3 kroki jak usunąć wodę z organizmu?

27 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Ciężkość, opuchnięcie i wahania wagi to sygnały niekoniecznie wiążące się tyciem. Mogą to być pierwsze objawy gromadzenia się wody w organizmie. Nadmiar wody to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale również złe samopoczucie i objawy utrudniające życie.

Gromadzenie się wody w organizmie najczęściej objawia się obrzękiem stóp, łydek czy palców dłoni. To również napuchnięta twarz oraz wzdęty brzuch. Dodatkowo tym objawom często towarzyszą bóle głowy, rozdrażnienie oraz zmęczenie.

Jak usunąć wodę z organizmu?

Jest kilka sposobów na usunięcie wody z organizmu. W pierwszej kolejności należy zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzić więcej ruchu oraz wspomóc się zabiegami kosmetologicznymi.

Dieta – co robić aby usunąć nadmiar wody?

Ø  Podstawową zasadą jest zwiększenie ilości pitej wody. Gdy pijemy za mało nasz organizm magazynuje wodę w tkankach co wiąże się z jej zatrzymywaniem. Gdy zaczniemy pić minimum 2-3 litry wody, woda nie będzie magazynowana, a obrzęki i nadmiar kg zostaną zredukowane.

Ø  Zredukowanie spożywania soli oraz słonych przekąsek. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, więc aby pozbyć się problemu należy ją w znacznym stopniu ograniczyć lub zastępować innymi przyprawami.

Ø  Jedzenie dużej ilości owoców i warzyw doskonale niweluje nadmiar wody. Są to produkty zawierające duże ilości wody i bioflawonoidów dzięki czemu zapobiegają wyciekaniu płynów i uszczelniają tkanki.

Aktywność fizyczna

Ø  Zastanawiając się nad tym jak usunąć wodę z organizmu, należy wziąć pod uwagę uprawianie sportu. Aktywność fizyczna pobudza krążenie krwi co usprawnia gospodarkę wodną organizmu. Zalecana dawka ruchu to minimum 30 min. dziennie.

Zabiegi kosmetologiczne – redukujące nadmiar wody oraz modelujące sylwetkę

Ø  Icoone to zabieg polegający na masażu próżniowym. Każdy zabieg składa się z drenażu limfatycznego, który doskonale usprawnia przepływ krwi i limfy. W efekcie doprowadzamy do zmniejszenia obrzęków.

Ø  Bańka chińska zabieg manualny polegający na masażu specjalnymi gumowymi bańkami. W  wyniku przesuwania i masowania skóry w kierunku węzłów chłonnych dochodzi do usprawnienia przepływu limfy, redukcji obrzęków oraz wymodelowania sylwetki.

Ø  Presoterapia – to zabieg polegający na drenażu limfatycznym w specjalnych rękawach drenujących. Efektem jest zmniejszenie obrzęków i uczucie lekkości.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...