10 najlepszych nawyków najszczęśliwszych kobiet! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

10 najlepszych nawyków najszczęśliwszych kobiet!

20 października 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares
szczes
Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna. [Sophia Loren]

Każdy definiuje szczęście inaczej: dla jednych to pasmo sukcesów w pracy, dla innych zdrowe dzieci. Właściwie, kiedy przeanalizujemy każde nasze marzenie i pragnienie, to okaże się, iż sprowadza się ono właśnie do osiągnięcia tego wyjątkowo przyjemnego stanu. Szczęście to zespół rozmaitych czynników, które powodują, że czujemy się spokojne, zadowolone i spełnione.

Magazyn „Self” opublikował listę nawyków szczęśliwych kobiet.

Niestety, nikt nie dał gwarancji, że ich praktykowanie zapewni nam szczęście, ale co szkodzi spróbować… Kto wie, może dzięki nim nasze życie zmieni się nie do poznania?

1. Graj w zielone

zielona

Z badań amerykańskich naukowców wynika, że osoby, które piją zieloną herbatę, o wiele rzadziej zapadają na stany depresyjne, są bardziej odporne na stres i tylko sporadycznie odczuwają smutek. Zielona herbata nie od dzisiaj uważana jest za życiodajny nektar, który wpływa zbawiennie na nasze zdrowie, psychikę i urodę. Jest wiele odmian tego naparu, a każdy z nich to szczęście w płynie.

2. Cel – celuj

Podobno w życiu największą radość czerpiemy z dążenia do celów. Gdy już sięgniemy marzeń, po krótkotrwałej radości zaczynamy czuć pustkę, którą najlepiej od razu wypełnić kolejnym planem działania. To przysłowiowe „gonienie króliczka” sprawia, że czujemy się bardziej szczęśliwe i spełnione. Nieważne, czy celem jest zdobycie milionowej fortuny, wygrana w konkursie piękności czy czyste mieszkanie. Ważny jest sposób, w jaki dochodzimy do celu.

3. Zrób zdjęcie

fff

Codziennie zrób zdjęcie: aparatem fotograficznym lub komórkowym. Nie czekaj do urodzin teściowej, by pstryknąć okolicznościowe fotki. Wybierz sobie temat albo bądź spontaniczna i fotografuj to, co akurat Ci się spodobało, zaciekawiło lub rozśmieszyło. To wyłącznie Twój wybór, co zdecydujesz się utrwalić na kliszy lub cyfrowej pamięci. Jak to wpływa na osobisty poziom szczęścia? Psychologowie z „Self” uważają, że bardzo: masz chwilę tylko dla siebie, małe hobby, które powoduje oderwanie od rzeczywistości i sprawia, że czujesz się wyjątkowo. Ważna jest systematyczność!

4. Daj prezent

prez

Filozofowie New Age uważają, że obdarowując kogoś, czujemy się bardziej szczęśliwi niż gdy sami dostajemy prezent. Naukowcy nazywają to karmieniem egoizmu i są zdania, że powinnyśmy to robić jak najczęściej, gdyż wzrasta nasze samozadowolenie i sposób, w jaki myślimy o sobie jako o pełnowartościowej osobie. Psychologowie z „Self” radzą też, aby od czasu do czasu, zrobić prezent samej sobie: ot tak, bez okazji, bo zasługujesz. Szminka, bilet do kina czy podwójne latte z bitą śmietaną, żeby poczuć się miło i odświętnie.

5. Kontroluj pieniądze

kassa

Gdy nasze rachunki są zapłacone i mamy kontrolę nad wydatkami, czujemy się bardziej szczęśliwe niż wtedy, gdy puszczamy gotówkę na wspaniałe szpilki z przeceny. Pieniądze oczywiście szczęścia nie dają, lecz szczęśliwe są te kobiety, które wiedzą, że od strony finansów nic nieprzyjemnego ich nie zaskoczy.

6. Pilnuj wagi

waga

Ten zdrowy nawyk kontroli nad własnym ciałem i zdrowiem sprawia, że czujemy się szczęśliwe. Niekontrolowana utrata wagi lub przybranie na niej to sygnał od naszego organizmu, że coś jest nie tak. Stabilna masa ciała nie jest równoznaczna z pełnią szczęścia, lecz sprawia, że czujemy równowagę. I choć największym szczęściem jest akceptacja siebie i zadowolenie z własnej figury, niech poziom tego czynnika nie będzie wyznaczony przez chwilowe wzorce mody, lecz nasze samopoczucie.

7. Rozpieść się

wwww

Od czasu do czasu (lecz systematycznie) zanurz się w otchłani hedonizmu i zrób coś, co sprawi, że poczujesz gęsią skórkę i przyjemny dreszcz emocji. Czy będzie to pójście do łóżka wyłącznie w oparach perfum, dziki taniec przy nieprzyzwoicie głośnej muzyce, snobistyczny drink w środku tygodnia – zrób coś, co zapewni Ci pełną i niezmąconą przyjemność.

8.  Ćwicz i przeciągnij się

zzz

Idealnym nawykiem służącym mnożeniu się poczucia szczęścia byłoby regularne uprawianie sportu. Jogging, joga, aerobik – ilość endorfin, czyli hormonów szczęścia, uwalniających się przy okazji ćwiczeń fizycznych sprawia, że czujemy się radośnie. Jednak, gdy nie masz czasu na regularne uprawianie sporu, co godzinę przeciągnij się, aż do chrupnięcia w kościach. Mówi się, że przeciągnięcie to orgazm dla kości. Warto spróbować.

9. Tylko dla siebie

zadba

Wyrób w sobie nawyk dbania o siebie, który sprawia, że czujesz się lepiej. Martyna Wojciechowska uważa, że depilacja bikini powoduje, iż czuje się kobieca nawet na ośmiotysięcznikach, pod warstwami polaru. Joanna Brodzik, zapracowana aktorka i mama bliźniaków, nie raz podkreślała, ze może chodzić w niemodnych ciuchach, ale zawsze musi mieć pomalowane paznokcie i wymasowany kark. Znajdź swój kosmetyczny rytuał i czas, by się nim cieszyć.

10. Wyrzuć to

szafa

Od paru lat bestsellerem jest książka Dominique Loreau „Sztuka prostoty”. Pośród rozmaitych rad, mających ulepszyć jakość naszego życia, autorka radzi, aby wyrobić w sobie nawyk wyrzucania zbędnych rzeczy i maksymalnego, systematycznego oczyszczania otoczenia wokół nas. Pozbywaj się starych gazet, niepotrzebnych gadżetów i nienoszonych ubrań. Na bieżąco i raz na jakiś czas bez skrupułów wyrzucaj wszystko, czego nie użyłaś w ostatnim czasie i dąż do tego, by posiadać jak najmniej rzeczy. Oczywiście ta rada nie dotyczy zakupu kolejnej pary butów lub nowej torebki. Tego nigdy dość.
Tekst: na podst. „Self”/Zuzanna Menkes za: www.kobieta.wp.pl

Zobacz również:

  1. Dieta owocowa: jakie owoce jeść?
  2. Jak żyć długo i zdrowo?
  3. Stres zwiększa ryzyko raka
  4. Dieta antyrakowa

 

 

 


Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do 10 najlepszych nawyków najszczęśliwszych kobiet!

  1. avatar Dobika pisze:

    Wszystkie sposoby są wspaniałe i działają!

  2. avatar skuwka pisze:

    yhm… niewydepilowane bikini faktycznie może doprowadzić do głębokiej depresji:-DD

Dodaj komentarz