Żylaki to nie tylko problem nóg

4 września 2019, dodał: Redakcja

Żylaki kojarzą nam się tylko z nogami jednak to niestety niejedyne miejsce w naszym ciele, które mogą zaatakować. Żylaki to obraz stanu naszych naczyń i upośledzonego krążenia krwi. Gdzie jeszcze oprócz nóg występują żylaki? Jak sobie z nimi radzić? Do jakiego specjalisty się udać?

Żylaki odbytu

Inaczej zwane hemoroidami są dość częstym problemem u osób już koło 30 roku życia, które prowadzą siedzący tryb życia i nie przywiązują zbytniej uwagi do prawidłowego odżywiania. Duże znaczenie ma tutaj również czynnik genetyczny. Jeżeli członkowie rodziny cierpieli na hemoroidy, jesteśmy na nie narażeni. Żylaki odbytu objawiają się bólem lub świądem odbytu, w zaawansowanym stadium choroby mogą wystąpić krwawienia. Jeśli podejrzewamy u siebie hemoroidy, powinniśmy udać się do proktologa. Wykona on badanie per rektum, postawi diagnozę i zaordynuje odpowiednie leczenie.

Żylaki powrózka nasiennego

Jest to częsta przyczyna niepłodności u mężczyzn. Bezpośrednią przyczyną powstania żylaków powrózka nasiennego jest nieprawidłowa budowa zastawek i utrudniony przepływ krwi przez żyły. Objawami tej choroby jest ból w pachwinie, uczucie ciężkości w mosznie, ból odczuwany w trakcie wzwodu, uczucie ciepłej opuchniętej moszny. Do zdiagnozowania żylaków powrózka nasiennego wykonuje się badanie palpacyjne z próbą Valsalvy, USG, badanie jakości nasienia. Leczenie jest operacyjne.

Żylaki przełyku

Najczęstsze przyczyna żylaków przełyku jest marskość wątroby. Objawami tej choroby są ból podczas przełykania, krwawienia z przełyku, smolisty stolec, osłabienie, przyspieszenie akcji serca i oddechu, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia świadomości, zimne poty, wodobrzusze. Jeżeli istnieje możliwość, że mamy żylaki przełyku należy jak najszybciej udać się do gastrologa. Żylaki przełyku leczy się poprzez opaskowanie, skleroterapię, a także przez wytworzenie sztucznego połączenia międy ciśnieniem wrotnym a systemowym. Stosuje się także leki zmniejszające ciśnienie wrotne np. propanolol.

Na zmniejszenie prawdopodobieństwa zachorowania na żylaki ma higieniczny tryb życia, a także profilaktyka i wczesne wykrywanie problemu u osób obciążonych genetyczne.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Szorty, spodenki - nosicie?
Ja najbardziej generalnie lubię jeszcze spodnie https://www.amazon.co.uk/Cross-P-493-Womens-Kendall/dp/B01736CQ5K są bardzo smukłe i ciekawe. Fajne...
plany zakupowe:D
Moje plany zakupowe to spodnie Judy z Cross Jeansu, a później jeśli wyjdzie...
kurtki skórzane
Ja miałam swego czasu bardzo fajną kurtkę skórzaną z Cross Jeansu zapinaną...
Galanteria skórzana
Z rzeczy skórzanych to mam tylko z lat młodości pamiątkową już nieco torebkę przywiezioną...