URODA I ZDROWIE

„Zdrowy metabolizm” – recenzja

23 lipca 2020, dodał: Iwona Marczewska

Metabolizm to jeden z najbardziej podstawowych procesów zachodzących w naszym organizmie. Od jego prawidłowego przebiegu zależy odżywienie komórek, aby mogły sprawnie funkcjonować, dlatego też wszelkie zaburzenia metabolizmu poważnie wpływają na nasze zdrowie. Jeśli więc u podstaw odżywiania leży ten właśnie proces, każdy świadomie dbający o siebie człowiek powinien poznać jego istotę. Poza lekarzami, dietetykami i specjalistami żywienia, niewielu jest chętnych do sięgania po specjalistyczną literaturę z tej dziedziny, ale jest książka, która potrafi to zmienić.

„Zdrowy metabolizm” Lothara Ursinusa to książka napisana przez eksperta dla każdego z nas. I takiej lektury bardzo brakowało na półkach naszych księgarń, ponieważ jest przystępnym źródłem niezbędnej wiedzy w takim zakresie, jaki pozwoli świadomie podjąć zmiany prowadzące do usprawnienia odżywiania i wyeliminowania dotychczasowych błędów. Nie wszystko jest dla wszystkich, a każdy z nas potrzebuje żywności odpowiedniej dla siebie, dopasowanej do indywidualnego metabolizmu.

Przywykliśmy do podziału żywności na zdrową i niezdrową, jednak nasze organizmy i sposób ich funkcjonowania bardzo się od siebie różnią i nie ma jednej diety dobrej dla wszystkich. Typ przemiany materii zależny jest od genów, grupy krwi, stylu życia. Co jeszcze na niego wpływa można dowiedzieć się z poradnika, który czyta się z prawdziwym zaciekawieniem.

Poradnik pozbawiony jest nudnawego tonu literatury przeznaczonej wyłącznie dla specjalistów, napisany zachęcająco, jak pozycje popularnonaukowe, które czyta się z jawnym zainteresowaniem, chłonąc wiedzę z każdej strony. Bogactwo kolorowych ilustracji i zdjęć pomaga w przyswojeniu poruszanych zagadnień, głębszym ich zrozumieniu i zapamiętaniu.

Pod względem graficznym książka jest bardzo atrakcyjnie wydana. Ma około 160 stron, więc nie przytłacza. Skupia się na temacie bez zbędnych dygresji, dzięki czemu otrzymujemy wiedzę w pigułce bardzo łatwej do przełknięcia.

Autor zaczyna od wyjaśnienia, czym właściwie metabolizm jest i jak przebiega, jak wpływa na niego dieta, jak jedne substancje wspomagają przyswajanie innych lub przeciwnie – hamują, i jaki to ma wpływ na organizm. Jeśli ktoś tyje jedząc niedużo, ma problemy z ciągłym zmęczeniem, zasypianiem, cierpi na nietolerancje pokarmowe, insulinooporność, może mieć problemy z zaburzeniami metabolizmu, które prowadzą także do innych dolegliwości.

Właściwe żywienie może być kluczem do powrotu do zdrowia. Aby tak się stało, należy mieć odpowiednią wiedzę,
a tę z kolei można uzyskać zagłębiając się w lekturę poradnika „Zdrowy metabolizm”.

Iwona

 

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie się zatrzymać w Gdańsku?
Ja zdecydowanie mogę polecić apartamenty Sun&Snow. Korzystamy z nich od kilku lat i zawsze...
Odchudzanie przed świętami
Czy przed świętami, czy też po zawsze warto poświęcić odrobinę czasu na ruch, polecam
Jeździcie w kaskach na stoku?
Dobry kask to podstawa, nie warto ryzykować
Fitness w domu
na dobry początek ćwiczeń w domowym zaciszu polecam aerobik