URODA I ZDROWIE

Zalety diety pudełkowej

28 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Dieta pudełkowa staje się coraz bardziej popularnym sposobem żywienia, na który decyduje się nieustannie powiększająca grupa osób.

Dieta pudełkowa staje się coraz bardziej popularnym sposobem żywienia, na który decyduje się nieustannie powiększająca grupa osób. Dieta pudełkowa jest dietą cateringową, która polega na otrzymywaniu od wybranej firmy zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków na cały dzień. Nazwa diety pudełkowej pochodzi od formy otrzymywania jedzenia, umieszczonego w specjalnych pudełkach. Dieta pudełkowa bez wątpienia jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które są zapracowane i nie mają czasu na wcześniejsze przygotowywanie zdrowych posiłków oraz dla osób, które zamierzają zgubić nadprogramowe kilogramy, poprawić wygląd sylwetki, utrzymać wagę na tym samym poziomie lub uzyskać większą masę mięśniową. W ofercie diety cateringowej znaleźć można również specjalne diety bezglutenowe, diety przy nietolerancji laktozy oraz diety wegańskie i wegetariańskie.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa to najprostsza forma osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów w zmianie nawyków żywieniowych, które pomogą nam schudnąć, utrzymać odpowiednią wagę lub zyskać większą masę mięśniową. Dieta pudełkowa znakomicie sprawdzi się w przypadku osób, które nie posiadają zdolności kulinarnych i które nie mają czasu na przygotowywanie wszystkich posiłków. W dzisiejszym świecie wszyscy są zabiegani, a czas okazuje się naprawdę cennym towarem. Przygotowując samodzielnie posiłki, musimy swój czas przeznaczyć również na zakupy i odpowiedni dobór produktów.

Chcąc schudnąć, powinniśmy obliczać kalorie, aby nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Niektórzy dodatkowo prowadzą specjalne dzienniki, które mają ułatwić te zadanie. Niestety, wszystko jest związane z czasem, którego potrzeba naprawdę dużo. Korzystanie z cateringu dietetycznego jest sporym ułatwieniem w codziennym życiu. Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na kompletnie coś innego. Nie musimy chodzić na zakupy, sprawdzać etykiet produktów, obliczać kalorie i gotować. Każdego dnia, otrzymamy 5 zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków, które dostarczą nam wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Cateringi dietetyczne mają różnorodną ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zmagamy się z alergiami pokarmowymi, mamy możliwość wyboru diety bezglutenowej lub diety przy nietolerancji laktozy. Jeśli szkodzą nam inne produkty, możemy je wskazać, a catering uwzględni zmiany, przygotowując dania w sposób indywidualny i sprawdzony.

Pomocna okazuje się przy tym konsultacja z dietetykiem, który biorąc pod uwagę wszystkie nasze parametry, dobierze dla nas odpowiedni jadłospis. Jeśli nie korzystaliśmy z tego typu diety, bardzo fajną opcją jest możliwość skorzystania z dnia próbnego. Dieta pudełkowa dzień próbny, zaprezentuje nam jak wygląda menu, przygotowane na konkretny dzień z wybranym jadłospisem. Gdy spodoba nam się taki sposób odżywiania, możemy umówić się na cały miesiąc i bacznie obserwować efekty.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja w Warszawie
Dziewczyny, a powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was miała okazję korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych...
Zaniedbane stopy :(
Warto pomyśleć wcześniej o pielęgnacji stóp, tak, żeby wstydu nie było ;)
Seminarium biznesowe dla kobiet - V…
Kobiety są lepszymi przedsiębiorcami niż mężczyźni, bo wnoszą w relacje i kontakty biznesowe...
Ładowanie aut elektrycznych - gdzie…
Enea ma ich sporo, np. w Szczecinie widziałam przy urzędzie miasta i przy zarządzie...