Zabieg PROFHILO – wskazania do zastosowania, efekty zabiegu

14 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Rozmawiamy z dr n. med. Dianą Kupczyńską z Kliniki Ars Estetica, która prezentuje zalety zabiegu PROFHILO i przybliża efekty zastosowania.

dr n. med. Diana Kupczyńska - Klinika Ars Estetica

 

Na czym polega zabieg PROFHILO?

Technika podania Profhilo opiera się na wstrzyknięciu odpowiednich ilości preparatu w ściśle określone anatomiczne punkty. Produkt zawiera między innymi kwas hialuronowy, czyli związek chemiczny naturalnie występujący w naszym organizmie, który ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Nie jest to jednak mezoterapia igłowa, jak niektórzy sądzą, ani zabieg wypełniający.

Jakie są wskazania dla jego zastosowania?

Profhilo to zabieg dedykowany osobom z pierwszymi oznakami opadania owalu twarzy, ale także jako prewencja starzenia się. Poprawia jakość skóry i tkanki podskórnej, poziom nawilżenia, lekko napina.

Na liście wskazań znajdują się wiotka skóra, objawy starzenia się skóry i tkanki podskórnej, opadający owal twarzy oraz utracony kontur twarzy. Wykonanie zabiegu u osób, które zmagają się z podobnymi problemami, przyniesie określone korzyści.

Nasze czytelniczki często skarżą się na brak jędrności skóry, zmarszczki mimiczne, szukają skutecznych zabiegów, czy PROFHILO poradzi sobie z tymi problemami?

Profhilo posiada opatentowaną technologię, która umożliwia poprawę jakości tkanki podskórnej. Nie ma wpływu na zmarszczki mimiczne (do ich korekty najczęściej używamy toksyny botulinowej), ale poprawi jędrność skóry, lekką ją napnie.

Czy zabieg jest bezpieczny i dedykowany również dla skór młodych?

O wskazaniach do zabiegu decyduje lekarz, po osobistym zbadaniu pacjenta, ocenie skóry, zebraniu wywiadu i przedyskutowaniu oczekiwań i realnych do uzyskania efektów. Nie numer pesel, a wiek biologiczny ma znaczenie.

Jak przebiega zabieg i czy jest konieczna rekonwalescencja?

Zabieg trwa 10-15 minut, polega na podaniu 10 bolusów (po 5 na stronę) zawierających 0,2 ml preparatu. Nie wymaga znieczulenia. Następnego dnia można wrócić do pracy, ale depozyty preparatu pod postacią wypukłości na skórze mogą być widoczne przez kilka dni, szczególnie w określonym oświetleniu. Mogą także pojawić się siniaki.

Jakie są efekty remodelingu po jednym zabiegu i czy jest wskazanie do powtórnych zabiegów na przełomie np. roku czasu?

Producent zaleca wykonanie 2 zabiegów co 30 dni, a potem 1 zabieg przypominający po ok. 12 miesiącach. Po pierwszym zabiegu pacjenci z reguły zauważają efekt ujędrnienia, które można opisać jako przywrócenie napięcia skórze. Po drugim rezultat będzie pełniejszy, a wzmocnienie i zagęszczenie skóry lepiej widoczne.

Na jak długo wystarcza zabieg, jak długo są widoczne efekty?

Pełen efekt widoczny jest 2 miesiące po drugim zabiegu, i utrzymuje się 6-12 miesięcy, w zależności od trybu życia pacjenta, wieku, indywidualnych predyspozycji, używek, stosowanych leków etc.

Powstało wiele kontrowersji na temat tego, czy tego typu zabiegi mogą wykonywać kosmetyczki czy też wykwalifikowany lekarz, a jak jest w przypadku Państwa kliniki?

W klinice Ars Estetica zabiegi Profhilo wykonują tylko przeszkoleni lekarze.

Serdecznie dziękuję za rozmowę

rozmawiała: Małgorzata Kopeć

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz