Wypierz swój stary ręcznik z tymi dodatkami. Będzie jak nowy

11 lipca 2024, dodał: Ewelina Szadkowska

Ręczniki należą do najczęściej pranych rzeczy w gospodarstwie domowym. Z powodów higienicznych powinno się je prać przynajmniej raz w tygodniu, więc nic dziwnego, że szybko tracą miękkość i dobry wygląd, zwłaszcza gdy są prane w bardzo gorącej wodzie i przy użyciu silnych środków. Można jednak przywrócić ich puszystość dzięki prostym trikom, które wcale nie wymagają kupowania wyszukanych i drogich produktów piorących. Sprawdźcie już teraz, jak uratować ręczniki przed zbyt szybkim zużyciem i cieszyć się ich miękkością na co dzień.

Popularne mity, które szkodzą twoim ręcznikom – tego nigdy nie rób! Nasze babcie wierzyły, że ręczniki będą najczystsze, gdy zostaną wygotowane. Wiele osób do dziś stosuje ten sposób sądząc, że w ten sposób zapewniają sobie bezpieczeństwo przed problami skórnymi. Tymczasem im wyższa temperatura, której poddajemy ręczniki, tym szybciej stają się one zbite i sztywne, a ich kolory łatwiej blakną. Nikt nie lubi szorstkiego dotyku ręcznika po kąpieli, więc nie warto niszczyć ich w ten sposób – zwłaszcza, gdy są prane regularnie. Już w temperaturze 60 stopni Celsjusza ginie większość bakterii, roztoczy i grzybów, a więc na ręcznikach nie pozostaje nic, co mogłoby przyczynić się do jakichkolwiek schorzeń dermatologicznych, jeśli skóra ma prawidłowy mikrobiom. Drugim mitem jest konieczność prasowania ręczników gorącym żelazkiem po ich wysuszeniu. Zabieg ten miał również zabijać bakterie, jednak prawidłowo przeprowadzone pranie nie wymaga już poprawek w postaci prasowania.

ręczniki

Proszek, kapsułki żel czy płyn? W tym najlepiej prać ręczniki

Nasze przyzwyczajenie sprawia, że wybierając sobie ulubiony środek piorący, stosujemy go do każdego rodzaju tkanin. Tymczasem inne wymagania ma np. kaszmirowy sweterek, a inne bawełna, z której są wykonane m.in. tkaniny pościelowe i ręczniki. Te ostatnie najlepiej prać z dodatkiem żelu lub kapsułek. Proszek do prania może zbytnio wnikać w strukturę ręcznika i jeśli będzie niedokładnie wypłukany, spowoduje, że ręcznik będzie sztywny. Płyn do prania jest natomiast zbyt delikatny i może nie usunąć wszystkich zabrudzeń. Jeśli ktoś ma wyjątkowo delikatną skórę, może prać ręczniki w płatkach mydlanych. Ne powinno się płukać ręczników w płynie do płukania tkanin, gdyż ma on tendencję do oblepiania włókien tkanin, by utrwalić na nich swój zapach. Zamiast niego warto do prania dodać szklankę octu, który skutecznie rozpuści zalegające na ręczniku osady i tłuszcz. Zamiast płynu do płukania warto użyć sprawdzonego domowego środka czyszczącego, który jest w każdej kuchni – już pół szklanki sody na jedno pranie zapewni miękkość Waszym ręcznikom.

Po tym zabiegu ręczniki odzyskają puszystość. Rób to zawsze po praniu

Wiele osób tak skupia się na samym praniu, że zapomina, jak ważne jest prawidłowe przygotowanie ręczników do wysuszenia. Po wyjęciu z pralki obowiązkowo należy je wyprostować, strzepując ręczniki zdecydowanym ruchem. To pozwala włóknom odzyskać sprężystość i ułatwia suszenie. Nie bez znaczenia są też warunki, w których suszymy ręczniki. Najlepszy efekt daje suszenie na świeżym powietrzu, przy słonecznej i nieco wietrznej pogodzie. Ręczniki nie mogą zbyt długo pozostawać mokre, gdyż wtedy zaczynają rozwijać się w nich drobnoustroje lubiące wilgoć.

Czyste i pachnące ręczniki to wizytówka każdej pani domu. Dzięki tym kilku prostym trikom pozbędziecie się problemu nieprzyjemnych w dotyku ręczników i rzadziej będziecie je wymieniać na nowe, gdyż domowe sposoby są najlepsze, by zachować ich piękny wygląd i higienę na dłuższy czas. Już pora, by pozbyć się starych nawyków i wprowadzić świeżość do waszej łazienki.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Real
U mnie Real kupił Auchan ale i tak przestałam tam robić jakiekolwiek...
Czy jesteś pewna/pewny siebie w kon…
Aby nabrać pewności siebie, trzeba po prostu od czasu do czasu wyjść ze strefy...
Tanie dodatki
Akcesoria damskie to subtelne dodatki, które mają moc definiowania i uzupełniania naszego stylu....
Najlepsze preparaty na cerę trądzik…
Szczególnie polecam smarowanie twarzy preparatami zawierającymi olejek herbaciany, różany i lawendowy. Warto wypróbować...