Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zachęcamy Was do rodzinnego spędzania czasu! Prezentujemy tutaj interesujące książki, gry i zestawy – idealne prezenty dla Waszych pociech w różnym wieku. Sprawdźcie już teraz, które z nich najbardziej przypadną do gustu Waszym dzieciom:
Agata Widzowska: Słodziak
Słodziak wcale nie chce być słodkim pieskiem. Ma niezależny charakter i upodobania, które jego pani nie zawsze akceptuje. Na szczęście pani Kasia jest poetką zajętą szukaniem rymów do swoich wierszy i często przymyka oko na Słodziakowe wyczyny. Kiedy jednak jej pupil po pogoni za biblioteczną kotką Lusią przestaje być mile widziany w bibliotece, wybiera się z nim na szkolenie do specjalisty od psich manier. I o dziwo, to szkolenie bardzo się Słodziakowi podoba. Przecież wystarczy, że człowiek zrozumie zachowanie psa, i już można się z nim dogadać. Wkrótce Słodziak będzie mógł się wykazać dojrzałością, gdy napotka potrzebującego pomocy starszego pana. Znajomość z panem Antonim i innymi staruszkami sprawi, że chętnie będzie od czasu do czasu prawdziwym słodziakiem.
Dla dzieci 5-10 lat
Książka jest dostępna TUTAJ
Marta Rydz-Domańska: Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Rzadko się zdarza, żeby ktoś wpadł w tarapaty tylko dlatego, że zasnął. Tak się przynajmniej zdawało Kociołkowi, nieco marudnemu i wiecznie głodnemu kocurowi, który uciął sobie drzemkę w otwartej walizce swojej Pańci i obudził się… na stacji kosmicznej. Łatwo się domyślić, że jego obecność na orbicie jest totalnym zaskoczeniem dla dowódczyni i reszty załogi. Jak kot poradzi sobie w takich warunkach i czy okaże się przydatny podczas misji pozaziemskiej? Przekonajcie się sami. W Kosmosie nigdy nic nie wiadomo…
Miau! Będzie ko(s)micznie!
Książka jest dostępna TUTAJ
Marta H. Milewska: Kto ukradł naszyjnik babci Feli?
Nina nieoczekiwanie dowiaduje się o istnieniu australijskiej kuzynki, którą wkrótce będzie gościć w swoim domu. Choć wspólne spędzanie czasu okaże się niekiedy męczące, a przygotowane atrakcje nie zawsze sprawią radość, to obie dziewczynki połączy oglądanie starych rodzinnych fotografii i pamiątek, w tym słynnego naszyjnika babci Feli, która przed laty była wielką damą. Wkrótce dziewczynki same będą mogły poczuć się jak damy, bo tak chcą się przebrać na szkolny bal. I wtedy pojawi się pokusa, by do eleganckiego stroju założyć cenny naszyjnik…
Książka, w której czytelnik trzykrotnie będzie mógł wybrać jedną z równoległych wersji zdarzeń i w ten sposób zdecydować o losach głównych bohaterek i obserwować konsekwencje podjętych decyzji.
Książka jest dostępna TUTAJ
Aleksandra Struska-Musiał: W rytmie serca. Opowieści o dzieciach, które uwierzyły w siebie
Pięć opowiadań, w których towarzyszymy dzieciom od zerówki do czwartej klasy. Każde z bohaterów napotyka na barierę trudną do przekroczenia, a jednak znajduje sposób, by wyzwolić w sobie moc. Pasją Tereski, dziewczynki z zespołem Downa, jest taniec i choć nie ma takiego poczucia rytmu jak koleżanki, to ma coś, co czyni ją wspaniałą tancerką. Wysoko wrażliwy Wojtek często widzi więcej niż jego koledzy. Malwina ma chore serce i musi rezygnować z wielu rzeczy, które cieszą jej rówieśników, a jednak znajduje się dla niej rola, w której czuje się pełnoprawną częścią zespołu. Marcin jest bardzo nieśmiały, ale doskonale rozumie psy i to pomaga mu uwierzyć w siebie. Basia jest przekonana, że jej pasja pisania nie ma żadnej wartości, jednak nowy wychowawca pomaga jej spojrzeć na siebie samą inaczej.
Nie trzeba być takim jak wszyscy, by być wspaniałym człowiekiem.
Dla dzieci 6-12 lat
Książka jest dostępna TUTAJ
Seweryna Szmaglewska: Czarne stopy
Wakacje rozpoczęte i zastęp „Czarnych stóp” może pojechać na obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Ich zadaniem będzie nie tylko pilnowanie nocą obozu, czy zdobywanie konkretnych sprawności, harcerze muszą się dowiedzieć kto podkrada jedzenie z obozowej kuchni i wytropić tajemnicze „Leśne oko”. Letnia przygoda młodych druhów na zboczu Diabelskiego Kamienia rozśmieszy, zaskoczy, a czasem wzruszy. Ciekawe historie, tajemnicze zdarzenia, zabawne perypetie znane już kilku pokoleniom czytelników czekają na ponowne odkrycie.
Ta ulubiona szkolna lektura chłopców i dziewcząt, stale wznawiana, doczekała się ekranizacji filmowej, a teraz jest dostępna w wersji audio we wspaniałej interpretacji Ireneusza Załóga.
Książka wydana nakładem Wydawnictwa Aleksandra.
Audiobook w porywającej adaptacji Ireneusza Załóga dostępny na stronie https://woblink.com/
Gra rodzinna MOJE NA GÓRZE – JUNIOR
Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu! Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej… ŁAPCE!
Gra rodzinna z fantastycznymi rekwizytami w postaci plastikowych łapek. Pytania zawarte na kartach dopasowane do wieku młodszych uczestników zabawy.
Zawartość opakowania: 1) Plansza – 1 szt. 2) Klepsydra – 1 szt. 3) Pionki – 6 szt. 4) Łapki – 6 szt. 5) Karty pytań – 165 szt. 6) Kolorowa kostka losująca – 1 szt. 7) Podkładka – 1 szt. 8) Instrukcja
Gra jest dostępna TUTAJ
Gorący Ziemniak Junior
Przezabawna gra rodzinna, sprawdzająca refleks. Myśl, kojarz, rzucaj i pozbądź się Gorącego Ziemniaka zanim się sparzysz!
Rozłóż planszę na stole. Grę rozpoczyna najniższy z graczy biorąc pluszowego ziemniaka do ręki. Osoba siedząca po jego prawej stronie wyciąga pierwszą kartę z talii i czyta na głos pytanie. Następnie energicznie kręci bączkiem lub uruchamia aplikację do odmierzania czasu dostępną do pobrania na smartfona. Ten, kto trzyma ziemniaka musi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Po udzieleniu odpowiedzi jak najszybciej przekazujemy ziemniaka osobie po naszej lewej stronie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i ona również musi udzielić odpowiedzi na to samo pytanie. Ziemniak tak długo krąży pomiędzy graczami aż bączek odmierzający czas przestanie się kręcić lub aplikacja na telefonie pokaże stop. Wówczas osoba, która w tym momencie miała pluszowego ziemniaka w ręce spada o jedno pole na planszy.
Pytania w tej wersji gry dostosowane zostały do zakresu zainteresowań młodszych dzieci, tak, żeby odpowiedzi nie nastręczały im większych trudności. Jednocześnie są wspaniałą okazją do poszerzania zakresu pojęciowego i językowego.
Zawartość opakowania: plansza do gry – 1 szt., Gorący Ziemniak pluszowy – 1 szt., karty pytań – 165 szt., pionki – 8 szt., bączek – 1 szt., instrukcja.
Gra jest dostępna TUTAJ
Rach Ciach – Wersja Familijna
Myślisz, że jesteś szybki? Myślisz, że masz dobrą pamięć? Rach – Ciach i przekonasz się czy masz rację!
W tej grze liczy się nie tylko szybkość, ale także dokładność i dobra pamięć. Układanie kolorowych wzorów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją czasu i innych graczy będzie nie lada wyzwaniem.
Na czym polega gra Rach Ciach?
Każdy z uczestników zabawy otrzymuje do dyspozycji plastikowy drążek wbity w podstawkę, na której układamy zestaw sześciu kolorowych kul z dziurką. Na środku stołu kładziemy planszę z pionkami, talię kart oraz dzwonek. Na kartach znajdują się przezabawne ilustracji składające się z układu od 3 do 6 kolorów odpowiadających kolorowi kul, które znajdują się w posiadaniu graczy. Zadanie polega na tym, aby po odsłonięciu karty każdy z graczy jak najszybciej ułożył na swoim słupku wskazaną na karcie konfigurację. Ten kto pierwszy wykona zadanie, informuje o tym innych graczy sygnałem dźwiękowym uzyskanym poprzez uderzenie w dzwonek. Osoba, której się to uda, przesuwa swój pionek na planszy. Cała zabawa tkwi w tym, że odczytanie kolorów na karcie wymaga spostrzegawczości a kształt kulek i tempo rozgrywki prowokuje ich uciekanie. Wszystko to razem jest gwarancją wspaniałej zabawy i salw śmiechu.
Zawartość opakowania: Plansza do gry, Pionki 4 szt., Czerwone kule 4 szt., Fioletowe kule 4 szt., Czarne kule 4 szt., Zielone kule 4 szt., Niebieskie kule 4 szt., Żółte kule 4 szt., Karty 55 szt., Podstawki 4 szt., Rurki 4 szt., Dzwonek 1 szt., Instrukcja
Gra jest dostępna TUTAJ
Nie Śmiej Się! Wersja Familijna
„Zepsuta pralka”. Jak zabrać się do jej przedstawienia? Czy pokażesz wirowanie gestami i mową ciała? A może będziesz musiał… zaśpiewać opis tego hasła? Czy Twój czarujący baryton wywoła salwy śmiechu wśród zgadujących? Czy zamaszyste ruchy biodrami sprowokują chichot u rywali?
„Nie Śmiej Się” jest towarzyską grą planszową, w której co chwila wybuchają salwy śmiechu. Kłopot w tym, że aby zdobyć przewagę nad rywalami, trzeba jak najdłużej zachować powagę.
Wersja familijna gry to jeszcze więcej wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Dzięki większej planszy oraz aż 12 pionkom możesz grać w większym, rodzinnym gronie. Zawrotna ilość aż 660 haseł to jeszcze więcej wspólnej zabawy.
Zawartość opakowania: Plansza do gry – 1 szt., Tarcza losująca ze wskazówką – 1 szt., Kolorowa kostka – 1 szt., Karty Haseł – 165 szt., Pionki – 12 szt., Klepsydra – 1 szt., Nos Klauna – 1 szt., Instrukcja
Gra jest dostępna TUTAJ
Zestaw kreatywny Origami 3D – Jednorożec
Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste!
Origami 3D to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę.
W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia.
Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu.
Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo!
Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami.
Jednorożec w formie Origami 3D to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.
Zawartość opakowania: 656 elementów
Origami jest dostępne TUTAJ
Mały Konstruktor / CONSTRUCTOR PRO-SCRATCH (7in1)
Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.
Zestaw Scratch pozwala na zbudowanie aż 7 różnych maszyn i gwarantuje jeszcze więcej zabawy.
Zawartość opakowania: 815 elementów: blaszek, śrubek, nakrętek, koła, opony, imbus.
Zestaw jest dostępny TUTAJ
Dzieciaki Kontra Dorośli – Ciekawostki o Bajkach i Filmach
Co mogło obudzić Śpiącą Królewnę? Jak nazywa się syn Homera Simpsona? Gdzie mieszkają Muminki? Czy jesteście gotowi na wyjątkowe starcie pokoleń w przezabawnej grze karcianej? Tutaj dzieciaki rywalizują z dorosłymi, odpowiadając na podchwytliwe pytania. Zabłyśnij wiedzą o filmach i bajkach i zostań zwycięzcą!
Zawartość opakowania: plansza do gry – 1 szt.; karty pytań – 110 szt.; pionki – 2 szt.; instrukcja
Gra jest dostępna TUTAJ
Anita Głowińska: Kicia Kocia i Nunuś. Zabawa w chowanego
„Kicia Kocia i Nunuś. Zabawa w chowanego” to kolejna książka w uwielbianej przez dzieci serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Tym razem w książce ukrytych zostało ponad pięćdziesiąt otwieranych okienek, które skrywają przeróżne tajemnice!
W co najbardziej lubi bawić się Nunuś? Oczywiście w chowanego! Kicia Kocia też lubi tę zabawę, podobnie jak ich przyjaciele: Adelka, Julianek i Pacek. Recytują zabawną wyliczankę i chowają się jeden po drugim. A gdzie? Tego dowiemy się, wraz z bohaterami otwierając kolejne okienka.
„Kicia Kocia i Nunuś. Zabawa w chowanego” jest kolejną pozycją, dzięki której mali czytelnicy mogą odkrywać przygody Kici Koci oraz jej braciszka. Tajemnice ukryte w otwieranych okienkach spowodują, że czas z książeczką będzie dla najmłodszych wspaniałą zabawą.
Jeżeli lubicie Kicię Kocię i jej przygody, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję! Nowa odsłona przygód Kici Koci i Nunusia, podobnie jak wszystkie poprzednie, pełna jest humoru i niespodzianek.
Książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek to jedne z ulubionych książek maluchów! Okienka kryjące w sobie mnóstwo niespodzianek są wyjątkową atrakcją dla dzieci, które lubią poznawać świat. To właśnie do tej kategorii zalicza się książka „Kicia Kocia i Nunuś. Zabawa w chowanego”. Odkrywanie tajemnic kryjących się w okienkach to wielka frajda dla każdego dziecka, dlatego książeczki z okienkami są tak lubiane! Dzięki książkom z okienkami dzieci mogą – poza poznawaniem przeróżnych zwyczajów w gospodarstwie – wraz z ulubioną bohaterką bawić się książeczką. Mogą pomóc Nunusiowi znaleźć ulubionego szczurka, zobaczyć też, kto mieszka w lesie, a także pomóc odnaleźć zaginioną walizkę!
Książka jest dostępna TUTAJ
Jørn Lier Horst: Operacja Król Kempingu
Operacja Król Kempingu to kolejny wyjątkowy tom serii Operacja w dużym formacie, zawierający – poza kryminalnym opowiadaniem – mnóstwo zadań i zagadek dla czytelników.
Tiril, Oliver i Otto z Biura Detektywistycznego nr 2 mają wakacje, których tydzień zamierzają spędzić w domku letniskowym wujka Rasmusa nad Cukrową Zatoką. Jednak ich wypoczynek prędko zostaje przerwany, bo na polu kempingowym nieopodal domku grasuje złodziej. Nadmuchiwane zabawki, krzesła kempingowe, sprzęt do nurkowania i ogrodowe ozdoby to tylko niektóre z przedmiotów, które znikają bez śladu. Podejrzenie szybko pada na tak zwanego Króla Kempingu, właściciela największej przyczepy kempingowej nad Cukrową Zatoką. Ale on także gdzieś znika, więc detektywi wyruszają w pościg za Królem…
Kolejna część pełnej przygód i lubianej przez czytelników książki z serii Operacje. W środku – jak zwykle – zagadki do rozwiązania dla młodych detektywów.
Wciągająca seria książek dla dzieci pt. „Operacja…” opowiada o działalności dwójki młodych detektywów, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne numer 2 w Elvestad, nadmorskim miasteczku w Norwegii. Tiril i Oliver bez wątpienia mają nosa do wyjaśniania zagadek! W Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Na szczęście młodzi detektywi zawsze są na posterunku, żeby razem ze swoim psem rozwiązywać zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.
Serię polecamy zatem dzieciom zaczynającym samodzielną przygodę z czytaniem (od 6 roku życia). Jeśli poszukujesz innych książek dla dzieci, które zachęcą kilkulatka do samodzielnego czytania, polecamy serdecznie artykuł, który ukazał się na naszym blogu: Pierwsze książki do samodzielnego czytania dla 6, 7 i 8-latków.
Książka jest dostępna TUTAJ
Sven Nordqvist: Droga do domu
Pewnego dnia mały chłopiec budzi się w środku lasu. Nie wie, gdzie jest ani w którą stronę pójść, ale chce znaleźć drogę do domu. W podróży spotyka różne postaci – niektóre bardzo chcą mu pomóc, niektóre przestraszyć. Mały chłopiec z odwagą wędruje przez różne światy, aby wrócić do domu.
Sven Nordqvist po raz kolejny stworzył przepiękne ilustracje, które przeniosą czytelników do innego, baśniowego świata. Szczegółowe obrazki przyciągną uwagę dziecka na długo, ale gwarantujemy, że odkrywanie kolejnych detali sprawi mnóstwo frajdy także rodzicom. Każda z ilustracji stanowi wspaniałą inspirację do wspólnych zabaw czy rozmów i z pewnością mocno rozbudzi wyobraźnię małego czytelnika.
Sven Nordqvist to szwedzki pisarz, ilustrator, a z wykształcenia – architekt. Postanowił studiować architekturę po tym, jak nie przyjęto go do szkoły artystycznej. Po ukończeniu studiów przez pewien czas pracował jako wykładowca, a jednocześnie aktywnie poszukiwał pracy związanej z ilustrowaniem. Od 1983 roku zajmuje się wyłącznie pisaniem oraz tworzeniem ilustracji do książek dziecięcych.
Jest najbardziej znany z cyklu Pettson i Findus, opowiadającym o mieszkającym na wsi staruszku Pettsonie i jego wesołym kocie Findusie. W Niemczech Svena Nordqvista nie trzeba przedstawiać; jest jednym z najlepiej sprzedających się autorów dla dzieci.
Książka jest dostępna TUTAJ
Małgorzata Strzałkowska: Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki
Ta książka ma w sobie wszystko: porządne wiersze, zabawne slogany, kopalnię informacji, piękne ilustracje, śmieszne krasnoludki, powiew świeżego powietrza, mnóstwo zieleni i miłość do natury…
Można ją czytać i recytować, można przyglądać się pełnym detali ilustracjom – jednocześnie realistycznym, ale też trochę bajkowym. Można też wziąć ją pod pachę, wyjść na łąkę i przekonać się samodzielnie, czy nie rośnie tam wrotycz, jaskier, wiechlina, czy nie chowa się zaskroniec, kret albo zając. To propozycja dla wszystkich dzikich dzieci, wolnych umysłów, które potrzebują czegoś więcej niż pisanie szlaczków pośród czterech ścian, a zamiast tego chcą żyć, próbować, doświadczać…
Jeśli pragniemy rozkochać nasze dzieci w przyrodzie i w polszczyźnie, właśnie takie książki musimy im czytać.
Autorka, Małgorzata Strzałkowska, mówi o sobie tak: „Jestem autorką i ilustratorką. Piszę wiersze, baśnie, opowiadania, teksty piosenek. Urodziłam się w Warszawie. Tutaj skończyłam szkołę podstawową i średnią, a w Łodzi – bibliotekoznawstwo i informację naukową (specjalność bibliograficzno-edytorska). Pracowałam w Bibliotece Publicznej miasta Warszawy, a potem w Instytucie Głuchoniemych. W dzieciństwie marzyłam o tym, aby zostać baletnicą, a później ogrodniczką. To, co robię teraz, czyli pisanie i ilustrowanie, przyszło do mnie samo, dość późno i właściwie zupełnie nieoczekiwanie. I nieustająco daje mi tyle radości, że ho! ho! Albo jeszcze więcej! Mogłabym się obyć bez telewizji, gazet, sygnalizacji świetlnej, windy i robienia zakupów. Boję się ostrych zakrętów w lewo, i Kruegera z „Ulicy wiązów”. Uważam, że na świecie jest pod dostatkiem miłości, radości, pieniędzy i jedzenia, tylko jakoś dziwnie nierównomiernie rozłożonych, że każdy człowiek ma jakiś talent, że uczucia są największym przyjacielem człowieka, że wolność to odpowiedzialność i że życie jest piękne!”
Za przepiękne ilustracje w książce „Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki” odpowiedzialna jest Joanna Kencka – ilustratorka i graficzka, której przykładowe prace można obejrzeć między innymi na jej profilu na Instagramie: asia_ilustruje.
Książka jest dostępna TUTAJ
J.J. Arcanjo: Akademia Crookhaven. Tom II. Zapomniany labirynt
Akademia Crookhaven. Zapomniany labirynt to drugi tom nowej serii dla dzieci autorstwa J.J. Arcanjo – obowiązkowej dla wielbicieli serii „Nevermoor”, „Harry Potter” i twórczości M.G. Leonard. Fascynujący cykl powieści o rodzinie z wyboru, złodziejskiej grze o wysoką stawkę i o tym, czym naprawdę są dobre uczynki.
W drugim tomie serii o Crookhaven poznajemy bliżej sekretną szkołę, która uczy, jak czynić zło, żeby pewnego dnia naprawić świat.
Gabriela, ucznia drugiej klasy szkoły oszustów Crookhaven, czeka w tym roku sporo pracy. Tym razem w turnieju Włamania drugoklasiści zwani Łotrami muszą przeniknąć do działu nauczycielskiego biblioteki, a w planie lekcji pojawiają się nowe zajęcia o nazwie „odzyskiwanie”.
Gabriel wraz ze swoją przebojową ekipą dowiaduje się też o istnieniu labiryntu Maravela – ukrytej głęboko pod dnem jeziora, zapomnianej przez szkołę zagadkowej konstrukcji pełnej przeszkód, z których każda jest niebywale wymagającym sprawdzianem umiejętności młodych oszustów.
Książka jest dostępna TUTAJ
Aleksandra Belta-Iwacz: Kazik zasypia sam
Kazik zasypia sam to trzecia książka w serii o Kaziku autorstwa Aleksandry Belty-Iwacz, twórczyni platformy MAMOLOGIA. Książki o Kaziku pomagają najmłodszym i ich rodzicom radzić sobie z emocjami (takimi jak smutek czy złość) oraz codziennymi wyzwaniami (jak chociażby samodzielne zasypianie).
Kazik jest trochę taki jak Ty. Zwykle wesoło się uśmiecha, ale tego dnia miał spróbować zasnąć sam, a to wcale nie jest łatwe…
Kazik, jak każde inne dziecko, przeżywa swoje małe, codzienne przygody i doświadcza związanych z nimi uczuć. To, co dorosłemu wydaje się błahe, dla dziecka może być wielką sprawą i wyzwolić ogromne emocje. Rodzice chcą, żeby Kazik nauczył się samodzielnie zasypiać. Ale to bardzo trudne spróbować zasnąć, kiedy nikogo nie ma obok! Na szczęście rodzice znają sprytne sposoby na rozwiązanie tego problemu.
Książki o Kaziku mają właściwości terapeutyczne – chłopiec uczy się mierzyć z rzeczywistością, a razem z nim mali czytelnicy. Dodatkowo każda historyjka opatrzona jest komentarzem autorki, który tłumaczy, dlaczego dzieci reagują w określony sposób i jak my, dorośli, możemy pomóc im – i sobie – w kryzysowych sytuacjach.
Książka jest dostępna TUTAJ
Agnieszka Frączek, Joanna Krzyżanek, Maria Szarf: Misiowe czytanki
Lubisz misie, miśki, misiaczki? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie! Oto dwanaście historii napisanych przez trzy autorki, które od dzieciństwa zakochane są w futrzastych przytulankach. Wszystkie opowieści zostały pięknie zilustrowane przez Annę Simeone. Poznaj więc misia w berecie, misie z Górnych Borków, Tytulka i Tywonka, misia Strysia i wielu, wielu innych niezwykłych bohaterów.
Książka jest dostępna TUTAJ
Andrzej G. Kruszewicz, Marcin L. Kruszewicz: Najwięksi w świecie zwierząt
Świat zwierząt nie przestaje zachwycać i zadziwiać. Im więcej o zwierzętach wiemy, tym bardziej nas fascynują. Odpowiedź na pytanie o to, kto jest największy w świecie zwierząt, nie jest trudna, ale jest za to wielowątkowa. Niech jej poznanie będzie początkiem zoologicznej przygody i pasji.
Warto rozwijać w sobie zainteresowanie przyrodą i pasję jej poznawania, bo ludzie z takim hobby żyją dłużej i szczęśliwiej, a więc lepiej i pełniej. Tę niezwykłą książkę zilustrowała Asia Gwis.
Książka jest dostępna TUTAJ
Marcin Przewoźniak, Paweł Gierliński: Bajki o bardzo mądrych królewnach
Kto powiedział, że królewny i inne baśniowe bohaterki nie mogą brać spraw w swoje ręce? Sami się przekonajcie, jak świetnie sobie radzą w kryzysowych sytuacjach, zamiast czekać na księcia z bajki, który wybawi je od kłopotów… Przed Wami znane opowieści w niecodziennych wersjach – zabawne, zachęcające do nauki, pełne zwrotów akcji i zaskoczeń. Czytajcie i bawcie się dobrze!
Książka idealna także dla chłopaków!
Książka jest dostępna TUTAJ
Basia Szymanek, Ewa Podleś: Nie tak dawno w Zwierzaczkowie. Jak świnki spędziły łiiiikend
Nie tak dawno w Zwierzaczkowie…
to książeczki, które chcą Cię rozbawić!
Uruchom wyobraźnię i przenieś się do tej niezwykłej krainy.
Śmiesznej historyjce towarzyszą cudne ilustracje.
Zobacz, co robiły świnki w lesie…
Anna Bańkowska-Lach, Ewa Podleś: Nie tak dawno w Zwierzaczkowie. Jak koty miauy bal
Nie tak dawno w Zwierzaczkowie…
to książeczki, które chcą Cię rozbawić!
Uruchom wyobraźnię i przenieś się do tej niezwykłej krainy.
Śmiesznej historyjce towarzyszą cudne ilustracje.
Zobacz, co robiły koty na balu…
Basia Szymanek, Ewa Podleś: Nie tak dawno w Zwierzaczkowie. Co krowy widziały w Muuzeum
Nie tak dawno w Zwierzaczkowie…
to książeczki, które chcą Cię rozbawić!
Uruchom wyobraźnię i przenieś się do tej niezwykłej krainy.
Śmiesznej historyjce towarzyszą cudne ilustracje.
Zobacz, co robiły krowy w Muuzeum…
Basia Szymanek, Ewa Podleś: Nie tak dawno w Zwierzaczkowie. Co się działo w Kwakwaparku
Nie tak dawno w Zwierzaczkowie…
to książeczki, które chcą Cię rozbawić!
Uruchom wyobraźnię i przenieś się do tej niezwykłej krainy.
Śmiesznej historyjce towarzyszą cudne ilustracje.
Zobacz, co robiły kaczki w Kwakwaparku…
Seria jest dostępna TUTAJ
Wspaniałe maszyny
Samoloty, statki, samochody, maszyny budowlane, pojazdy ratunkowe i wiele innych. Duże kolorowe ilustracje zachwycą każdego malucha, który będzie podziwiał maszyny w akcji i dowie się o nich wielu ciekawych rzeczy.
Książka jest dostępna TUTAJ
Czarodzieje i ich dzieje
Ostatni tom serii. Wejdź do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków… a także znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! Drużyna Miki i Magowie wyrusza na nową misję. Musi podążać za kometą z aurabastru w mrok i nieznane, żeby poznać tajniki magii i odkryć sens przepowiedni Nibiru, która mówi o tajemniczym niszczycielu światów. Kto jest siewcą zniszczenia? Podejrzenia padają na Mikiego! Dzielny czarodziej zostaje uwięziony na Wyspie Wygnańców. Czy przyjaciołom uda się dowieść jego niewinności i przekonać surowych prawniczych mędrców, żeby go uwolnili? Tymczasem zagrożenie może pojawić się z każdej strony i coraz trudniej określić, kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Jaką rolę odegrają w tej historii Donald, Grandalf i Jaga? Co knuje Czarny Piotruś?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Legendary Collection Wizards of Mickey”: 1. „New Misadventures”; 2. „Forbidden Kingdom”.
Książka jest dostępna TUTAJ
Niezwykłość. Malutki Lisek i Wielki Dzik
Ach, ten Malutki Lisek ciągle coś psoci! Piżmakowy domek rozpadł się w drzazgi, z zapasów Wiewiórek – marmolada, nie wspominając już o myszce. Czy Lisek się opamięta? Chyba słowo „przepraszam” nie przechodzi łatwo przez lisi pyszczek…
Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do albumów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa). W 2011 roku za krótki komiks „O psie, który czuł się człowiekiem” zdobyła, wraz ze scenarzystą Michałem Narożnikiem, Nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
Książka jest dostępna TUTAJ
Zofia Żelazny: Tort, ciasteczka czy babeczki? Na Wyspie Pyszności
Rodzina Bejkonów mieszka na wyspie pośrodku oceanu i zajmuje się pieczeniem przeróżnych ciast i ciasteczek. Mama sama układa skomplikowane przepisy, bardzo dokładnie odmierza składniki i nigdy niczego nie przypaliła. Aga woli czytać i majstrować w warsztacie dziadka, niż paprać się w mące, kremie czy glazurze. Czy uda jej się wykombinować coś, co wyrwie ją z kuchennej nudy?…
Komiks nagrodzony w 5. edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Autorką albumu jest Zofia Żelazny, jest to jej debiut w komiksowym świecie.
Książka jest dostępna TUTAJ
Carole Trebor, Gabriele Bagnoli: Ścigana. Alemina
Pierwsza część przygodowej opowieści o Wyjątkowych, niesamowitych istotach z dawnych czasów, które dzisiaj żyją w ukryciu.
Muzea archeologiczne nie są miejscami, po których nocą krążą nastolatki, jednak Alemina nie jest zwykłą dziewczyną… To przebudzona mumia egipskiej księżniczki! Opuszcza sarkofag tylko po zmroku, dlatego jest ciekawa, jak wygląda współczesny świat. Nie przypuszcza, że już wkrótce będzie mogła się o tym przekonać, bo okoliczności zmuszą ją do wyruszenia w daleką wędrówkę. Rozpoczyna się opowieść o ucieczce Aleminy przed bezwzględnymi agentami tajnej organizacji, która poluje na takie jak ona niezwykłe istoty!
Autorką scenariusza jest francuska historyczka, pisarka i autorka filmów dokumentalnych Carole Trébor, która została obsypana nagrodami literackimi za cykl powieści o Ninie Volkovitch. Jako scenarzystka komiksowa jest znana z albumu kryminalnego „Rouges estampes” i serii dla dzieci „Paloma”. Gabriele Bagnoli to włoski rysownik i kolorysta pracujący przede wszystkim dla wydawców włoskich, a na rynku francuskim znany z serii fantastycznej „La Bulle”.
Książka jest dostępna TUTAJ
Judith Peignen, Ariane Delrieu: Czarownica Zora idzie do szkoły
Zora to żywiołowa dwunastolatka, która mieszka ze swoją babcią na dachu jednej z paryskich kamienic, gdzie razem znalazły schronienie w czasie polowania na czarownice. Ich niezwykły dom jest niewidoczny dla ludzkich oczu i otoczony rozległym magicznym ogrodem, który chroni od wszelkich niebezpieczeństw.
Beztroskie życie nie trwa jednak długo. Między Zorą a Babuszką wybucha wojna pokoleń. Staruszka nalega, żeby jej wnuczka wiodła zwyczajne życie wśród ludzi, jednak Zora jest uparta. Będzie czarownicą i już! Pragnie rzucić się w wir przygód, ratować świat, prowadzić brawurowe życie i walczyć z potworami! Niestety Babuszka ma inne plany i dzięki potężnym czarom wysyła niepocieszoną wnuczkę do miejscowej szkoły.
W świecie bez zaklęć i magicznych eliksirów Zora poznaje, czym jest przyjaźń, potrzeba niezależności, złośliwe docinki ze strony kolegów i… pierwsza miłość. Jednak wszystkie nowe doświadczenia mają też swoją cenę, której Zora nie jest gotowa zapłacić. Tą ceną jest magia.
Książka jest dostępna TUTAJ
„Sekret magika” – Max Czornyj
Młody Eryczek Deryło i Zagadkowi Agenci na tropie złego Magika!
PIERWSZY TOM SERII KSIĄŻEK DLA DZIECI MAKSA CZORNYJA, AUTORA BESTSELLEROWYCH KRYMINAŁÓW.
Pewnego dnia do Sekretnego Gabinetu Zagadkowych Agentów trafia zapłakany Witek, który prosi ich o pomoc w odnalezieniu ukochanego pupila.
Przebiegły magik porwał Toskę, szczeniaka rasy cane corso. W dodatku okazuje się, że zaginęły również zwierzęta innych dzieci uczestniczących w pokazie magii.
Teraz wszystkie są w wielkim niebezpieczeństwie. Trzeba działać szybko!
Czy Zagadkowym Agentom uda się odnaleźć porwane zwierzęta? Czy dadzą radę przechytrzyć okrutnego, magika? Kim jest bezwzględny iluzjonista? I wreszcie: czy prawdziwa magia istnieje?
Poznajcie ZAGADKOWYCH AGENTÓW – Eryka i Romana – dwóch braci Deryło, oraz ich przyjaciółkę Ewę. Zafascynowany historią Eryk oraz pasjonat sportu Roman mieszkają na obrzeżach miasta w niewielkim zamku, w którym ich rodzice prowadzą antykwariat. Ewa pasjonuje się elektroniką, informatyką oraz sztuczną inteligencją. Wszyscy w trójkę uwielbiają rozwiązywać tajemnicze zagadki i razem tworzą zgrany zespół młodych agentów. Każdą wolną chwilę spędzają w jednej z komnat zamku – siedzibie Zagadkowych Agentów czyli Sekretnym Gabinecie.
Nowa seria książek detektywistycznych dla młodych czytelników to frajda dla tych, którzy lubią opowieści z dreszczykiem. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno fani historycznych smaczków jak i nowych technologii. Charakterystyczne ilustracje, szybko rozwijająca się akcja oraz niezwykle tajemnicze śledztwa zapewnią podczas lektury niezapomniane emocje. Seria o odważnej trójce: Eryku, Romanie i Ewie pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.
Książka jest dostępna TUTAJ
„Czarodziejskie miasto” – Edith Nesbit
Książka słynnej angielskiej pisarki i poetki Edith Nesbit, która zasłynęła swoją powieścią „Pięcioro dzieci i coś”. „Czarodziejskie Miasto” to pełna humoru powieść opowiadająca o przygodach dwójki dzieci w magicznym mieście. Głównymi bohaterami książki są Filip i Hela – rodzeństwo. Ich przeprowadzka skłania Filipa do zbudowania pięknego, wielkiego miasta, które tworzy z przeróżnych przedmiotów takich jak książki, świeczniki czy klocki. Miasto kryje wiele tajemnic. Jesteście ciekawi jakich?
W serii „Pożeracze Książek” do tej pory ukazały się: „Wiatr z księżyca” Erica Linklattera, „Dom dla Tosi” Kai Malanowskiej i „Baron Lamberto, czyli tajemnice wyspy San Giulio” Gianniego Rodariego oraz „Zaczarowany Zamek” Edith Nesbit.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Książka jest dostępna TUTAJ
„Ogień” – Anna Skowrońska
Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytasz o wpływie pożarów na klimat. Odkryjesz, co decyduje o kolorze płomieni, jak daleko może dotrzeć sadza z płonącej tajgi i co mały bóbr może zdziałać w walce z pożarami. Zobaczysz, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznasz historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory.
Po WIETRZE i WODZIE przyszedł czas na opowieść o OGNIU.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Książka jest dostępna TUTAJ