Wybieramy zwierzaka dla alergika | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wybieramy zwierzaka dla alergika

29 marca 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Opieka nad zwierzęciem domowym to spore wyzwanie, które pozwala nauczyć dziecko odpowiedzialności. Jakie zwierzątko domowe kupić dla alergika? Czy warto kupować zwierzaka na prezent?

Decyzja o zakupie każdego zwierzaka domowego powinna być odpowiednio przemyślana. Reagując na każdą zachciankę dziecka, możemy wyrządzić krzywdę jemu samemu i jego nowemu pupilowi, dlatego nigdy nie powinniśmy kupować żywych prezentów dzieciom znajomym i członów naszych rodzin. Kupując zwierzaka własnemu dziecku, również należy dobrze przemyśleć tę decyzję, zwłaszcza gdy w naszym domu mieszkają alergicy.

Jakie zwierzę będzie bezpieczne dla alergika?

Tak naprawdę każde zwierzę może uczulać, a alergenem w tym przypadku jest nie tylko sama sierść, a także białka wydzielane przez skórę zwierzaka oraz bytujące na niej roztocza. Uczulają także ściółki dla gryzoni (trociny, siano), piasek dla szynszyli oraz składniki karmy dla zwierząt – tutaj szczególną ostrożność należy zachować, gdy ktoś w naszym domu ma alergię na orzeszki ziemne, które bywają dodawane do karmy dla gryzoni, a ich drobinki, które unoszą się w mieszkaniu, mogą powodować silne objawy alergiczne. Problem alergii ujawnia się także podczas hodowli ptaków ozdobnych – w tym przypadku uczulają najczęściej odchody, które mogą między innymi powodować astmę.

Mitem jest to, że alergik nie może posiadać żadnego zwierzaka. Oczywiście osoby uczulone na sierść kota lub psa nie mogą z nimi przebywać, ale mogą zdecydować się na zakup rasy bezwłosej lub posiadającej specyficzny rodzaj włosia, który znacznie rzadziej uczula. W przypadku gryzoni alergia najczęściej ujawnia się podczas kontaktu ze świnkami morskimi, jednak może uczulać także królik, chomik, szynszyla, szczur oraz każdy inny przedstawiciel gatunku. Warto zaznaczyć, że alergia na jednego zwierzaka nie jest równoznaczna z uczuleniem na innych przedstawicieli gatunku.

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku alergików, które pozwoli uniknąć konieczności znalezienia kupionemu zwierzakowi nowego domu, jest wykonanie testów alergicznych jeszcze przed zakupem pupila. Możemy także co jakiś czas wybrać się do schroniska, aby pobyć z psami oraz kotami i obserwować swój organizm sprawdzając, czy reagujemy alergicznie na kontakt ze zwierzętami.

Chcąc kupić gryzonia, papugę lub innego zwierzaka można wybrać się do sklepu zoologicznego i poprosić sprzedawcę, aby od czasu do czasu pozwolił naszemu dziecku przebywać w towarzystwie wybranego pupila – jest to wprawdzie sposób, który nie gwarantuje, że alergia nigdy nie wystąpi, ale pozwoli sprawdzić, czy sam kontakt ze zwierzakiem nie powoduje wysypki, kichania czy kataru.

Najbezpieczniejsze zwierzęta dla alergików

Mimo iż domowi pupile mogą uczulać, to ryzyko wystąpienia alergii minimalizuje zakup rybek akwariowych oraz gadów i płazów. Żółw, agama brodata czy gekon to także doskonali przyjaciele, choć wymagają nieco bardziej cieplarnianych warunków niż kot czy pies.

Profesjonale akcesoria, do terrarium dla gadów i płazów to spory wydatek, dlatego decydując się na hodowlę zwierząt egzotycznych, warto postawić na tanie zakupy w sieci. Doskonałej jakości produkty dla każdego gatunku zwierząt domowych kupisz w sklepie internetowym zoonauci.pl, gdzie bogaty asortyment oraz wyjątkowo niskie ceny pozwolą zrobić kompleksowe zakupy zarówno dla psów i kotów, jak i gryzoni czy mieszkańców domowego akwarium i terrarium.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz