Wybieramy obrączki ślubne | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wybieramy obrączki ślubne

5 sierpnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ten wyjątkowy dzień zbliża się wielkimi krokami. Przed Młodą Parą mnóstwo przygotowań, trudnych wyborów i niełatwych decyzji. Wśród nich jedna z ważniejszych – wybór obrączek ślubnych. Jak pośród tak wielu modeli znaleźć te jedyne? Złoto białe, żółte, różowe, platyna, tytan, a może efektowne połączenie kilku kruszców? Owalne, płaskie, proste, ozdobne, grawerowane czy nie? Moc możliwości może przyprawić o spory zawrót głowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, trzeba uwzględnić nie tylko wygląd obrączek, ale także ich trwałość – w końcu będą towarzyszyć małżonkom przez całe życie. Podpowiadamy Nowożeńcom, jakie mają możliwości wyboru.

Wedding rings

Rodzaj metalu

Do niedawna wybór kruszczca obrączek ślubnych był bardzo prosty. Przez całe lata w modzie ślubnej królowało żółte złoto, z którego wykonywana była zdecydowana większość obrączek. Na szczęście czasy te mamy już za sobą i obecnie każda para może wybrać ten rodzaj metalu, który najbardziej odpowiada jej wymaganiom. W trendach ślubnych oczywiście nadal prym wiedzie złoto, z tym, że aktualnie wybierać możemy z kilku jego odmian – białej, złotej lub… różowej.

Dużą popularnością cieszą się także obrączki wykonane z dwóch rodzajów złota, stylowo ze sobą połączonych. Bardzo gustowne, dwukolorowe obrączki można znaleźć na przykład w salonach W.KRUK. Wśród nich znajdują się modele, w których obydwa rodzaje złota występują w równym stopniu lub takie, w których białe złoto stanowi jedynie subtelną ozdobę żółtego i odwrotnie.

Do wykonywania obrączek używa się także platyny, która swoją barwą przypomina srebro, jednak jest od niego dużo bardziej wytrzymała i odporna na zniszczenia. Platyna to jeden z najcenniejszych, a zarazem również najdroższych metali, dlatego jeśli decydujemy się wykonać z niej obrączki ślubne cena, którą będziemy musieli za nie zapłacić, na pewno będzie wysoka i musimy się z tym liczyć. Obrączki wykonuje się także z tytanu. Modele wykonane właśnie z tytanu są świetną alternatywą dla wszystkich osób uczulonych na złoto.

Profil i szerokość obrączek

Profil oraz szerokość obrączek są kwestią indywidualną. Zanim zdecydujemy się na wybrany model, musimy wziąć pod uwagę nie tylko jego walory estetyczne, ale również kwestię praktyczną. Musimy pamiętać, że szerokość obrączki znacząco wpływa na wygodę jej noszenia, podobnie jak lekkie zaokrąglenie po wewnętrznej stronie. Obecnie w ofertach różnych sklepów jubilerskich możemy się spotkać się z profilem okrągłym, płaskim, wypukłym lub wklęsłym. Najbardziej popularne i zarazem klasyczne są obrączki wypukłe i lekko zaokrąglone, aczkolwiek każda para powinna wybrać je zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Wybierając natomiast szerokość obrączek, musimy uwzględnić kilka czynników. Przede wszystkim wielkość naszej dłoni. Szeroka obrączka najlepiej prezentuje się na dużych dłoniach, dlatego najczęściej decydują się na nią mężczyźni. W ich przypadku wąska wyglądałaby dość niekorzystnie. Kobiety powinny dobierać obrączki także do swojej sylwetki. Dla osób drobnych wystarczającą szerokością będzie 3 – 4 mm. W przypadku osób wysokich i dobrze zbudowanych, lepszym rozwiązaniem będzie szerokość obrączki w granicach 6 – 7 mm. Oczywiście i w tym zakresie nie możemy zapominać o tym, że obrączki muszą się nam podobać, więc kwestia gustu jest jak najbardziej znacząca.

Obrączki ślubne – cena

Kiedy wybieramy obrączki ślubne cena również jest ważnym czynnikiem, który wpływa na naszą ostateczną decyzję. Jej wysokość przede wszystkim warunkuje rodzaj metalu, z którego są wykonane, ich szerokość, model, ewentualne zdobienia i grawerowanie. Z reguły najprostsze obrączki, pozbawione dodatkowych ozdób, są dostępne w niższych cenach. Kamienie ozdobne czy też wzory pojawiające się obrączkach, podnoszą ich wartość.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz