Wszywka alkoholowa Esperal  Katowice – jak działa wszycie wszywki alkoholowej

10 lutego 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Utrata kontroli nad własnym życiem, duże poczucie wstydu – wszelkie te oznaki są dobrze znane osobom, które cierpią na alkoholizm. Naturą choroby alkoholowej jest duże pogorszenie zdrowia. Niestety nałóg może trwać wiele lat, przez co zaburza prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, oraz psychikę człowieka.  Dla sporej ilości osób, choroba alkoholowa nadal kojarzy się wyłącznie ze słabością i wstydem. Dobrze jest jednak mieć świadomość, że choroba, jaką jest alkoholizm jest jak każda inna. Stąd też powinno się jak najszybciej rozpocząć jej leczenie. Osoba uzależniona potrzebuje jednak dużego wsparcia ze strony najbliższego otoczenia, tylko wtedy efekty mogą być zauważalne.

wszywka alkoholowa Katowice

Czym jest choroba alkoholowa?

Choroba alkoholowa stanowi bardzo duży problem. Również przez to, że dotyka ona nie tylko osobę uzależnioną, której dotyczy bezpośrednio, lecz także całe jego najbliższe otoczenie (rodzinę, przyjaciół). Osoba nadużywająca alkoholu najczęściej lekceważy problem, lub też nie jest świadoma jego skali. Dodatkowo – takie osoby często sądzą, że cały świat jest przeciwko nim. Jeżeli jednak chcemy pomóc choremu na alkoholizm wyjść z nałogu, musimy walczyć z tym błędnym przeświadczeniem. Nie istnieje czarodziejskie lekarstwo na alkoholizm. Jeśli osoba uzależniona i całe jej najbliższe otoczenie będą udawać, że problemu nie ma – on nie tylko nie zniknie, tylko wręcz może się nasilić.

Jak przebiega leczenie choroby alkoholowej?

Alkoholizm jest zaburzeniem, niewątpliwie wymagającym kompleksowej terapii alkoholizmu, która na samym początku walki z nałogiem powinna objąć odtruwanie alkoholowe, zabieg wszycia Esperalu oraz terapię psychologiczno-behawioralną. Nie bez znaczenia jest też – samozaparcie osoby uzależnionej. Choroba alkoholowa może mieć różny charakter. Zdarza się, że pacjenci doświadczają nie tylko fizycznej potrzeby spożywania napojów wysokoprocentowych, lecz również psychiczną. Dlatego też działanie wszywki alkoholowej Esperal będzie miało dużo lepszy efekt, jeżeli połączone zostanie z psychoterapią. Leczenie choroby alkoholowej rozpoczyna się już w momencie uświadomienia sobie przez niego rangi problemu i zapisania się do specjalistycznej placówki na implantację wszywki alkoholowej Esperal. Działanie aktywnego składnika Esperalu (Disulfiramu) polega na zniechęcaniu osoby uzależnionej do picia alkoholu ze względu na występowanie objawów niepożądanych, które pojawiają się w momencie od jego spożycia.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem wszywanym podskórnie, którego celem jest przed dłuższy okres czasu wywoływanie awersji do napojów wyskokowych. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu mechanizmu behawioralnego, świadczącego o tym, że działania, które  prowadzą do nieprzyjemnych skutków są wygaszane.

Pierwszym krokiem przed zabiegiem implantacji Esperalu zawsze będzie rozmowa lekarza z osobą zdecydowaną na zabieg. Podczas szczegółowej rozmowy określane są nie tylko potrzeby i preferencje osoby uzależnionej, stopień uzależnienia osoby chorej, eliminowane są również ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperalu.

Wszywka alkoholowa Esperal połączona ze spożyciem alkoholu prowadzi do wysoce nieprzyjemnych objawów, które są porównywalne do nasilonego zatrucia alkoholowego. Dlatego też takie działanie leku skutecznie powstrzymuje przed sięganiem po napoje alkoholowe, a u niektórych osób wytwarza wręcz niechęć do picia.

Na czym polega działanie Disulfiramu?

Wszywka alkoholowa Esperal w połączeniu z napojami alkoholowymi wytwarza w organizmie uzależnionego tzw. reakcję disulfiramową. Jeżeli mimo wszystko Esperal i związane z nim przykre skutki uboczne nie powstrzymają skutecznie uzależnionego od dalszego spożywania alkoholu, może dojść nawet do trwałych uszkodzeń zdrowia. Stąd tak istotne jest utrzymanie 100% abstynencji. Spożycie zwiększonej ilości napojów wysokoprocentowych, mimo obecności Esperalu, powoduje i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia paraliżu całego ciała. Alkohol, który nie został strawiony upośledza całościowe funkcjonowanie organizmu, uniemożliwiając mu prawidłowe funkcjonowanie. Dość często, osoby uzależnione od alkoholu znając konsekwencje łączenia Esperalu z alkoholem, nie dopuszczają do takich sytuacji z obaw o własne zdrowie i życie. W takiej sytuacji można stwierdzić, że działanie wszywki alkoholowej jest prawidłowe.

Działanie aktywnego składnika leku – Disulfiramu polega właśnie na zablokowaniu enzymu, biorącego udział w procesie rozkładu alkoholu. Dlatego też osoba zaszyta spożywająca alkohol ma silne odczucia podobne do zatrucia alkoholowego. Warto zaznaczyć, że w wyniku tego rodzaju blokady, w organizmie osoby uzależnionej namnaża się substancja szkodliwa – jaką jest aldehyd octowy. W prawidłowych warunkach jest on wydalany z organizmu w procesie metabolizmu alkoholu.

Jakie objawy występują po spożyciu alkoholu będąc zaszytym?

Najczęściej występujące objawy niepożądane – jeżeli osoba zaszyta spożyje alkohol to pojawiają się:

•  nudności i wymioty,
•  silne bóle głowy,
•  zaczerwienienie twarzy,
•  nadmierne pocenie się,
•  uczucie duszności,
•  skoki ciśnienia,
•  przyspieszona akcja serca (tachykardia).

Działanie wszywki alkoholowej Esperal ma na celu wzmocnienie reakcji, że niechciana reakcja organizmu po wypiciu alkoholu pojawia się w bardzo krótkim czasie po jego spożyciu. Na dodatek utrzymuje się nawet do kilku godzin.

Leczenie za pomocą wszywki alkoholowej Esperal wymaga całkowitej zgody pacjenta oraz powinno być kontrolowane przez lekarza.

Zalecenia dla każdego Pacjenta po wszyciu Esperalu

Podczas walki z nałogiem alkoholowym pacjent przez cały okres terapii musi stosować się ściśle do zaleceń lekarza. Najważniejszym zaleceniem jest całkowita abstynencja. Działanie wszywki alkoholowej Esperal jest skuteczne tylko wtedy, gdy osoba uzależniona chce się wyleczyć oraz całkowicie ufa lekarzowi przeprowadzającemu zabieg. Z tego powodu w czasie działania leku, czyli ok. 8 do 12 miesięcy, obowiązuje całkowity zakaz picia napojów alkoholowych oraz spożywania innych produktów, które go zawierają, np.:

•  słodyczy z alkoholem,
•  piwa bezalkoholowe,
•  syropy przeciwkaszlowe (zawierających alkohol),
•  płynów do płukania jamy ustnej (z domieszką alkoholu),
•  ocet (również pod postacią przetworów np. ogórki kiszone).

Implantacja wszywki alkoholowej – przeciwwskazania

•  stan nietrzeźwości (wymagana jest trzeźwość min. 48h przed zabiegiem),
•  nadwrażliwość na aktywny składnik leku – Disulfiram,
•  niewydolność serca (problemy sercowo-naczyniowe),
•  nadciśnienie tętnicze,
•  choroba niedokrwienia serca,
•  ciąża i karmienie piersią.

Wszywka alkoholowa Esperal Katowice – gdzie wykonać zabieg

Zabieg implantacji Esperalu w Katowicach przeprowadzają profesjonalni lekarze po podaniu znieczulenia miejscowego przez co cała procedura jest bezbolesna. Czas zabiegu to ok. 30 minut. Po tym czasie pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Gabinet Wszywka alkoholowa Katowice oprócz zaszycia alkoholowego proponuje również wykonanie odtruwania alkoholowego.



FORUM - bieżące dyskusje

zabawa - odpowiedz tytułem piosenki…
"Wszystko czego dziś chcę" Kiedy masz gorszy dzień...
Outlet - Promocje
Jak byłam tam na zakupach to sporo rzeczy było marnej jakości, w końcu wybrałam...
Jaki odkurzacz
Ja sprzątam tylko mopem, nie mam już dywanów więc odkurzacz stał się zbędny...
Sprawdzone sposoby na dziecięce dol…
Dokładnie. Nie zabierać dzieci do sklepów, przychodni jak nie potrzeba. Nieraz widzę...