URODA I ZDROWIE

Wszystko co powinnaś wiedzieć o szkole rodzenia

23 lutego 2016, dodał: Mumciuch

file1456235003

Porównując lata wcześniej, zaistniał progres. Większość par, małżeństw czy singielek spodziewających się dziecka, naukę przygotowania do porodu oraz udział w szkoleniach z zakresu pielęgnacji noworodka i jego karmienia uważa dziś za normę.Ten fenomen jest na tyle istotny, ponieważ często angażujemy też tatę dziecka:)

Co nam daje szkoła rodzenia?

Biorąc udział w zajęciach uzyskasz fachową pomoc w wyjaśnieniu wielu wątpliwości, które dotyczą ciąży. Dowiesz się jak przebiega poród i jak pielęgnować noworodka. Ponieważ szkoły najczęściej prowadzone są przy szpitalach, poznasz miejsce, w którym zamierzasz urodzić.

Program szkół rodzenia łączy teorię z praktyką. Część teoretyczna to zwykle wiadomości o fizjologii i najczęściej występujących patologiach ciąży, o przebiegu porodu i połogu, o fizjologii i najczęstszych zaburzeniach u noworodka.

Na spotkaniach przeprowadzane są zajęcia z zakresu pielęgnacji noworodka oraz karmienia naturalnego.

Zwykle spora część zajęć poświęcona jest problemom natury psychologicznej: jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Omawiane są najczęstsze sytuacje stresogenne, które możesz teraz doświadczyć. Nasuwa się na myśl zdarzenie kiedy matka przyniosła półtora roczne dziecko do wrocławskiego okna życia (przypominamy:http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-1-5-roczne-dziecko-przyprowadzone-do-okna-zycia,609689.html).

Każda szkoła rodzenia ma opracowany zestaw ćwiczeń dla kobiet w poszczególnych trymestrach ciąży, na czas porodu i połogu. Ćwiczenia służą poprawie Twojej kondycji i wpłyną korzystnie na rozwój Twojego dziecka. Są wśród nich ćwiczenia ruchowe, oddechowe, relaksacyjne. Zadaniem instruktora jest także nauka prawidłowej postawy, którą powinnaś utrzymać w ciąży. Możesz kontrolować poprawność ćwiczeń, dzięki asyście instruktora, ale właściwy efekt osiągniesz ćwicząc systematycznie w domu. Aby ćwiczenia odniosły skutek powinnaś je wykonywać od 2 do 3 razy dziennie przez kilkanaście minut.

Jak wybrać odpowiednią szkołę rodzenia w Twoim mieście?
Skorzystaj z poczty pantoflowej – polecenie od zadowolonej znajomej będzie najbardziej wiarygodne. Zachęcamy też do przeglądnięcia mediów społecznościowych, funpage szkoły na Facebooku, poczytania opinii na forach. Uczulamy jednak, że nie zawsze oceny negatywne jak i te pozytywne mogą być wiarygodne. Dziś każdy może oceniać, zadowoleni przeważnie nie wystawiają ocen. Na pewno dokonasz świetnego wyboru:)

Pamiętaj, że znajomość przebiegu ciąży, porodu i połogu, a także usprawnienie ciała i nauka właściwego relaksu, zmniejszą Twój lęk przed nieznanym (jeśli to Twoja pierwsza ciąża), a tak ważnym dla Ciebie wydarzeniem:)

www.mumciuch.wordpress.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...