Wrześniowe nowości – ranking Wydawnictwa FILIA | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wrześniowe nowości – ranking Wydawnictwa FILIA

31 sierpnia 2020, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kończy się lato, czas urlopów i beztroski. I nawet kiedy świeci słońce, czujemy już niepokój związany z nieuchronnością pór roku, przestawianiem zegarków i nadejściem jesieni. Coraz częściej deszcz dzwoniący o szyby przyprawia nas o dreszcze, świat wydaje się bardziej szary i brzydki. A wieczory stają się coraz dłuższe. To idealny moment na wypełnienie swojej biblioteczki nowymi książkami Wydawnictwa FILIA, które wypełnią nam wieczory i oderwą od tęsknoty za minionymi wakacjami.

 

Książki, które wybrałyśmy, spowodują, że przegonicie jesienne spliny, odzyskacie humor i złapiecie nowy rytm. Kto wie, może nawet poczujecie zew przygód i zechcecie podążać za marzeniami. Niewykluczone są jednak skutki uboczne wybranych przez nas pozycji. Ostrzegamy, że możecie po lekturze poczuć nieodpartą chęć odkrywania rodzinnych tajemnic lub wnikania w głąb umysłów seryjnych morderców. Możecie też udać się w podróż, aby odwiedzić Wrocław i przeżyć coś szalonego. Uspokajamy, że są to tylko niegroźne skutki uboczne wrześniowych „książek na receptę” Wydawnictwa FILIA.

Poznajcie nasz ranking i wybierajcie. Przedstawiamy przewodnik po najlepszych opowieściach wrześniowych Wydawnictwa FILIA.

Będziemy też wybierać „Najlepsze książki na jesień” w plebiscycie organizowanym przez naszą Redakcję. Piszcie listy na adres [email protected] z dopiskiem „Ranking Filia”, zostawiajcie komentarze, dzielcie się informacjami na FB. Pod koniec września będziemy rozdawać książkowe nagrody dla czytelników, którzy wezmą udział w naszej zabawie. Laureatów powiadomimy drogą mailową. Zapraszamy do aktywności.

Nagrodami dla czytelników będą 2 pakiety książek:

1) Pakiet: Max Czornyj: Zimny chirurg i Inna, Marek Stelar: Blizny

2) Pakiet: Doug Gold: Wojenna miłość, Agnieszka Krawczyk: Marzenia które się spełniają i Tylko morze zapamięta

 

AGNIESZKA KRAWCZYK: Marzenia, które się spełniają

 

Są marzenia, które się spełniają. Trzeba walczyć o ich urzeczywistnienie i nigdy się nie poddawać.

Mieszkańcy ulicy Wierzbowej muszą się zmierzyć z różnymi problemami. Ich życie ulega zmianie, wiele spraw domaga się wyjaśnienia; są uczucia, które muszą się ujawnić, a słowa wybrzmieć. Hanna Jawińska walczy o swoje dzieci i zastanawia się, czy może jeszcze liczyć na miłość. Stary ogrodnik, Zygmunt Wyrwa, z trudem dochodzi do siebie po wielkiej tragedii, którą przeżył. Czy jego los się odmieni i zazna jeszcze radości i spokoju?

Inga Oławska nieustannie spiera się z bratem, nie pochwalając jego wyborów. Każdy z bohaterów szuka swego miejsca w świecie i szczęścia, którego pragnie. Po burzach przychodzą jednak przejaśnienia, a słoneczna pogoda daje nadzieję na osiągnięcie bezpiecznego portu.
Wzruszająca i pełna ciepła opowieść o zwykłych ludziach, którzy zawsze kierują się sercem, ponieważ wskazuje im właściwą drogę.

PREMIERA: 2 września 2020 r.

 

ANNA H. NIEMCZYNOW: Tamta kobieta

 

Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego lekarce tak bardzo zależało na tym, aby nie zostać odnalezioną? Co ukrywa i co łączy ją z przybyłym? Jaką rolę w tej tajemniczej historii odegrała
tamta kobieta?

Anna H. Niemczynow ponownie udowadnia, że nie wszystko musi być takie, na jakie wygląda, a pozory potrafią mylić. Z wyczuciem kreśli obraz współczesnej kobiety podążającej za marzeniami. Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię ich realizacji i czy to, co zwiemy sukcesem, daje gwarancję szczęścia?
Ta powieść na długo pozostaje w pamięci.

PREMIERA: 2 września 2020 r.

 

JOANNA KRUSZEWSKA: Czas leczy rany

 

Helena, właścicielka niewielkiej cukierni, stara się wzorowo wypełniać obowiązki matki i żony. Nie wszystko w jej rodzinie jest idealne, ale sił dodają jej nadchodzące lato i zbliżające się wakacje.
Mimo upałów wszyscy cieszą się z długich wieczorów spędzanych na Podlasiu. Nie mogą doczekać się cichych rozmów prowadzonych w zaciszu działkowej werandy.
To lato ma na nowo scalić oddalających się od siebie domowników.
Zamiast tego jednak sielankę przerywa pojawienie się pięknej Małgorzaty, córki Leszka, o której istnieniu nie wiedział.
Dziewczyna burzy budowany z mozołem spokój rodziny.
Tajemnice z przeszłości powoli i stopniowo wychodzą na światło dzienne.
Czy można wybaczyć zdradę? Czy czas zawsze leczy rany?
Co może sprawić, by rodzina, rozdarta dramatycznymi wydarzeniami, na nowo odnalazła do siebie drogę?
Wzruszająca opowieść o domu, rodzinie, miłości i przyjaźni.
A wszystko to wśród pięknych podlaskich krajobrazów.

PREMIERA: 9 września 2020 r.

 

MALWINA FERENZ: Szpital na peryferiach

 

Co połączyło parę narzeczonych, dość nietypowo próbujących zażegnać kryzys w związku, bogatego biznesmena w średnim wieku, policjanta głęboko rozczarowanego swoim życiem zawodowym i dwójkę złodziei-pechowców, z których jeden marzy o pracy w zoo? Przypadek? Nie sądzę.

Na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności (czy na pewno?) cała szóstka trafia na ten sam szpitalny oddział, ale tu ich kłopoty dopiero się zaczynają. Huragan nieprzewidzianych wydarzeń przetacza się przez szpital, pochłaniając wszystkich wraz z bezgranicznie zdumionym szpitalnym personelem. Na dodatek ktoś gdzieś ukrył skradzione diamenty, stawka w grze jest więc naprawdę wysoka. I gdy wydaje się, że już nic nie może bardziej skomplikować sytuacji, na scenę wkracza ośmioletni Tadzio.

To był plan doskonały. Co mogło pójść nie tak? Gdy dzieje się coś szalonego, to musi chodzić o Wrocław.

PREMIERA: 9 września 2020 r.

 

DOUG GOLD: Wojenna miłość

 

PRAWDZIWA HISTORIA MIŁOŚCI, KTÓRA WBREW WSZYSTKIEMU ROZKWITŁA MIĘDZY DWOJGIEM LUDZI Z DWÓCH KRAŃCÓW ŚWIATA, KTÓRZY PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ WALCZYLI O WOLNOŚĆ.
W sercu okupowanej przez nazistów Europy następuje przypadkowe, przelotne spotkanie dwóch osób. Jedną z nich jest bojowniczka ruchu oporu; drugą jeniec wojenny. Wymięty liścik, który trafił do jego rąk, kieruje tych dwoje nieznajomych na kurs, który na zawsze odmieni ich życie.
„Wojenna miłość” to prawdziwa historia Josefine Lobnik i Bruce’a Murraya, którzy dzięki niemal niemożliwym zbiegom okoliczności, pośród brutalnej wojny, odkrywają miłość.
To opowieść o wielkiej odwadze, brawurowych ucieczkach, zdradzie, torturach i odwecie.
To niezwykła historia ich miłości, która przetrwała na przekór wszystkiemu.
To niezwykła relacja dwojga zwykłych ludzi żyjących w niewyobrażalnie barbarzyńskim reżimie Hitlera.

„Miłosna historia, której nigdy nie zapomnę”. [Heather Morris, autorka „Tatuażysty z Auschwitz”]

PREMIERA: 2 września 2020 r.

 

AGNIESZKA JEŻ: Spotkajmy się po wojnie

 

Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los.

Piękna opowieść o miłości i wojnie.

Anna Matkowska i Marcin Zieliński zaczynają nowe życie. Razem będą zapisywać czystą kartę ich przyszłości. Podczas przyjęcia zaręczynowego okazuje się jednak, że ta historia zaczęła się wiele lat wcześniej, podczas wojny, kiedy los połączył ich dziadków.

W tej opowieści jest wszystko: szaleńcza miłość, zazdrość, tajemnice, kłamstwa, przemilczenia, lęki i nadzieje.

I najtrudniejsza miłość, którą jest przebaczenie.

Prawdziwa miłość to dobro. I prawda.

PREMIERA: 16 września 2020 r.

 

MAX CZORNYJ: Zimny chirurg

 

Możesz wmawiać sobie, że świat jest dobry, a śmierć nie istnieje.

Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa.
Ma żonę i dzieci, niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Poza jednym – z instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów.
Dewiantem analizowanym przez FBI.

Czy Kolanowski jest potworem, czy może ofiarą własnej przeszłości?

Dzięki tej książce wnikniesz w głąb umysłu seryjnego mordercy.
Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

PREMIERA: 2 września 2020 r.

ANN AGUIRRE: Trzecia żona

 

PROBLEM Z POTWORAMI TKWI W TYM, ŻE NIGDY NIE MAJĄ DOŚĆ, BO ICH GŁODU NIE MOŻNA ZASPOKOIĆ.

Marlena Durst żyje w cieniu męża. Kontroluje każdy jej ruch i podejmuje za nią decyzje – co ma na siebie włożyć, co zjeść, z kim się przyjaźnić. Jeżeli żona okaże się nieposłuszna, poniesie konsekwencje. To on trzyma całą władzę. Z zewnątrz wydaje się, że Marlenie nic lepszego w życiu nie mogło się trafić. Nikt się jednak nie zastanawia, czy po ślubie z idealnym mężczyzną jest szczęśliwa i spełniona. Marlena oddała wolność i bezpieczeństwo w zamian za złotą klatkę i życie w cieniu psychopatycznego męża. Jedyną ucieczką może okazać się śmierć. Tak jak w przypadku jego pierwszej żony. I drugiej. Chyba że role się odwrócą…

WYBRAŁAM DROGĘ, KTÓRA Z ODDALI WYDAWAŁA SIĘ NAJŁADNIEJSZA, ALE WÓWCZAS NIE WIEDZIAŁAM, ŻE CZASAMI HORYZONT JAŚNIEJE, BO STOI W OGNIU.

PREMIERA: 2 września 2020 r.

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz