Wpływ koloru na rozwój dziecka czyli koloroskop dla najmłodszych | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wpływ koloru na rozwój dziecka czyli koloroskop dla najmłodszych

14 października 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Od chwili urodzenia otaczamy nasze dzieci równymi barwami. Najczęściej wynikają ona z naszych własnych preferencji. Często tez korzystamy z katalogów sprawdzając, co jest modne, co stosują inni.

Nasze maleństwo od pierwszego dnia odczuwa wpływ barw. Niemalże każdy z nas wie iż nie należy w dziecięcym pokoju stosować mocnych odcieni jak czerwień czy intensywny róż ale nie zdajemy sobie sprawy ze wszystkie odcienie maja wpływa na naszego malucha.

W zależności od dnia urodzenia oraz imienia i nazwiska nasze dziecko inaczej będzie się czuło wśród barw pastelowych a inaczej pośród kolorów bardziej intensywnych.Stereotypowo dobiera się dla niemowląt róż i błękity ale w rzeczywistości kolory te mogą mieć negatywny wspływ na samopoczucie maleństwa.

Każdy człowiek jest indywidualista i dlatego każdy z nas w innym stopniu potrzebuje natężenia barw. Podobnie jest z dziećmi.

Warto zwrócić uwagę iż często obserwujemy że nasza pociecha jest nadpobudliwa, zbyt energiczna a nie zwracamy uwagi ze ubranka jak i zabawki naszego dziecka maja wiele czerwonych elementów.

Kolorami uspokajającymi są zielony, niebieski, fioletowy

Sami odczuwamy wpływ barw na nasze Życie. Wiemy doskonale ze restauracje korzystają z porad specjalistów przy doborze kolorów do wystroju i dekoracji sal tak aby odpowiednie barwy w sposób przemyślany wpływały na klienta. Podobnie jest w hotelach czy ośrodkach odnowy biologicznej.

Jest to dość powszechna wiedza o wpływie barw. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę ze odczuwanie kolorów jest bardzo indywidualne. Tak jak wierzymy, iż nasza data urodzenia ma wpływ na nasze codzienne Zycie tak musimy uwierzyć ze podobnie wpływają kolory.

One w dużym stopniu kształtują nasz charakter i nasz sposób postrzegania i zachowanie.

warto wiec już od pierwszych chwil życia naszego dziecka zadbać aby otaczające go przedmioty w najbardziej optymalny sposób wpływały na spokój poczucie bezpieczeństwa oraz  odpowiedni rozwój.

Koloroskop dziecięcy pozwoli na podstawie daty urodzenia dziecka dobrać najwłaściwsze barwy dla naszego malucha.

W ocenie profesjonalisty znajdziemy również opis kolorów dominujących jak i uzupełniających a także propozycje zastosowania barw w codziennym życiu.

Dla dzieci starszych także w posiłkach, gdyż wykorzystanie odpowiednich barw na talerzu malucha pozwoli zachęcić do jedzenia nawet największe niejadki.

www.koloroskop.pl

 

Zobacz również:

 

 1. Koloroskop jest skuteczny?
 2. Jak rozjaśnić ponury pokój?
 3. Dom w kolorze czekolady: ten kolor potrafi inspirować!
 4. Wystrój domu i mieszkania w kolorach niebieskiego morza

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Wpływ koloru na rozwój dziecka czyli koloroskop dla najmłodszych

 1. avatar Maddie pisze:

  ja na pewno swojemu małemu dziecku dałabym do pokoju jasne kolory np wrzosowy, jasny żółty, jasny róż, biszkoptowy lub po prostu biel… później oczywiście to byłaby jego decyzja :)

 2. avatar Bibelotka pisze:

  fioletowy pokój bardzo przytulny :)
  Ciekawy ten kolorskop :)

 3. avatar andzia6668 pisze:

  ten zielono żółty pokoik jest cudny

Dodaj komentarz