URODA I ZDROWIE

Wystrój domu i mieszkania w kolorach niebieskiego morza

5 października 2011, dodał: LetsBless

Kolory morza są idealne na każdą porę roku. Dobrze wyglądają nie tylko w postaci butów, czy sukienki, ale także jako dodatki i dekoracje dla naszego domu/mieszkania. Pokój, który jest wypełniony „od stóp do głów” jednym kolorem będzie sprawiał wrażenie ciężkości. Dodatkowo przyprawi nas o niepotrzebny ból głowy.

Pokój z białym sufitem optycznie go powiększy. Natomiast pomieszczenie pomalowane na biało, z drobnymi kolorowymi dodatkami sprawi wrażenie elegancji i bogactwa.

Niektórzy twierdzą, że lepiej jest otaczać się przedmiotami, które wywołują pozytywne wspomnienia niż inwestować w kolejny ciuszek. Dlatego czasami wystarczy jeden element w kolorach morza, by przypomnieć nam o wakacyjnych upałach i pozwolić się zrelaksować.

Przełamanie zimnych barw odrobiną żółci, czy pomarańczu wprawi nas w dobry nastrój i poprawi samopoczucie.

Jeżeli decydujemy się na użycie dwóch różnych kolorów, unikajmy malowania ścian naprzemiennie (zielony-biały-zielony-biały) i starajmy się robić to parami (zielony-zielony-biały-biały). Granatowy salon powinien być rozświetlony lekkimi, piaskowymi lub słonecznymi dodatkami. Kolory te naturalnie do niego pasują (skojarzone z wodą morską i plażą). Duża ilość ozdób o różnych kolorach i fakturach będzie wyglądać kiczowato.

Natomiast ozdoby w różnych odcieniach danego koloru będą ze sobą idealnie współgrać.

Granatowe,  połyskliwe jedwabie lub imitujące je włókna sztuczne połączone z wykwintną kolacją będą wyglądać elegancko i sprawią wrażenie przepychu.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz