Wizyta u fryzjera w trakcie ciąży

17 listopada 2016, dodał: Milena
Artykuł zewnętrzny

Z kondycją włosów w trakcie ciąży bywa naprawdę różnie. Dla wielu kobiet okres ciąży to magiczny czas, w którym włosy nabierają blasku, stają się zdrowsze i wykazują mniejszą tendencję do przetłuszczania się, dla innych jest to czas utraty puszystości i zmatowienia włosów. Czemu tak się dzieje? Winowajcą jest niemożliwa do okiełznania burza hormonów szalejąca w organizmie kobiety.

Niezależnie od tego czy hormony działają na naszą korzyść czy przeciwko nam jedno jest pewne – w ciągu 9 miesięcy na pewno będziesz chciała udać się do fryzjera. Czyniąc to pamiętaj by wspomnieć swojej fryzjerce o błogosławionym stanie, w jakim się znajdujesz. Dla strzyżenia i modelowania włosów nie ma to większego znaczenia, ale istnieje gama zabiegów fryzjerskich, których wykonanie w trakcie ciąży wymaga szczególnej ostrożności i odpowiedniego podejścia lub wręcz poddanie się im jest zakazane.

fryzjerka

 

Farbowanie

W przypadku kwestii dotyczącej farbowania włosów w trakcie ciąży istnieje wiele różnych opinii. Niektórzy odradzają wykonywanie farbowania w trakcie pierwszego miesiąca ciąży, inni nie widzą żadnych przeciwwskazań by wykonać ten zabieg fryzjerski w dowolnym momencie ciąży. Jeśli sama nie jesteś przekonana o tym czy zdecydować się na aplikację na skórę głowy substancji chemicznych, zapytaj fryzjerkę o możliwość zastosowania farb pozbawionych amoniaku. Farbować czy nie farbować? Wybór należy tak naprawdę do Ciebie, pamiętaj jednak o tym, że ze względu na wpływ hormonów efekt farbowania uzyskany na włosach może być inny niż przed ciążą.

Hair Salon situation

 

Prostowanie włosów

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku poskramiania niesfornych loków przy użyciu środków chemicznych – niema dowodów zarówno na szkodliwość jak i nieszkodliwość tego zabiegu. Alternatywą w takiej sytuacji może być poddanie się zabiegowi termicznego prostowania, przy wykonaniu którego wykorzystuje się łagodniejsze substancje chemiczne lub po prostu zaprzyjaźnienie się z domową prostownicą.

prostowanie

 

Trwała ondulacja

Zabieg ten, choć z reguły postrzegany, jako bezpieczny dla kobiet w ciąży, bywa im z reguły odradzany. Powód? Nieprzewidywalność wynikająca z huśtawki hormonalnej. Zamiast uzyskać efekt napuszenia kosmyków włosów, mogą się one wcale nie skręcić lub poskręcać w drobniutkie kędziorki.

ondulacja

 

zobacz również:

  1. Zgaga w ciąży – jak sobie z nią radzić?
  2. Ciążowa sesja fotograficzna – wyjątkowa pamiątka dla rodziców i dziecka
  3. Jak powinna wyglądać kupka niemowlęcia?
  4. Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz