Wizyta u fryzjera w trakcie ciąży | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Wizyta u fryzjera w trakcie ciąży

17 listopada 2016, dodał: Milena
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Z kondycją włosów w trakcie ciąży bywa naprawdę różnie. Dla wielu kobiet okres ciąży to magiczny czas, w którym włosy nabierają blasku, stają się zdrowsze i wykazują mniejszą tendencję do przetłuszczania się, dla innych jest to czas utraty puszystości i zmatowienia włosów. Czemu tak się dzieje? Winowajcą jest niemożliwa do okiełznania burza hormonów szalejąca w organizmie kobiety.

Niezależnie od tego czy hormony działają na naszą korzyść czy przeciwko nam jedno jest pewne – w ciągu 9 miesięcy na pewno będziesz chciała udać się do fryzjera. Czyniąc to pamiętaj by wspomnieć swojej fryzjerce o błogosławionym stanie, w jakim się znajdujesz. Dla strzyżenia i modelowania włosów nie ma to większego znaczenia, ale istnieje gama zabiegów fryzjerskich, których wykonanie w trakcie ciąży wymaga szczególnej ostrożności i odpowiedniego podejścia lub wręcz poddanie się im jest zakazane.

fryzjerka

 

Farbowanie

W przypadku kwestii dotyczącej farbowania włosów w trakcie ciąży istnieje wiele różnych opinii. Niektórzy odradzają wykonywanie farbowania w trakcie pierwszego miesiąca ciąży, inni nie widzą żadnych przeciwwskazań by wykonać ten zabieg fryzjerski w dowolnym momencie ciąży. Jeśli sama nie jesteś przekonana o tym czy zdecydować się na aplikację na skórę głowy substancji chemicznych, zapytaj fryzjerkę o możliwość zastosowania farb pozbawionych amoniaku. Farbować czy nie farbować? Wybór należy tak naprawdę do Ciebie, pamiętaj jednak o tym, że ze względu na wpływ hormonów efekt farbowania uzyskany na włosach może być inny niż przed ciążą.

Hair Salon situation

 

Prostowanie włosów

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku poskramiania niesfornych loków przy użyciu środków chemicznych – niema dowodów zarówno na szkodliwość jak i nieszkodliwość tego zabiegu. Alternatywą w takiej sytuacji może być poddanie się zabiegowi termicznego prostowania, przy wykonaniu którego wykorzystuje się łagodniejsze substancje chemiczne lub po prostu zaprzyjaźnienie się z domową prostownicą.

prostowanie

 

Trwała ondulacja

Zabieg ten, choć z reguły postrzegany, jako bezpieczny dla kobiet w ciąży, bywa im z reguły odradzany. Powód? Nieprzewidywalność wynikająca z huśtawki hormonalnej. Zamiast uzyskać efekt napuszenia kosmyków włosów, mogą się one wcale nie skręcić lub poskręcać w drobniutkie kędziorki.

ondulacja

 

zobacz również:

  1. Zgaga w ciąży – jak sobie z nią radzić?
  2. Ciążowa sesja fotograficzna – wyjątkowa pamiątka dla rodziców i dziecka
  3. Jak powinna wyglądać kupka niemowlęcia?
  4. Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...