Wakacyjne nowości Wydawnictwa Cyranka!

11 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wyjeżdżając na wakacje, warto spakować choć kilka książek, by wypocząć nie tylko aktywnie, ale również poszerzyć  swoje horyzonty i nadrobić całoroczne zaległości w czytaniu:) Polecamy Waszej uwadze kilka nowości Wydawnictwa Cyranka, wśród których znajdą coś dla siebie i miłośnicy kulinariów spod znaku wege, i dobrej literatury skłaniającej do refleksji…

Sprawdźcie już teraz, który tytuł najbardziej przypadnie Wam do gustu:

Banitka – bestselerowa powieść przygodowa dla kobiet!

Banitka książka

Powieść Anny North, laureatki Lambda Literary Award
Bestseller NYT
49 tys. ocen na Goodreads
Prawa filmowe sprzedane

Koniec XIX wieku. Ada planuje zostać położną tak jak jej matka. biorąc ślub ze swym nieśmiałym, poczciwym narzeczonym, nawet nie przypuszcza, że będzie miała problemy z zajściem w ciążę… Przez cały rok starań o potomka nie tylko czuje się bezsilna wobec tej sytuacji, ale zaczyna również bać się o własne życie. Wie doskonale, że w jej mieście kobiety, które nie urodziły dziecka są posądzane o czary i zabijane. Aby ratować się przed nieuchronnym losem, kobieta postanawia zniknąć. Ucieka z domu, pozostawiając za sobą całe dotychczasowe życie i dołącza do bandy z Hole-in-the-Wall.

Porywająca proza North to fantastyczna filmowa przygoda.
„Washington Post”

Anna North wywraca do góry nogami typową historię rodem z Dzikiego Zachodu. I daje nam nadzwyczajną bohaterkę, o której nie sposób zapomnieć.
Jenny Zhang

Fanki Margaret Atwood i Cormaca McCarthy’ego nareszcie dostają western, na jaki zasługują.
Alexis Cole

Wirtuozerska!
„New Yorker”

 

Dobra książka. Wege przepisy dla dzieciaków i rodziny – Marysia Przybyszewska

Dobra książka. Wege przepisy dla dzieciaków i rodziny książka

Książka, którą warto zabrać na rodzinne wyjazdy!

Jeśli ciągle planujecie, że zaczniecie jeść zdrowiej, to pora wcielić Wasz plan w życie. Znajdziecie tu wiele podpowiedzi, jak wraz z całą rodziną zacząć smaczną przygodę z dietą roślinną.

Oto co mówi o niej Maria Przybyszewska:
To książka o prostym jedzeniu i gotowaniu na luzie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto jeść zdrowo. Wiemy, że najlepiej kupować lokalnie i w kuchni podążać za rytmem wyznaczonym przez naturę. Ale w praktyce okazuje się, że to nie takie proste. Zakupy, gotowanie, codzienny pośpiech – jak wszystko pogodzić? Przygotowałam zestaw przepisów na śniadania, lunche, obiady oraz dodatków, które są proste i zdrowe. Dzielę, się też praktycznymi radami […].

To książka dla roślinożerców, ale też tych, którzy chcą urozmaicić swoją dietę i zwiększyć w niej udział warzyw. Weganie także znajdą tu sporo inspiracji. Dania, które proponuję, można podać dzieciom, podpowiadam, jak przemycić więcej warzyw do codziennych posiłków.

 

Przechodząc przez próg zagwiżdżę – Wiktoria Bieżuńska

Przechodząc przez próg zagwiżdżę książka

Zgarniająca świetne recenzje powieść obyczajowa o dziewczynce z małego miasta!

Bohaterka tej książki jest na swój sposób wyjątkowa. Nie wiemy jak ma na imię, jest całkowicie poddana władzy dorosłych, którzy nigdy nie powinni zostać rodzicami. Nikt nie słucha, co ma do powiedzenia, a ona sama nie może decydować nawet o własnym ciele. Jej potrzeby pozostają niezauważone, choć ona sama czasem bywa w centrum wydarzeń – zwłaszcza gdy można się nią posłużyć w odgrywaniu rodzinnych potyczek. Ta bezbronna i bezimienna istotka ma jednak dar opowiadania – jest tu narratorką i dając upust swojej wyobraźni zaprasza czytelnika w podróż po ,rocznych zaułkach rodzinnego życia…Pozwala sobie towarzyszyć w drodze naznaczonej różnymi doświadczeniami – głównie cierpieniem i bólem, ale też drobnymi przyjemnościami i zdumieniem światem.

I nagle wyrósł wokół mnie świat upiornie zmysłowy, pachnący przetrawionymi piwem, smakujący zależałym ptasim mleczkiem, gryzący jak wełniany sweter, którego jednak nie chciałam zdjąć. Kiedy dotarłam do ostatniej strony, och, jak żałowałam.Dla mnie odkrycie na miarę Marieke Lucas Rijneveld.
Aleksandra Zbroja

Wiktoria Bieżuńska, urodzona na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Mieszka w Gdańsku Wrzeszczu, dzielnicy, w której żyli Günter Grass i Sat-Okh. W przyszłości zamierza poszerzać swój biogram o kolejne fakty.

Więcej najlepszych lektur na wakacje znajdziecie na stronie www.wydawnictwocyranka.pl

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz