Wakacje za granicą – jak je zorganizować? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wakacje za granicą – jak je zorganizować?

25 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wyjazd na wakacje z biurem podróży ma swoje niewątpliwe zalety. Nie musimy martwić się przelotem, noclegiem, ubezpieczeniem oraz wieloma innymi kwestiami organizacyjnymi. Jednakże wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie wyjazdu. Na pozór takie zadanie sprawia wrażenie skomplikowanego, jednakże pozwala na znacznie większą swobodę podczas planowania wakacji.

WAKACJE ZA GRANICĄ

Dlaczego warto samodzielnie przygotować wyjazd?

Dwoma największymi zaletami tego rozwiązania jest większa elastyczność oraz mniejsze wydatki w porównaniu do wakacji organizowanych przez biuro podróży. Podczas samodzielnego wyjazdu możemy zaplanować zwiedzanie według własnego uznania, a także wybrać noclegi oraz atrakcje dopasowane do naszych oczekiwań. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że biura podróży otrzymują preferencyjne ceny od ubezpieczycieli oraz hoteli, jednakże wystarczy spędzić kilka minut na przeglądaniu ofert, aby się przekonać, że nie jest to prawda. W atrakcyjnej cenie możemy znaleźć wspaniałe miejsca noclegowe o wysokim standardzie, które nie współpracują z dużymi biurami podróży.

O co należy zadbać, samodzielnie przygotowując wakacje za granicą?

Przeloty – planowanie należy zacząć od zarezerwowania miejsca w samolocie do wybranego kraju. Przygotowania należy rozpocząć ze sporym wyprzedzeniem, dzięki czemu zyskujemy dostęp do większej ilości ofert oraz niższych cen, co jest szczególnie ważne w przypadku podróży w sezonie do obleganych lokacji. Zakup biletów lotniczych powinien znaleźć się na szczycie naszej listy z dwóch powodów. Po pierwsze określa on początek oraz koniec naszego wyjazdu, a także lotniska, z których zamierzamy skorzystać. Jeżeli chcemy dużo zwiedzać i przemieszczać się po kraju, warto poświęcić kilka chwil na sprawdzenie listy portów lotniczych oferujących loty do domu. Podczas planowania najlepiej skorzystać z pomocy takich witryn jak skyscanner.pl, www.biletybilety.pl, kayak.pl, fly4free.pl czy fru.pl.

NOCLEG

Nocleg – kolejnym krokiem jest wybór miejsca lub miejsc, w których zamierzamy spędzić wakacje. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest w tym wypadku strona booking.com, jednakże poszczególne kraje posiadają również własne witryny ułatwiające znalezienie noclegu. Podczas samodzielnego planowania wakacji można wybierać pomiędzy hotelami, apartamentami, pokojami w prywatnych domach lub polami namiotowymi – w zależności od osobistych preferencji. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość znalezienia noclegu w pobliżu interesujących nas miejsc.

Wynajem samochodu – jeśli planujemy sporo podróżować i nie jedziemy na wakacje własnym autem, pożyczenie samochodu to najlepszy sposób, aby zachować mobilność. Wybierając auto, kieruj się realnymi potrzebami, czyli ilością siedzeń, spalaniem oraz podobieństwem do Twojego samochodu – dzięki temu szybciej oswoisz się z nowym pojazdem i oszczędzisz sobie stresu na drodze.

Ubezpieczenie – niezależnie od tego, czy wakacje spędzasz w luksusowym hotelu, czy też preferujesz biwakowanie na polu namiotowym, nierozsądnie jest ruszać się z domu bez odpowiedniego ubezpieczenia. Z wykupioną polisą to nie Ty będziesz borykać się z kosztami leczenia oraz transportu do domu w przypadku urazu lub choroby. Samodzielnie organizując wyjazd mamy okazję wykupić pakiet ubezpieczenia, który bierze pod uwagę nasz stan zdrowia, dzięki czemu w przypadku nieszczęśliwego wypadku nie spotka nas niemiła niespodzianka pod postacią wysokiego rachunku ze szpitala.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Suszenie grzybów
Ja lubię tylko pieczarki a ich się nie suszy ...
Najbardziej absurdalne przepisy pra…
Super przepis z tą długością włosów, na pewno przyczyni się do zmniejszenia zużycia wody...
Bezpieczny kredyt 2%
Moja siostra się stara o niego i czeka właśnie na decyzję. Na pewno...
Darmowe leki dla seniorów i dzieci
To jest tak zrobione żeby jak najmniej ludzi skorzystało....