Wakacje z kryminałem – konkurs FB – wyniki!

9 sierpnia 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_ksiazka2P

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom oraz Fanom na Facebooku za udział w akcji konkursowej WAKACJE z KSIĄŻKĄ. Akcję wzbogacał konkurs z Grupą Wydawniczą PUBLICAT, w którym do wygrania było 3 pakiety książek – fantastycznych pozycji wydawniczych!

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy.

ZADANIE KONKURSOWE: Wakacje z kryminałem…

Czekamy na dowolne interpretacje tematu – zdjęcia, rysunki, komentarze o ulubionych książkach lub serialach, dowcipy z letnim kryminałem w tle – i wszystko co Wam tylko przyjdzie do głowy. Liczymy na oryginalność i poczucie humoru.

ODPOWIEDZI – interpretację tematu prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym na Facebooku (TUTAJ), dopuszczalne odpowiedzi na naszą redakcyjną skrzynkę FB oraz na adres [email protected] Mile widziane udostępnienie wpisu konkursowego oraz polubienie strony FB Grupy Wydawniczej Publicat. Wesołej zabawy!

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie konkursowej. Wasza pomysłowość i poczucie humoru ciągle nas zadziwiają. Jesteście wspaniali – dziękujemy! Z ponad 350 odpowiedzi wyłoniliśmy laureatów konkursu, którymi zostali:

1. Isztar Book
2. Dominika Malik
3. Krzysztof Wierzbicki

Gratulujemy serdecznie! Czekamy na dane kontaktowe do wysyłki nagród książkowych!

_krym2  _krym3

Wakacje z kryminałem, oby o książkach mowa była,
w przedbiegach ten gatunek wszak z innymi wygrywa
to czas urlopu spędzony na mentalnej przyjemności
(godziwie przecież gdy w głowie mądra myśl zagości)
Makiaweliczne intrygi, instynkty mordercze i krwawe
gwarantują dobrą i inteligentnie wyniosłą zabawę,
a w ślad za poszlaką, tropem za złem, co czai się wszędzie
urlop nigdy nudny i trywialny nie był i nie będzie.
Może te rymy nie są dziełem sztuki prawdziwej
kryminał to jednak literatury najlepszej, godziwej
arcydzieło największe, konkretne a jednak zawiłe,
uwielbiam je ponad wszystko, czemu sam się dziwię.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA STRONY FB GRUPY WYDAWNICZEJ PUBLICAT 

Do wygrania 3 zestawy książek Grupy Wydawniczej Publicat, kryminałów Agaty Christie, a w zestawach po 5 tytułów:

1) Agata Christie: „Godzina zero”, „Pięć małych świnek”, „Niedziela na wsi”, „Detektywi w służbie miłości”, „Zło czai się wszędzie”
2) Agata Christie: „Godzina zero”, „Pięć małych świnek”, „Niedziela na wsi”, „Zwierciadło pęka w odłamków stos”, „Pajęczyna”
3) Agata Christie: „Pięć małych świnek”, „Niedziela na wsi”, „Detektywi w służbie miłości”, „Zwierciadło pęka w odłamków stos”, „Świadek oskarżenia”

O NAGRODACH:

Agata Christie: Godzina zero

_godzinaTrójkąt miłosny wydaje się zbyt banalnym motywem, by zabić lady Tresillian. Przypadek czy wyrafinowany plan? Trzeba odgadnąć, co łączy gości ofiary.

Kryminologia bywa równie fascynującym, co niebezpiecznym hobby. Inspektor Battle wie, że w Gnieździe Mew „pachnie prochem”, bo ktoś prowokuje wydarzenia na długo przed „godziną zero”!

Mistrzowska teoria zbrodni i kompletny profil psychologiczny zabójcy na długo przed laboratorium CSI z Nowego Jorku i Miami!

Agata Christie
Godzina zero
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 176
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 16,94 zł

Agata Christie: Pięć małych świnek

_pięćAmyas Crale, genialny malarz czuły na kobiece wdzięki, jego zazdrosna żona Karolina oraz młoda głodna życia modelka Elza to nie było zgodne trio…

Gdy Amyas został otruty, nikt nie miał wątpliwości, że morderczynią jest żona. Karolina, osądzona i skazana, pisze list do córki, w którym zapewnia o swojej niewinności. Badając tę sprawę sprzed lat, Herkules Poirot drobiazgowo analizuje wspomnienia świadków.

Powieść przypomina konstrukcją film Rashomon Akiry Kurosawy: każdy ma prawo do własnej wersji wydarzeń, a kluczem jest prawda psychologiczna, nie poszlaki.

Agata Christie
Pięć małych świnek
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 264
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 18,42 PLN

Agata Christie: Niedziela na wsi

_niedzielaTo miała być spokojna niedziela na wsi. Herkules Poirot, zaproszony na obiad do domu lady Angkatell, trafia wprost na miejsce zbrodni. I nie jest to impertynencki żart ani gra towarzyska! Czerwona krew doktora Johna Christowa kapie do niebieskiej wody w basenie…

Czy lekarz został zabity przez zazdrosną o niego kobietę: żonę, kochankę albo dawną ukochaną? Wszystkie są na miejscu zbrodni, a jedna nawet trzyma w ręce rewolwer… Ale dowody i zeznania wcale nie są jednoznaczne. Tym razem Poirot trafił na godnego siebie przeciwnika.

Czy wskazanie mordercy i odkrycie prawdy będzie sprawiedliwym wyjściem?

Agata Christie
Niedziela na wsi
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 264
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 18,42 PLN

Agata Christie: Zwierciadło pęka w odłamków stos

_zwierciadłoPrzypadkowa rozmowa gwiazdy filmowej Mariny Gregg i jej wielbicielki Heather Badcock na przyjęciu w Gossington Hall na zawsze zmienia przyszłość obu kobiet. I to po raz drugi, panie spotkały się bowiem już wcześniej. Dla kogo przeznaczony był zabójczy drink? Kto i po co morduje członków „dworu” gwiazdy? Seria zgonów wstrząsa małym miasteczkiem.

W St. Mary Mead same zmiany, ale jest ktoś, kto potrafi dotrzymać im kroku, a niektóre przewidzieć. „Stara panna Marple była zawsze ostra jak brzytwa i moim zdaniem taka pozostała” – mówi sklepikarz o bohaterce.

Trudno się z nim nie zgodzić.

Zwierciadło pęka w odłamków stos
Agata Christie
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 18,42 PLN

Agata Christie: Detektywi w służbie miłości

_detektywiZbiór opowiadań nie tylko kryminalnych. Detektywi ratują uczucie lub zapobiegają zbrodni w imię miłości. Przekonać zaborczą matkę do narzeczonej syna – niemożliwe. Tylko Parker Pyne zna skuteczny sposób! Przyznać się do winy, by chronić ukochaną osobę to dowód miłości, ale i… zbrodni?

Na stole żółte irysy, ulubione kwiaty zmarłej żony Bartona Russella, przy stole jej przyjaciele, a Herkules Poirot podczas kolacji musi wskazać zabójcę. Kolorowy serwis „Arlekin” jako narzędzie zbrodni, a dziedziczny daltonizm pomaga zdemaskować mordercę.

Opowiadania dla zakochanych w zagadkach i detektywach!

Detektywi w służbie miłości
Agata Christie
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 18,42 PLN

Agata Christie: Zło czai się wszędzie

_złoEkskluzywny hotel na malutkiej malowniczej wysepce wydaje się idealny na wakacje. Herkules Poirot ma nadzieję odetchnąć od napięcia i odpowiedzialności związanej ze swoim zawodem. Ale ledwie przybywa na miejsce, wyczuwa kłębiące się emocje, zazdrość, ambicję.

Źródłem tych napięć jest piękna Arlena Stuart. Kiedy w grocie na plaży znajdują ciało zamordowanej Arleny, niewiele osób – szczególnie niewiele kobiet – czuje żal czy zaskoczenie.

Zło czai się wszędzie
Agata Christie
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 216
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 18,42 PLN
Agata Christie: Pajęczyna

_pajęczyna„Nikt nigdy mi nie wierzy, kiedy mówię prawdę” – skarży się Klarysa, powszechnie znana z robienia psikusów. Nie będzie jej do śmiechu, gdy zastanie trupa w salonie. I to tuż przed tajną wizytą ważnych polityków.

Miał być awans męża, a będzie międzynarodowy skandal! Przyjaciele pomogą schować trupa, zadbają o alibi, a ogrodniczka posprząta nie tylko w ogrodzie…

Przewrotna czarna komedia z klimatem: tajne przejścia, sekretne szuflady, cenne autografy. Nietuzinkowe charaktery, wścibska ogrodniczka i para kłótliwych służących. Najbardziej niewiarygodna okazuje się prawda!

Pajęczyna
Agata Christie
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 152
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 16,94 PLN

Agata Christie: Świadek oskarżenia

_świadekZbiór dwunastu ulubionych przez Agatę Christie historii, w których pisarka „zagląda do innego świata”. Tropi tajemnice zjawisk nadprzyrodzonych i głosy z zaświatów, zajmuje się szaleństwem oraz intuicją.

Zaświaty używają do komunikacji radia, błękitnej wazy albo kostiumu. Pisarka demaskuje ludzki strach przed nieznanym oraz naiwność.

Przewrotnych tricków i nastrojowych scen grozy nie brakuje, a literacki kunszt Christie pozwala powrócić bezpiecznie do świata, który ma trzy wymiary.

Świadek oskarżenia
Agata Christie
Kategoria: Kryminały
Seria: KLASYKA KRYMINAŁU
Format: 195x125mm
Liczba stron: 248
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cena: 18,42 PLN

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypełnianie zmarszczek - Restylane
Głębokie zmarszczki powstają głęboko w skórze, a tam żaden krem nie dotrze...
mleczko do demakijażu
Dla mnie mleczka są za tłuste i za ciężkie, wolę płyny micelarne
Sklep CCC
Kiedyś to był tani skklep, ale teraz tylko w promocji coś jest tam...
Masaż ultradźwiękowy
Zawsze te urządzenia do użytku domowego mają mniejsze działanie, bo wiadomo że klienta...