W czym może Ci pomóc rehabilitacja domowa w Warszawie

6 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jedną z najpopularniejszych usług mobilnych na terenie stolicy i okolic jest rehabilitacja domowa. Warszawa to duże miasto, w którym pacjenci cenią sobie swój czas oraz wygodę i z tego powodu tak dużą sympatią nie tylko wśród starszych pacjentów, ale również osób młodych, usługi z dojazdem są coraz bardziej popularne.

rehabilitacja domowa

Do kogo skierowana jest rehabilitacja domowa w Warszawie?

Rehabilitacja domowa aktywnaklinika.pl zapewnia profesjonalną usługę fizjoterapeuty z dojazdem, łącząc ją z komfortem domowego zacisza. Pozwala to oszczędzić niezwykle cenny czas, a z drugiej strony cena usługi niczym się nie różni od usług stacjonarnych. Dlatego nie warto, tracić więcej czasu w dojazdach, to fizjoterapeuta przyjedzie do Ciebie do domu.

Jeśli zastanawiasz się czy fizjoterapeuta może Ci pomoc, kiedy boli kręgosłup albo masz problem z biodrem lub kolanem? Już nie musisz zadawać sobie podobnych pytań i nie zwlekaj tylko wykonaj telefon do fizjoterapeuty z dojazdem do domu, on odpowie na wszystkie twoje pytania.

Rehabilitacja domowa jest skierowana do każdego bez względu na wiek, skorzystać może każdy od seniorów po małe dziecko. Bez względu na przyczynę dolegliwości czy to osoby po operacjach, ale również cierpiące na przewlekłe dolegliwości bólowe, warto zadzwonić, jeśli potrzebujesz rehabilitacji domowej. Warszawie to miasto, w którym znajdziesz wielu świetnych fizjoterapeutów, nie zwlekaj twój czas liczy się dla Nas a twoje zdrowie w dobrych rękach to gwarancja życia bez dolegliwości bólowych.

Jak wygląda rehabilitacja domowa krok po kroku?

Największą cześć pacjentów stanowią osoby po operacjach i zabiegach jak np. endoproteza biodra, barku, kolana, rekonstrukcji ACL i złamaniu szyjki kości udowej. Fizjoterapia przede wszystkim przewidziana jest dla osób, które uległy różnym kontuzjom, urazom sportowym lub wypadkowi komunikacyjnemu, choć nie tylko dla tych pacjentów najlepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja domowa.

Rehabilitacja zajmuje się przywróceniem zdrowia i całkowitej sprawności pacjentom. Aby skorzystać z usług fizjoterapeuty wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie. Pamiętaj, że nie potrzebujesz skierowania na zabiegi, nie musisz również czekać na wizytę u lekarza. Fizjoterapeuta to profesjonalista, który przeprowadzi pełny wywiad medyczny, dokładanie zbada i zaplanuje z twoje leczenie i rehabilitację krok po kroju.

rehabilitacja domowa warszawa

Pierwsza wizyta fizjoterapeuty domowego

Podczas pierwszej wizyty domowej u pacjenta doświadczony fizjoterapeuta mobilny, aby określić plan rehabilitacji, który jest indywidualny dla każdego pacjenta, w pierwszej kolejności przeprowadzi dokładny wywiad medyczny, który ma dotyczy ogółu zdrowia pacjenta a nie tylko konkretnej dolegliwości, z jaką zgłasza się pacjent. Następnie będzie musiał wykonać tak zwane funkcjonalne badanie fizjoterapeutyczne.

W dalszej kolejności fizjoterapeuta będzie mógł określić plan działania, czyli plan terapii oraz rodzaj ćwiczeń i ewentualnych dodatkowych zabiegów, jakie muszą zostać wykonane pacjentowi. Istotna jest także ich częstotliwość. O tym wszystkim poinformuje pacjenta fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty, aby rozpocząć na dobre proces leczenia.

Wszystko po to, aby maksymalnie skuteczna i dopasowana do indywidualnego przypadku pacjenta była podjęta rehabilitacja domowa. Warszawa to obszar działania fizjoterapeutów mobilnych i warto także mieć na uwadze, że rehabilitacja w domu, która odbywa się u pacjenta nie odbiega, jakością czy standardami, od rehabilitacji, która wykonywania jest na przykład w przychodniach. Fizjoterapeuta dysponują odpowiednim sprzętem, dzięki któremu możliwe jest wykonywania zabiegów, ćwiczeń lub terapii.

Zalety wizyt domowych fizjoterapeuty?

Rehabilitacja w domu jest korzystna dla całej rodziny nie tylko pacjenta. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do szpitala lub przychodni. Są to bardzo młodzi lub starsi pacjenci, najczęściej, którzy przeszli rozległą kontuzję sportową lub właśnie opuścili szpital po operacji. Rehabilitacja domowa to oszczędność kosztów i czasu i na dojazd do placówki. To również profesjonalne zabiegi w pełni komfortowej sytuacji, zacisza domowego.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...