Uważaj, Twój smartfon to siedlisko bakterii! Sprawdź, jak czyścić telefon krok po kroku

25 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Groźne dla zdrowia zanieczyszczenia to nie tylko widoczny gołym okiem brud, ale także drobnoustroje, które w sprzyjających warunkach namnażają się w zastraszającym tempie. Znajdują się one m.in. na powierzchni każdego telefonu, więc w trosce o zdrowie warto dowiedzieć się, jak dbać o czystość swojego smartfona.

smartfon

Dlaczego telefon to siedlisko bakterii?

Ze smartfona korzystamy wszędzie. Używamy go w pracy, szkole, na przystanku, w autobusie, a nawet w toalecie. W związku z tym wszystkie drobnoustroje pochodzące z najróżniejszych skupisk, które znajdą się na Twoich rękach, przeniesiesz wcześniej czy później na swój telefon. Na jego powierzchni istnieje więc niezliczona ilość namnażających się bakterii i wirusów.

Regularne czyszczenie telefonu – czy warto o to zadbać?

Po powrocie do domu myjesz ręce, ale zaraz potem… znów sięgasz po telefon. Takie działanie mija się z celem, bo na powierzchni smartfonów, z którymi się praktycznie nie rozstajemy, gromadzą się ogromne ilości bakterii. A zatem dbać o czystość telefonu warto ze względu na istotne zahamowanie transmisji groźnych drobnoustrojów. Ponadto należy to robić ze względu na kondycję swojej cery – kiedy rozmawiasz przez smartfona, styka się on z Twoją twarzą. Jeśli jego powierzchnia zostanie ubrudzona, skóra będzie musiała zmierzyć się z rozmaitymi zanieczyszczeniami, zarazkami i tłuszczem, a to z pewnością się jej nie przysłuży.

Jak bezpiecznie i skutecznie czyścić telefon?

Bezpieczeństwo i efektywność – to dwie kwestie, o które musisz zadbać. Pamiętaj, że nie wolno czyścić telefonu podpiętego do ładowarki czy laptopa. Po pierwsze grozi to Twojemu bezpieczeństwu, a po drugie nie pozwala na sprawne operowanie urządzeniem. Zdejmij ze smartfona obudowę i zabierz się do pracy. Aby skutecznie wyczyścić telefon, wystarczy specjalna ściereczka z mikrofibry. Materiał ten świetnie zbiera zanieczyszczenia, ale pozostaje delikatny dla ekranu i powierzchni obudowy.

Tak jednak pozbędziemy się przede wszystkim zabrudzeń wizualnych, a więc tłustych plam i nieestetycznie prezentujących się odcisków. Jak usunąć bakterie i inne groźne dla zdrowia drobnoustroje? W tym celu należy zakupić specjalne chusteczki z alkoholem. Dzięki temu z powierzchni smartfona usuniesz niebezpieczne wirusy i bakterie. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia okolic portów czy głośników i wytrzeć urządzenie do sucha. Wystarczy bowiem chwila nieostrożności, a wilgoć może stać się przyczyną poważnej usterki. A wtedy w skrajnych przypadku pojawi się konieczność kupna nowego urządzenia, np. jednego z modeli marki Xiaomii opisanych w artykule https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-xiaomi.

Czyszczenie etui na telefon

Z uwagi na delikatność nowoczesnych telefonów praktycznie na wszystkie urządzenia nakłada się ochronne etui. Zarazki i brud pojawiają się i na tym akcesorium, dlatego dezynfekując telefon, zadbaj także o czystość obudowy ochronnej. Sytuacja jest najprostsza w przypadku etui gumowych, ponieważ można umyć je mydłem pod bieżącą wodą, dokładnie wypłukać lub precyzyjnie spryskać płynem dezynfekującym, wytrzeć i pozostawić do wyschnięcia. Wiele osób wybiera jednak pokrowce skórzane czy z materiałów syntetycznych. Wtedy umycie ich mydłem pod bieżącą wodą czy obfite spryskanie płynem dezynfekującym nie jest najlepszym pomysłem, bo akcesorium można w ten sposób zniszczyć. W takiej sytuacji polecamy zwilżenie płynem chusteczki i delikatne, ale precyzyjne przetarcie pokrowca. Po więcej przydatnych treści na temat najnowszych technologii zapraszamy natomiast do serwisu komórkomat.pl.

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Pastelowy makijaż oczu
Dla blondynek to jest dobra opcja, ale brunetki potrzebują wyrazistych makijaży...
Opalona skóra
Picie soku z marchwi powoduje też taki opalony odcień skóry...
Praca w dużej firmie a zarobki
Często takie duże firmy mają nieormowany czas pracy i za nadgodziny nikt nie płaci...
Kolczyki
Fajne są takie z dodatkiem naturalnych kamieni, np. hematytu, kwarcu itp.