Usuwanie przebarwień skóry Łódź Ideał Piękna – tanio i bezpiecznie
Macie przebarwienia, których chętnie byście się pozbyły? Uważacie, że szpecą Wasze ciało i nie możecie już na nie patrzeć? Jak się okazuje zabieg usuwający przebarwienia wcale nie jest straszny i nie wymaga operacji. Kwas azelainowy znajduje wszelkie zastosowanie, również i tutaj się sprawdzi.
Przebarwienia
Przebarwienia są związane z nieprawidłowym i nadmiernym wytwarzaniem melaniny przez komórki barwnikowe skóry, oraz jej nierównomiernym skupieniem. Osoby, które są narażone na występowanie przebarwień zazwyczaj mają problemy z zaburzeniami hormonalnymi (ciąża i laktacja, menopauza), przyjmują leki hormonalne, są poddane antybiotykoterapii, sterydoterapii, stosują zioła (wyciąg z bratka). Najczęściej przebarwienia występują w okolicy czoła, policzków, górnej wargi, dłoni i dekoltu.
Kwas azelainowy
W leczeniu przebarwień skórnych najważniejszą rolę odgrywa profilaktyka czyli unikanie promieniowania. Ważne jest, aby stosować barierę mechaniczną, czyli ubrania, preparaty z filtrami i nie należy wychodzić na słońce w godzinach południowych.
Najlepszym okresem na leczenie przebarwień skórnych to miesiące, w których nasłonecznienie jest znacznie mniejsze, czyli zima i wczesna wiosna.
Klinika Ideał Piękna proponuje intensywny zabieg polegający na wykonaniu mikronakłuć z użyciem Dermapenu a następnie wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry preparatu z 20% kwasem azelainowym.
Kwas hamuje działanie tyrozynazy czyli redukuje przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę. Nie wykazuje właściwości fotouczulających, więc w leczeniu podtrzymującym w domu, może być stosowany również latem.
Zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów w gabinecie w odstępach 3-4 tygodniowych oraz stosowania w warunkach domowych preparatów z kwasem azelainowym i kojowym.
Kwas azelainowy posiada właściwości wybielające i hamujące wytwarzanie barwnika w skórze. Przyśpiesza również odrastanie nowego naskórka.
Przeciwwskazania
- nie wskazany dla kobiet w ciąży i karminących
- nie stosować w przypadku terapii pochodnymi witaminy A pod postacią leków doustnych lub do stosowania zewnętrznego.
- nie stosować na uszkodzoną skróę np. kiedy są na niej nadżerki, lub kiedy występuje infekcja i stany zapalne skóry.
- Przeciwwskazaniem do stosowania kwasu azelainowego jest również przebyty w ciągu 3 poprzedzających miesięcy zabieg chirurgiczny w miejscu, w którym zamierza się nałożyć kwas.
Wskazania
• zapalny i niezapalny trądzik pospolity
• zapalny i niezapalny trądzik różowaty
• łuszczyca
• zapalenie mieszków włosowych (foliculitis)
• cera naczyniowa
• melasma i inne plamy barwnikowe