„Układ limfatyczny i skóra” – recenzja

29 października 2020, dodał: Iwona Marczewska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Skóra to ten narząd naszego ciała, o który staramy się dbać chyba najbardziej. Zapewne z tej prostej przyczyny, że najbardziej widoczny. Może zdradzać nasz wiek, kondycję organizmu, stopień dbałości o siebie, ale przede wszystkim stan zdrowia. Często właśnie ze skóry odczytujemy sygnały świadczące o tym, że coś niepokojącego dzieje się wewnątrz organizmu.

„Układ limfatyczny i skóra. Detoks, odmłodzenie i eliminacja patogenów” to jeden z tytułów wchodzących w skład serii Medycyna Holistyczna, autorstwa dr Rosiny Sonnenschmidt i wydawanej przez wydawnictwo Vital. Poradnik ten jest cenną pomocą dla wszystkich tych, którzy dostrzegają sens holistycznego podejścia do leczenia chorób.

Traktując chorobę jako wynikową zaburzenia równowagi w różnych sferach naszego życia, począwszy od niedoboru składników mineralnych, które powinniśmy dostarczać wraz z pokarmem, poprzez uwarunkowania genetyczne, słabą odporność, aż po emocje prowadzące do dolegliwości psychosomatycznych, otwieramy się na większe możliwości leczenia i skuteczniejszy jego wynik.

„Celem tej książki jest też to, aby ogromne skupienie naszej medycyny na diagnozie zrównoważyć większym ukierunkowaniem na rozwiązania” – pisze dr Sonnenschmidt.

Założenie autorki jest proste – łączy całą dostępną jej wiedzę z zakresu konwencjonalnej dermatologii, tradycyjnej chińskiej medycyny i medycyny naturalnej (homeopatia, chromoterapia), aby znaleźć sposób na pokonanie takich chorób jak AZS, łuszczyca, półpasiec, opryszczka, grzybica, bielactwo, ciemieniucha, trądzik i innych, łącznie z nowotworami skóry. To znacząco zwiększa szanse na wyleczenie każdej z nich. Pacjenci, którzy są już wyczerpani długotrwałymi, jednokierunkowymi terapiami, mogą znaleźć w tej książce możliwości, z których warto skorzystać i które mogą stanowić uzupełnienie leczenia zaproponowanego przez lekarza specjalistę.

Spojrzenie prezentowane przez dr Sonnenschmidt w znaczącym stopniu opiera się na związkach pomiędzy sferą psychiczną człowieka, a fizycznymi objawami choroby, a także na dostrzegalnym wpływie psychiki na proces leczenia. Dla kogoś, kto do tej pory bagatelizował ten związek, będzie zaskoczeniem, że nie chodzi tylko o stres. Autorka wielokrotnie uzmysławia nam to, jak kompletną całością jesteśmy będąc połączeniem sfer duchowej i cielesnej. Warto przeczytać tę książkę ze względu na zakres przedstawionych w niej możliwości i powiązań, których do tej pory nie braliśmy pod uwagę.

Iwona

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...