URODA I ZDROWIE

Twoje dziecko uwielbia słodycze? Sprawdź, czym możesz je zastąpić!

18 września 2018, dodał: Redakcja

Kiedy jesteś w sklepie, Twoje dziecko ciągnie Cię do działu ze słodyczami, prosi o kolejną paczkę chipsów, batona lub butelkę słodkiego napoju, a Ty bardzo często nie jesteś w stanie odmówić mu, ponieważ nie znasz żadnej odpowiedniej alternatywy? Podpowiemy Ci, w co możesz zamienić te przepełnione chemią, nadmuchane sztucznością przekąski!

Żyjemy w świecie, który ze wszystkich stron zasypywany jest chemią. Reklamy coraz częściej przedstawiają nam wesołe rodziny zajadające się hamburgerami w jednej z restauracji z szybką obsługą, a w kubkach dostają słodkie napoje. Albo widzimy grupę przyjaciół jedzących chipsy i entuzjastycznie kibicujących przed telewizorem. Jakby nie było, wielkie fabryki przemysłowe dwoją się i troją, abyś wybrał ich ładnie wyglądający produkt! A Ty? Bądźmy szczerzy… grzecznie po niego idziesz, prawda?

Zdrowie to podstawa!

Twoje dziecko zasypywane jest reklamami i też chce być taki, jak grający w nich aktorzy, bo wydaje mu się, że spożywając ten produkt, będzie czuł się wesoły i uśmiechnięty. Widzi ładne, kolorowe opakowanie i to przyciąga jego wzrok! Ty z kolei masz już dość ciągłego zapisywania swojej pociechy na kolejną wizytę u higienistki stomatologicznej. Wszystko jest w porządku, jeśli dentysta pierwszego kontaktu w szkole wystarczy. Schody zaczynają się w momencie, kiedy musisz skorzystać już z prywatnych usług stomatologa i asystentki stomatologicznej, wydając na wizyty duże kwoty.
Zobacz produkty, którymi możesz zastąpić śmieciowe jedzenie!

Marchewki

Najbardziej popularna, zdrowa i przyjemna przekąska. Jest słodka, je ją Królik Bugs, a do tego jest chrupiąca, co oczywiście dobrze działa na zęby, a więc czego chcieć więcej? Jest kopalnią witamin, w tym głównie beta-karotenu, czyli witaminy A odpowiedzialnej za opóźnienie procesu starzenia się skóry, oraz działa korzystnie na wzrok.

Jabłka

W świecie owoców to absolutny klasyk. Jabłka są najpopularniejsze w Polsce, która jest jednym z czołowych producentów tych owoców na świecie. Zwierają w sobie szereg witamin takich jak: witamina C, tiamina, witaminy B12,A,E i K. Zapobiegają chorobom jelit, miażdżycy i wzmacniają układ odpornościowy. Warto jednak pamiętać, że jabłko spożyte ze skórką posiada o 5 razy więcej tych składników, niż sam miąższ. Idealnie zatem sprawdzi się na szkolnej przerwie.

Gruszki

Choć bardziej zapomniana to również bardzo ważna, a przede wszystkim zdrowa! Gruszki to kopalnia potasu, dlatego też idealnie sprawdzą się dla osób cierpiących na nadciśnienie. Ma swoje zastosowanie również podczas zaparć i biegunek, dzięki zawartości garbników.

Banany

Ten słodki, egzotyczny owoc idealnie sprawdzi się na szkolnej przerwie, a dodatkowo dostarczy naszym pociechom dużej dawki witamin i uchroni je przed niektórymi chorobami. Dzięki spożywaniu bananów można zmniejszyć zawartość cholesterolu. Działa również przeciw wzdęciom oraz niestrawnościom. Idealnie sprawdzi się również w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie.

Bakalie

Orzechy, zboże, suszone owoce? To zdecydowanie idealna przekąska! Bogate są w cenne kwasy tłuszczowe, w których dobrze rozpuszczają się witaminy A, E czy K. Zawierają dużą zawartość błonnika co ułatwia proces trawienia, a przede wszystkim, poprawiają pamięć oraz koncentrację!

Twoje dziecko powinno zacząć kojarzyć zdrową żywność z czymś przyjemnym. Skoro w bajkach na wieść o zdrowej żywności, ulubieni bohaterowie Twojego dziecka kręcą nosem, to dlaczego ono ma tak nie robić? Te produkty to świetny początek do wprowadzania nowych nawyków Waszych dzieci. Wypróbujcie!

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Samoopalacze
Ja w zeszłym roku kupiłam jakiś drogi zagraniczny - i był tak ciemny,...
tworzymy opowiadanie - zabawa
Tam na imprezach kobiety wreszcie mogły być sobą, i coraz bardziej widziały, że świetnie...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Na szczęście wreszcie nie ma tych przyłbic w użyciu, to był śmiech...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Ja z usunięciem ósemki miałam czekać do kwietnia, bo w moim mieście tylko jeden...