URODA I ZDROWIE

Twoje dziecko uwielbia słodycze? Sprawdź, czym możesz je zastąpić!

18 września 2018, dodał: Redakcja

Kiedy jesteś w sklepie, Twoje dziecko ciągnie Cię do działu ze słodyczami, prosi o kolejną paczkę chipsów, batona lub butelkę słodkiego napoju, a Ty bardzo często nie jesteś w stanie odmówić mu, ponieważ nie znasz żadnej odpowiedniej alternatywy? Podpowiemy Ci, w co możesz zamienić te przepełnione chemią, nadmuchane sztucznością przekąski!

Żyjemy w świecie, który ze wszystkich stron zasypywany jest chemią. Reklamy coraz częściej przedstawiają nam wesołe rodziny zajadające się hamburgerami w jednej z restauracji z szybką obsługą, a w kubkach dostają słodkie napoje. Albo widzimy grupę przyjaciół jedzących chipsy i entuzjastycznie kibicujących przed telewizorem. Jakby nie było, wielkie fabryki przemysłowe dwoją się i troją, abyś wybrał ich ładnie wyglądający produkt! A Ty? Bądźmy szczerzy… grzecznie po niego idziesz, prawda?

Zdrowie to podstawa!

Twoje dziecko zasypywane jest reklamami i też chce być taki, jak grający w nich aktorzy, bo wydaje mu się, że spożywając ten produkt, będzie czuł się wesoły i uśmiechnięty. Widzi ładne, kolorowe opakowanie i to przyciąga jego wzrok! Ty z kolei masz już dość ciągłego zapisywania swojej pociechy na kolejną wizytę u higienistki stomatologicznej. Wszystko jest w porządku, jeśli dentysta pierwszego kontaktu w szkole wystarczy. Schody zaczynają się w momencie, kiedy musisz skorzystać już z prywatnych usług stomatologa i asystentki stomatologicznej, wydając na wizyty duże kwoty.
Zobacz produkty, którymi możesz zastąpić śmieciowe jedzenie!

Marchewki

Najbardziej popularna, zdrowa i przyjemna przekąska. Jest słodka, je ją Królik Bugs, a do tego jest chrupiąca, co oczywiście dobrze działa na zęby, a więc czego chcieć więcej? Jest kopalnią witamin, w tym głównie beta-karotenu, czyli witaminy A odpowiedzialnej za opóźnienie procesu starzenia się skóry, oraz działa korzystnie na wzrok.

Jabłka

W świecie owoców to absolutny klasyk. Jabłka są najpopularniejsze w Polsce, która jest jednym z czołowych producentów tych owoców na świecie. Zwierają w sobie szereg witamin takich jak: witamina C, tiamina, witaminy B12,A,E i K. Zapobiegają chorobom jelit, miażdżycy i wzmacniają układ odpornościowy. Warto jednak pamiętać, że jabłko spożyte ze skórką posiada o 5 razy więcej tych składników, niż sam miąższ. Idealnie zatem sprawdzi się na szkolnej przerwie.

Gruszki

Choć bardziej zapomniana to również bardzo ważna, a przede wszystkim zdrowa! Gruszki to kopalnia potasu, dlatego też idealnie sprawdzą się dla osób cierpiących na nadciśnienie. Ma swoje zastosowanie również podczas zaparć i biegunek, dzięki zawartości garbników.

Banany

Ten słodki, egzotyczny owoc idealnie sprawdzi się na szkolnej przerwie, a dodatkowo dostarczy naszym pociechom dużej dawki witamin i uchroni je przed niektórymi chorobami. Dzięki spożywaniu bananów można zmniejszyć zawartość cholesterolu. Działa również przeciw wzdęciom oraz niestrawnościom. Idealnie sprawdzi się również w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie.

Bakalie

Orzechy, zboże, suszone owoce? To zdecydowanie idealna przekąska! Bogate są w cenne kwasy tłuszczowe, w których dobrze rozpuszczają się witaminy A, E czy K. Zawierają dużą zawartość błonnika co ułatwia proces trawienia, a przede wszystkim, poprawiają pamięć oraz koncentrację!

Twoje dziecko powinno zacząć kojarzyć zdrową żywność z czymś przyjemnym. Skoro w bajkach na wieść o zdrowej żywności, ulubieni bohaterowie Twojego dziecka kręcą nosem, to dlaczego ono ma tak nie robić? Te produkty to świetny początek do wprowadzania nowych nawyków Waszych dzieci. Wypróbujcie!

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...