Treningi online dla miłośników jogi – jak rozruszać ciało bez wychodzenia z domu | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Treningi online dla miłośników jogi – jak rozruszać ciało bez wychodzenia z domu

22 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wśród zajęć oferowanych przez platformy treningowe online znajdziemy jogę, pilates i wiele innych inspirujących aktywności, które poprawią krążenie i wzmocnią całe ciało. Jak wybrać te najlepsze?

trening jogi

Joga i trening online – czy można je połączyć?

Kondycji i spokoju ducha potrzebuje każdy z nas, o czym często przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy wejście po schodach zaczyna sprawiać problem, a wyrzuty sumienia wybrzmiewają ze zdwojoną siłą po kolejnej godzinie spędzonej na kanapie. W dobie internetu znajdziemy wielu instruktorów dzielących się swoim doświadczeniem w ramach treningów online. Nie są to wyłącznie trenerzy personalni związani z podnoszeniem ciężarów – w sieci z łatwością znajdziemy profesjonalne porady dotyczące aktywności fizycznej, które pomogą nam zrozumieć, na czym polega fitness, pilates czy joga, jak przeprowadzić pierwszy trening oraz w jaki sposób modyfikować plan ćwiczeń, by czuć się silniejszym każdego dnia. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.

Joga online – od czego zacząć?

Do przeprowadzenia treningu jogi wystarczy mata fitness, wygodny strój oraz odrobina chęci. Warto zacząć od najprostszych figur relaksacyjnych bądź rozciągających – psa z głową w dół, łódki, półksiężyca czy krzesła – które stopniowo przygotują ciało do bardziej złożonych aktywności. W ten sposób unikniemy bolesnych kontuzji i braku motywacji do podjęcia kolejnych wyzwań. Cztery wspomniane asany to jednak dopiero początek, gdyż pełny trening powinien zawierać ich kilkanaście. Tylko w ten sposób uruchomimy każdy mięsień i wzmocnimy ciało.

Dobra platforma treningowa online pozwala uniknąć problemów zwianych z doborem pozycji jogi, które będziemy w stanie prawidłowo wykonać. Łapiemy za smartfon, tablet multimedialny lub laptopa, logujemy się w systemie i od razu możemy ćwiczyć wraz z trenerem. Śledząc jego ruchy na ekranie oraz słuchając wskazówek, każdy jest w stanie przeprowadzić bezpieczny trening – wyciszając się w ruchu lub medytując w pozycji odpowiednich figur.

Zalety jogi online:

  • Zachowujemy kontakt z prowadzącym bez wychodzenia z domu.
  • Poznajemy prawidłowe wzorce oddechowe.
  • Wykonujemy asany dostosowane do poziomu zaawansowania.
  • Ćwiczymy własnym tempem i nie porównujemy się z innymi.
  • Sami dopasowujemy godzinę, czas oraz intensywność treningu do rozkładu dnia bądź preferencji.
  • Ruch jest równie skuteczny jak podczas zajęć klubowych.

Trening w domu – o czym pamiętać w kontekście jogi?

Praktyka jogi – również w warunkach domowych – wymaga spełnienia kilku podstawowych warunków. Tylko wtedy poczujemy jej zbawienny wpływ na organizm, który przejawia się między innymi lepszą pracą układu krążenia, regulacją poziomu stresu, wzrostem gibkości czy ogólnej kondycji oraz wyzwoleniem endorfin i innych hormonów wprawiających nas w pozytywny, szczęśliwy nastrój.

Najważniejszym z nich jest oddech. Zapanowanie nad organizmem wiąże się umiejętnym wykorzystywaniem trzech technik pobierania i wypuszczania powietrza. Z tego powodu warto poszukać platform treningowych online oferujących kursy dla początkujących, a wraz ze wzrostem doświadczenia sięgać po zajęcia bardziej wymagające.

Kolejnym ważnym czynnikiem związanym z jogą jest regularność. Jednorazowy trening to dobry sposób na relaks, lecz nie uwolni nas on od powracającego bólu kręgosłupa. Zrobi to dopiero kilka sesji w odpowiednich odstępach czasu. Treningi online są tu dużym ułatwieniem, gdyż ćwiczenia możemy wykonywać w chwilach wolnych od obowiązków i pracy – rano, w porze obiadowej lub tuż przed snem. Atutem takiego podejścia jest też możliwość stworzenia przyjaznej atmosfery zajęć. Wystarczy rozłożyć matę na balkonie, by gimnastykować się w promieniach słońca lub zapalić ulubione kadzidło.

Gdzie szukać ćwiczeń jogi online?

Najprostszy start zapewniają rozbudowane platformy z treningami w domu. Fachowo opracowane zajęcia jogi znajdziemy m.in. w Yes2Move. Prowadzą je eksperci z wieloletnim stażem, którzy na materiałach wideo pokazują krok po kroku, jak ułożyć ciało i kiedy zmienić pozycję. Do wyboru mamy całe spektrum interesujących stylów – od statycznej Yin Jogi, po intensywną, rytmiczną Power Jogę – by do praktyki treningowej nie wkradła się nuda.

Niewątpliwą zaletą oferty Yes2Move jest kompleksowość. Każdy dzień treningowy może być zupełnie inny, gdyż baza z setkami programów online jest stale wzbogacana o nowe treści – od tutoriali wideo, przez treningi live z czatem na żywo, po porady żywieniowe na blogu. Aspekt diety jest szczególnie istotny, ponieważ wiele osób wybiera jogę ze względu na jej zdolność do stabilizacji na gruncie ciała i ducha. Nie można osiągnąć tego bez optymalizacji menu oraz zapewnienia prawidłowej podaży makro- i mikroskładników. W ramach usługi możemy też zadbać o zbalansowane posiłki spięte z treningiem, gdyż częścią konta premium+ w Yes2Move jest profesjonalna obsługa dietetyczna.

Co poza jogą – sposoby na trening online w domu

Jak odstresować się po trudnym dniu w pracy lub pozbyć się bólu pleców wywołanego długim przesiadywaniem przed monitorem? Platforma treningowa Yes2Move pozwala spędzać czas na wiele sposobów. Jeśli znudzą nam się spokojne asany, w kilka sekund możemy przenieść się do innych programów treningowych, wśród których znajdziemy chociażby energetyzujące zajęcia Les Mills, SH’BAM, Dance Fitness czy Cardio/FatBurn w rytmie muzyki. Taniec to idealny sposób na wysmuklenie sylwetki, zwłaszcza jeśli podnoszenie ciężarków wydaje nam się mało interesujące.

Początkującym warto polecić treningi ogólnorozwojowe z grupy Full Body Workout czy Total Body Conditioning. Ich tempo będzie zdecydowanie wyższe, by wzmocnić zarówno układ krążenia, jak i każdy mięsień. Z czasem będziemy mogli przejść do interwałowych treningów online – ultrakrótkich oraz maksymalnie intensywnych programów. Mając je w jednym miejscu, każdy z nas może ćwiczyć bezpiecznie, skutecznie i po prostu tak, jak lubi.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...
Problemy z trądzikiem
Kłopoty z trądzikiem można rozwiązać, stosując kosmetyki apteczne. Pozbawione konserwantów i sztucznych barwników znakomicie...