Wiele osób zastanawia się nad tym czym tak naprawdę zajmuje się trener personalny. Jakie są jego zarobki? I czy jest to zawód z przyszłością? Na te inne pytania postaramy się odpowiedzieć, rozwiązując wszelkie Wasze wątpliwości.
Jak zostać trenerem personalnym?
Zacznijmy od tego, że trenerem personalnym nie może zostać każdy. Co prawda nie jest wymagane wyższe wykształcenie z zakresu sportu lub fizjoterapii, ale na pewno łatwo nie jest. Po pierwsze kandydat na trenera personalnego musi posiadać pewne predyspozycje zarówno fizyczne jak i psychiczne. Kondycję fizyczną naturalnie można wypracować. Pamiętajmy, że ciało trenera to jego reklama, nie ma tu mowy o zbędnym tłuszczyku. Mięśnie, rzeźba i zdrowy styl życia to praktycznie obowiązek. Nieco bardziej skomplikowana jest kwestia charakteru. Trener personalny musi być osobą otwartą, lubiąca pracę w grupie i z ogólnie miłym nastawieniem do ludzi. Kluczowa w tej pracy jest też cierpliwość, która wierzcie nam na słowo nie raz zostanie wystawiona na próbę.
Jeżeli po tym wstępie wiesz, że to praca dla Ciebie to pora na kolejny krok czyli zdobycie uprawnień. Nie ma mowy o pracy bez ukończonego kursu na trenera personalnego. Tego typu szkolenia trwają najczęściej od kilku do kilkunastu tygodni (w zależności od intensywności zajęć) i można się na nie zapisać niemal we wszystkich większych miastach w Polsce. Oczywiście nie należą do najtańszych, ale pamiętajcie, że to inwestycja w przyszłość. Jeżeli mamy się czegoś nauczyć, uczmy się od najlepszych.
Czym się zajmuje trener personalny?
Myślisz o karierze trenera? Na pewno zastanawia Cię jak będzie wyglądał Twój dzień pracy. Otóż to jedna z głównych zalet bycia trenerem – godziny pracy określasz sobie sam. pamiętaj jednak, że w życiu nie ma nic za darmo. Im więcej pracujesz tym więcej zarobisz. Ważna jest też jakość, każdy zadowolony klient poleci Cię kolejnym osobom. Zawód trenera to praca na własny rachunek, jeżeli coś pójdzie nie tak nie zwalisz winy na nikogo innego, za to każdy sukces będzie cieszyć podwójnie. Do obowiązków trenera nie należy tylko nadzorowanie ćwiczeń podopiecznego. Trener personalny praktycznie od początku musi nauczyć każdego klienta obsługi maszyn, poprawnego wykonywania ćwiczeń, a często nawet oddychania. Dodatkowo w Twojej gestii będzie leżeć ułożenie kompletnego planu treningowego, a w niektórych przypadkach nawet diety. Trener personalny to też psycholog, ważne jest wspieranie i motywowanie podopiecznych do dalszej pracy. Bądź dla nich mentorem i ideałem do którego będa chcieli dążyć.
Ile zarabia trener personalny?
Trener personalny zarabia tak naprawdę tyle ile chce. Naturalnie początki jak wszędzie, bywają trudne. Większość świeżo upieczonych trenerów swoje pierwsze kroki stawia w siłowniach i klubach fitness. W taki sposób najłatwiej jest pozyskać klientów i zdobyć doświadczenie. Naturalnie zarobki też nie należą do najwyższych, ale spokojnie “nie od razu Rzym zbudowano”, na to też przyjdzie pora. Pamiętaj, że najlepsi trenerzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. Im więcej pracujesz i lepszy jesteś, tym więcej kosztuje godzina ćwiczeń w Twoim towarzystwie. Pamiętaj też o reklamie, media społecznościowe w dzisiejszych czasach to ogromne pole do popisu. Grupa wiernych fanów może znacznie pomóc w przyśpieszeniu Twojej kariery, a w końcu o to właśnie nam chodzi.
Chesz zostać trenerem personalnym?
Szkoła trenerów personalnych 18 marca zaczyna kolejną edycje kursu w większości miast wojewódzkich naszego kraju. Zapisz się na kurs już dzisiaj, szkolimy między innymi w takich miastach jak: Wrocław, Warszawa, Katowice, Lublin i Łódź. Zapraszamy!