„Treecards – Angielski przede wszystkim dla kobiet”

31 października 2012, dodał: milky

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Znajomość języka obcego daje poczucie większej pewności siebie i szanse na lepszą pracę. Dlatego każdy sposób poprawienia swoich kompetencji w tym względzie jest wart uwagi.  Ostatnio mam okazję korzystać z najnowszej propozycji Wydawnictwa Cztery Głowy dedykowanej kobietom.

To innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego, wykorzystująca teorię Sebastiana Leitnera, wzbogaconą o edukacyjne obrazki, wierszyki i rebusy. Ucząc się w ten sposób, łączymy przyjemne z pożytecznym. Dzięki wspomagającej naukę filozofii drzewa (treephilosophy) poznajemy coraz więcej słówek ich gramatyczne użycie. Praktyczne i estetyczne fiszki zachęcają do powtórek i utrwalania sobie przyswojonej wiedzy.

Dzięki tej publikacji uczymy się najbardziej przydatnych słów i zwrotów niezbędnych do łatwego porozumiewania się w języku obcym.

Zestaw składa się z:

treecards – fiszek ze słówkami i zdaniami w języku polskim i angielskim

treebox – pudełka do przechowywania i segregowania fiszek

treemp3 – zawiera kod do pobrania plików audio

treeguide – miniporadnika o nauce języka tą metodą.Obecnie mam okazję uczyć się języka angielskiego dla początkujących.
Słownictwo dotyczy tematyki związanej m.in. z domem, codziennymi czynnościami i podróżowaniem. Dydaktyczny zamysł tej publikacji to:
1. metoda nauczania stanowiąca metaforyczny korzeń drzewa;
2. tworzenie silnej jak pień drzewa podstawy w opanowaniu języka, czyli umiejętności poprawnego stosowania zasad gramatyki języka angielskiego;
3. opanowanie bogatego słownictwa z dwóch zakresów naszego życia, stanowiącego niezmierzoną ilość liści.

Dołączony miniporadnik ułatwia rozpoczęcie nauki. We mnie wzbudził motywację do nauki języka, którego próbowałam się kiedyś już uczyć, ale z marnym skutkiem. Teraz chcę wyhodować własne, solidne drzewo wiedzy i umiejętności z zakresu mówienia i pisania w tym języku.

Najważniejszą zaletą tej publikacji jest całościowe ujęcie słownictwa i gramatyki, połączone z nauką wymowy. System powtórek pozwala utrwalić wiedzę. Zwraca uwagę również estetyczna, odpowiednio zaprojektowana szata graficzna pudełeczek zawierających fiszki oraz praktycznego pudełka pozwalającego je segregować w zależności od stopnia opanowania materiału. Przegródki oddzielają słówka już zapamiętane od tych, z którymi mamy problemy. Fiszki zawierające polskie i angielskie brzmienie słów i całych zdań, zamieszczone po obu ich stronach, wspomagają i uaktywniają nasze myślenie obrazowe – kojarzenie pojęć z ich przedstawieniem graficznym. To, co zwizualizowane, łatwiej przecież zapada w pamięć! Autorom nie brak też poczucia humoru, które sprawia, że nauka staje się przyjemnością.

Fiszki pomagają też powtórzyć materiał – zawsze możemy sprawdzić, odwracając daną karteczkę, czy podaliśmy właściwe słówko po polsku czy angielsku. To pozwala samodzielnie i na bieżąco śledzić nasze postępy w nauce.

Doskonałym uzupełnieniem tego praktycznego kursu są pliki audio z funkcją SPELL – w ten sposób angielskiego można uczyć się wszędzie – podczas domowych porządków, w drodze do pracy, z dzieckiem na spacerze,  w kolejce do lekarza itp. Pudełeczko z fiszkami zmieści się bez problemu w każdej damskiej torebce – przecież jest stworzone głównie z myślą o nas i dostosowane do naszych edukacyjnych i estetycznych potrzeb!

Sama narzuciłam sobie rytm nauki, pozwalający zapamiętać 20 słówek dziennie – i to działa! Moje pudełko zapełnia się systematycznie fiszkami, a treephilosophy przypomina mi, że używanie języka jest jak woda, którą podlewamy nasze drzewo wiedzy…

Polecam Waszej uwadze tę innowacyjną pomoc naukową do nauki języka angielskiego – są dostępne też zestawy dla osób bardziej zaawansowanych w nauce!

Basia B.

Publikację poleca Wydawnictwo Cztery Głowy – można kupić ją tutaj:

http://www.treecards.pl/treecards/a1-elementary/a1-elemantery/p,treecards-everyday-life-a1-vocabulary-isbn-978-83-7843-010-0,71610911.html

Dziękujemy Wydawnictwu za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...