URODA I ZDROWIE

Tradycyjna Medycyna Chińska na co dzień – recenzja

24 lutego 2020, dodał: kasia001

Lecząc się według wskazań współczesnej medycyny, pacjent ma pozostać chory. Ma chodzić do lekarza po kolejne recepty i wykonywać dziesiątki badań, które utwierdzą go w przekonaniu, że mimo jego starań jest coraz gorzej.
Dlaczego tak się dzieje?

Żyjemy w świecie zaburzonej równowagi w każdej dziedzinie życia. Spędzamy zbyt dużo czasu w pracy, nie mają go dla siebie, jemy w pośpiechu, śpimy zbyt krótko, jesteśmy poddawaniu ciągłemu napięciu psychicznemu – i w końcu nasz organizm odpowiada na to wszystko wyczerpaniem oraz chorobami. Traci życiową energię, a medycyna konwencjonalna może jedynie do pewnego czasu łagodzić objawy chorób, doprowadzając niejednokrotnie do stanu, w którym konieczna jest operacja. Tymczasem Tradycyjna Medycyna Chińska to propozycja leczenia skutecznego i bezinwazyjnego – potrafi przywrócić równowagę psychofizyczną i zdrowie bez konieczności kupowania drogich specyfików aptecznych. Wystarczy tylko poświęcić sobie trochę czasu oraz wiedzieć ,co może nam pomóc. Tę wiedzę zawarła w swej książce dr Li Wu. Udowadnia, że stosując akupresurę, dietę Pięciu Przemian czy ćwicząc Tai Chi, możemy diametralnie wpłynąć na poprawę stanu swojego zdrowia i trwale usunąć rozmaite problemy.

To przełomowa publikacja, która w dzisiejszym świecie powinna być przewodnikiem po meandrach leczenia. W zachodnich społeczeństwach świadomość tego, jak ważna jest życiowa energia Qi, jest praktycznie zerowa. Łatwiej przecież jest pójść do lekarza i wierzyć, że dokona on cudu bez naszego wysiłku. Tymczasem tak niewiele trzeba, by wejść na drogę, którą wytyczyli twórcy TMC przez wiele tysiącleci.

Publikacja jest napisana w przystępny sposób, a cała potrzebna nam wiedza mieści się na 156 stronach. Warto poświęcić na lekturę jeden wieczór, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi nasze zdrowie. Będziecie zaskoczeni, jak łatwo można uaktywnić w sobie moc samoleczenia i wpłynąć na poprawę samopoczucia właściwie od razu. Akupresura, czyli naciskanie określonych punktów na ciele, aktywuje lub blokuje różne funkcje organizmu, można więc za jej pomocą np. uśmierzyć ból czy poprawić krążenie krwi. Znając teorię dwóch przeciwstawnych sił: Yin i Yang wprowadzimy równowagę w różnych dziedzinach życia, co również wpłynie pozytywnie na zdrowie.

Autorka przekonuje, jak ważna jest znajomość własnego ciała – np. umiejscowienia ważnych meridianów. Osobne rozważania poświęca teorii pięciu elementów i związanej z nimi diecie Pięciu Przemian, która przywraca harmonię w naszym ciele. Pokazuje, jak skutecznie łączyć sposób odżywiania z ćwiczeniami, ziołami czy medytacją, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Sprawdźcie już teraz, w jaki sposób najlepiej leczyć alergię, co pomoże przy niestrawności, a jaką odpowiedź ma TMC na współczesne choroby cywilizacyjne. znajdziecie tu także skuteczną radę na codzienne stresy – program uzdrawiająco-rozluźniający, który w kilka minut przywróci spokój nawet w najbardziej nerwowych sytuacjach.

Pora znaleźć antidotum na problemy publicznej służby zdrowia i samemu o siebie zadbać zanim będzie za późno… Ta książka powinna znaleźć się w każdym domu!

Kasia

Polecamy jako patron medialny! Książka jest dostępna TUTAJ
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zabiegi na zniszczone włosy
Dziewczyny, jak macie mocno zniszczone włosy a do tego regularnie je farbujecie to polecam...
Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecamprywatne przychodnie, gdzie przyjmują doświadczeni,...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...