Istnieje kilka olejów, które posiadają dobroczynny wpływ na urodę. Zobaczcie, które wybrać i jak je stosować.
Olej migdałowy
Pozyskuje się go ze słodkich migdałów podczas tłoczenia na zimno. Drzewo migdałowe można spotkać w okolicach Morza Śródziemnego, Azji Środkowej lub Kalifornii. Olej ten posiada mnóstwo witamin z grupy A,E,D oraz B. Nie zabrakło również kwasu oleinowego, linolowego, fenolowego, protein czy minerałów. Ponadto oferuje orzechowy i delikatny zapach oraz bursztynową barwę. Doskonale się wchłania i co najważniejsze – nie pozostawia efektu tłustości.
Olejek migdałowy to 100% naturalności, która zmiękcza, regeneruje, nawilża oraz odbudowuje skórę. Dzięki niemu zapomnicie o suchej, wrażliwej, zniszczonej czy atopowej skórze. Olejek odbudowuje płaszcz hydro lipidowy oraz zabezpiecza przed odparowywaniem wody. Śmiało możecie go stosować na zaczerwieniania oraz podrażnienia. Ponadto doskonale sprawdzi się u niemowląt oraz dzieci. Zaleca się go na łuszczycę czy egzemę.
Stosując regularnie olejek ze słodkich migdałów, spowolnicie procesy starzenia się skóry, wspomożecie syntezę kolagenu czy zlikwidujecie rozstępy. Możecie również używać go na suche i łamliwe włosy. Zdecydowanie je wzmocni, wygładzi i doda im blasku. Wystarczy zaaplikować go bezpośrednio na skórę lub dodać do ulubionego kosmetyku.
Olej z czarnuszki
Nazywany inaczej złotem faraonów. Znany już od tysięcy lat, jako doskonały środek leczniczy i pielęgnacyjny. Płynny cud zawiera mnóstwo wartościowych składników, które mogą wydłużyć Wasz młody wygląd i piękną cerę. Czarnuszka jest rośliną, z której tłoczy się na zimno doskonały olej. Można go wykorzystywać na paznokcie, włosy czy skórę. W jego składzie znajdziecie witaminy A oraz E, kwasy tłuszczowe, czy antyoksydanty. Dzięki temu działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybicznie.
Stosując go możecie pozbyć się trądziku, a zyskać jędrność i zdrowy blask. Dodatkowo olej z czarnuszki wspomaga leczenie ran i atopowego zapalenia skóry, nie zapycha porów i tworzy ochronny filtr dla cery. Błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia tłustej skóry. Już w krótkim czasie można zobaczyć efekty jego działania. Nadaje się dla każdego typu skóry, a w szczególności dla wrażliwej, dojrzałej, suchej, trądzikowej czy alergicznej.
Olej lniany
Zdecydowanie jest numerem jeden wśród naturalnych kosmetyków na włosy. Produkuje się go z siemienia lnianego, dzięki czemu wykazuje mnóstwo cennych korzyści. Przede wszystkim hamuje wydzielanie zbyt dużej ilości sebum. Sprawia, że włosy się nie przetłuszczają, a zostają odpowiednio nawilżone. Zawiera kwasy omega-3, kwas alfa-linolenowy i witaminy z grupy B.
Łagodzi stany zapalne, likwiduje podrażnienia i zaczerwienienia. Olej lniany przyspieszy porost włosów oraz je wzmocni. Zneutralizuje również wolne rodniki, doda włosom witamin i witalności. Sprawi, że staną się silniejsze, gładsze i łatwiejsze w stylizacji. Wystarczy, że zostawicie na noc kilka kropli oleju. Delikatnie rozprowadźcie je po włosach za pomocą grzebienia. Pamiętajcie, aby włosy były suche. Dla wygody olejowania możecie zastosować specjalny foliowy czepek. Inny sposobem olejowania jest stosowanie preparatu na mokre włosy. Olej zostawiacie na głowie w ciągu dnia, w przedziale od pół godziny do dwóch.
Olej kokosowy
Swoją sławę zyskał dzięki zawartości minerałów, witamin E, kwasu laurynowego oraz kaprylowego. Działają one antywirusowo, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie. Nawilża skórę, regeneruje ją i odpowiednio natłuszcza. Doskonale nadaje się na przesuszone dłonie, łokcie czy kolana. Zaleca się stosowanie oleju kokosowego nawet na trądzik, egzemę, wysypkę lub wszelkiego rodzaju zmiany na skórze. Jego właściwości pielęgnacyjne są bardzo szerokie. Z pewnością można powiedzieć, że wnika w skórę, aby ją odżywić, wyleczyć czy nawilżyć.
Ponadto olej kokosowy sprawdzi się przy pielęgnacji włosów. Głęboko wnika w trzon włosa i wzmacnia jego budowę. Olejek doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji. Możecie go stosować również w postaci oliwki do masażu. Pamiętajcie, aby wybierać zawsze olej tłoczony na zimno, ponieważ jest najbardziej zdrowy. Charakteryzuje się delikatnym, kokosowym zapachem oraz stałą konsystencją.
Olej z awokado
Swoje korzenie ma w Ameryce Środkowej oraz Północnej. Ciekawostka – awokado dojrzewa dopiero po zerwaniu z drzewa. Olej z awokado można wykorzystać nie tylko w kuchni, ale również i kosmetyce. Zawiera monoenowe kwasy tłuszczowe, omega-9, aminokwasy, witaminy oraz minerały.
Olej z awokado świetnie sprawdzi się do pielęgnacji włosów wysoko i średnio porowatych. Warto również sięgnąć po szampon lub maskę zawierającą awokado. Pamiętajcie, aby przed zastosowaniem na włosy przeprowadzić test. Nanieście niewielką ilość oleju na małą powierzchnię włosów. Jeżeli będą się przetłuszczać i sprawiać wrażenie nadmiernie obciążonych, to olej z awokado nie będzie dla was dobry. Tutaj również możecie wykonywać olejowanie metodą na sucho lub na mokro.
zobacz również:
Olejowanie włosów domowe sposoby – jaki olej stosować |
Olejowanie twarzy – opinie i efekty |
Olejowanie dekoltu – jak odzyskać jędrność po lecie? |