URODA I ZDROWIE

Szkolna wyprawka dla dziecka – jak ją skompletować?

28 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Szkoła zbliża się coraz większymi krokami i w związku z tym wielu rodziców stanie przed koniecznością złożenia dla swoich pociech szkolnej wyprawki. Jak zrobić to w taki sposób, by uniknąć tłumów w sklepach, a z drugiej strony by nasza pociecha wyszła z zakupów zadowolona? O czym pamiętać wybierając rzeczy do szkoły i jak wciągnąć dziecko w proces szukania odpowiednich produktów? Kiedy najlepiej wybrać się na takie sprawunki?

wyprawka szkolna

1. Zacznij z lekkim wyprzedzeniem

2. Wybieraj produkty dobrej jakości

3. Pozwól dziecku zdecydować

Zacznij z lekkim wyprzedzeniem

Chociaż zwykle nie musimy specjalnie o tym pamiętać bo sklepy przypominają nam swoimi reklamami i kampaniami promocyjnymi, kompletowanie szkolnej wyprawki warto zrobić z lekkim wyprzedzeniem. Powód jest bardzo prosty – im bliżej początku września zdecydujemy się na zakupy, tym większe kolejki będą na nas czekać. Dodatkowo zmniejszy się również ilość ofert i produktów szkolnych do wyboru, więc nasza pociecha może mieć trudność z wybraniem sobie takiego plecaka, piórnika czy worka na obuwie, jaki mieć chciała. Wcześniejsze zakupienie podstawowych rzeczy to również stworzenie sobie bufora czasowego na wypadek, gdybyśmy o czymś zapomnieli.

Wybieraj produkty dobrej jakości

Kompletując wyprawkę szkolną warto zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również i jakość. Dotyczy to szczególnie rzeczy które zamierzamy wykorzystywać dłużej niż rok, czyli plecaka, worków na kapcie, piórników, bidonów i lunchboxów oraz tym podobnych przedmiotów. Jeżeli mamy możliwość, warto również wybierać produkty w ramach jednej serii, jak na przykład Hama step by step light, ponieważ wtedy mamy pewność że wszystko do siebie pasuje nie tylko wyglądem, ale również rozmiarami. Dodatkowo gdy dziecko ma jednorodne rzeczy, trudniej mu jest je zgubić pośród przedmiotów należących do innych dzieci w klasie czy grupie.

Pozwól dziecku zdecydować

Gdy wybieramy się po wyprawkę szkolną dobrze jest pamiętać, że to nasza pociecha będzie ich używać na co dzień. Dlatego właśnie warto zabrać dziecko na zakupy i pozwolić mu samodzielnie wybrać, jakie rzeczy chce mieć. Jest to również dobry sposób na nauczenie potomka panowania nad swoim budżetem – możemy dać do wydania konkretną kwotę, w której muszą zmieścić się wszystkie przybory szkolne i nauczyć dziecko, jak zrealizować to zadanie. Dzięki temu nie tylko samo wybierze sobie co chce mieć, ale również pokażemy mu, w jaki sposób działać na z góry określonych zasobach, co może być cenną lekcją na przyszłość.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz