Surfing – dlaczego warto spróbować? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Surfing – dlaczego warto spróbować?

23 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Choć dla wielu osób pojęcie kitesurfingu i surfingu nie do końca jest jasne lub sprawia trudność w doprecyzowaniu, a sama dyscyplina sportu budzi wiele wątpliwości i kontrowersji to warto podkreślić, że coraz więcej osób korzysta z możliwości nauki surfowania. Co ciekawe, popularność tego sportu wzrasta wręcz lawinowo, a na kurs uczęszczają coraz młodsze dzieci. Już nad polskim Bałtykiem znajdziemy społeczności surferów, dla których możliwość pływania na desce to ogrom radości.

surfing

Surfowanie jako jedna z najbardziej obiecujących aktywności sportowych, także w Polsce

Pływać na desce może prawie każdy, a co ważne w szkołach surfowania przyjmuje się osoby zarówno początkujące, jak i średnio zaawansowane. To nastraja pocieszająco i motywująco szczególnie tych, którzy chcą poznawać nowe dyscypliny sportu i uczyć się więcej i więcej.

Bo co warto podkreślić, surfing nie ma ograniczeń wiekowych, czy indywidualnych. Oferta jest otwarta dla wszystkich osób, które z surfowania chcą czerpać, jak najwięcej. Ważne, by zdać sobie sprawę z faktu, że pierwsze kroki w surfowaniu powinno się przejść z przygotowanym do nauki trenerem. Kilka indywidualnych lekcji ułatwi nam podejmowanie wyzwań i zweryfikuje możliwości sportowe. Wówczas, nie tylko będzie znacznie bezpieczniej, ale przede wszystkim nie stracimy motywacji, do surfowania pełną parą.

Surfing nie jest bowiem dyscypliną najłatwiejszą, a pierwsze kroki na desce mogą zniechęcić, nawet tę osobę, która od lat chce sprówać swoich sił w wodzie. Z osobą, która przeprowadzi nas przez cały proces nauki, szybko okaże się, że surfowanie może być całkiem przyjemne. A komu zdecydowanie najbardziej sprawdzi się surfing i dlaczego warto pokonać własne lęki przed falami?

Dla kogo surfing? Sprawdź, czy warto!

Teoretycznie można stwierdzić, że dyscyplina ta sprawdzi się u każdego, kto ma ochotę na mocne wyzwania. Ta niezwykła walka z falami uczy samodyscypliny i samozaparcia lepiej, niż jakakolwiek inna dziedzina sportu. Podczas surfowania pięknie szlifuje się sylwetka i kształtują określone partie ciała, a także poprawia się humor i kształtuje charakter. Lepiej surfowanie wychodzi osobom, które posiadają mocne mięśnie pleców i ramion, ale teoretycznie nie ma co do tego reguły.

To, co na pewno zainteresuje wszystkich rodziców to fakt, że surfowanie może być doskonałą dyscypliną o wartościach ogólnorozwojowych dla najmłodszych. Niska masa ciała daje im świetne warunki do ćwiczeń. Dzieci uwielbiają obozy sportowe z surfowania, a co ważne, każde dziecko może udać się na taki wyjazd bez większych przeciwwskazań.

Pamiętaj, że surfować możesz w każdym wieku, a nie liczą się odnoszone sukcesy, ale przyjemność, z jaką zmagasz się z kolejnymi falami. Jeśli nauka surfowania sprawia, że spotykasz się z naturą, odpoczywasz psychicznie i dobrze się bawisz to znak, że warto kontynuować naukę choćby za wszelką cenę.

I uwaga, surfować można także w Polsce. Świetnie sprawdza się tutaj Zatoka Pucka, należąca do Morza Bałtyckiego. Bazę w tym miejscu posiada chociażby szkoła Surf People, w której można nabyć wiele cennych umiejętności surfera. Sprawdź, czy ten rodzaj aktywności jest dla Ciebie!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czyżby remont?
Uwielbiam remonty,prawdziwą demolkę w domu,by móc później sobie posprzątać i delektować się pięknem wnętrza.
Dom spokojnej starości
Na starość to tylko dom spokojniej starości, przynajmniej będę miała towarzystwo, odpowiednią opiekę medyczną....
Zmarszczki i bruzdy
Zmarszczki i bruzdy to efekt starzenia się skóry. Możemy podzielić je na dwa rodzaje:...