Suknie dla Panny Młodej

11 marca 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

Czy sukienka dla Panny Młodej musi być biała? I czy do ślubu cywilnego wypada iść w bieli? To tylko kilka z pyta, na jakie odpowiedzi szuka wiele kobiet. I najczęściej pytania te wynikają ze stereotypowego myślenia. W praktyce bowiem pytania te zakorzenione są głęboko w tradycji. A przecież tradycja to tylko część naszej rzeczywistości. Obok niej są jeszcze pragnienia, nowoczesność i własne postrzeganie świata, które wychodzi poza utarte wzorce.

Jak więc jest z tymi sukniami? Czy suknie ślubne (polecamy https://www.fularazywczyk.pl) dedykowane ślubom kościelnym muszą być białe? Nie, nie muszą. I odpowiedź jest tu jednoznaczna. Nie ma czegoś takiego, jak przepis regulujący kolor sukni. A to, że najczęściej jest to właśnie kolor biały, to wyłącznie kwestia wspomnianej tradycji. Biel jest w kościele symbolem niewinności i czystości. I dlatego właśnie wiele kobiet taki kolor wybiera. Ale już Pan Młody rzadko ubiera się na biało. A przecież tak samo powinien on podchodzić do kwestii wspomnianych cech. Tym bardziej więc kobieta nie ma obowiązku ubierać się na biało.

A jakie suknie ślubne będą alternatywą dla tych białych? Oczywiście kolorowe. I tu na pierwszy plan wysuwają się suknie w kolorach ecru, brzoskwiniowym, czy błękitnym. Najczęściej są to sukienki w odcieniach pastelowych i stonowanych. Ale nie tylko takie salony mody oferują nowoczesnym Pannom Młodym. Coraz częściej w modzie ślubnej można znaleźć suknie, które łączą na przykład białe tło z kolorowymi wzorami. Haftowane kwiaty, czy wyciskane wzory przeplatane złotymi, czy srebrnymi nitkami robią naprawdę niesamowite wrażenie. Czasem cała suknia symetrycznie pokryta jest wzorem. Innym razem kwiaty są wyszyte od spodniej części, co ma miejsce przy sukniach z krótszym przodem. I tak naprawdę wybór takich sukni jest naprawdę ogromny.

A co z sukienkami do ślubu cywilnego? Czy tutaj też nie ma właściwie żadnych ograniczeń poza estetyką? Śmiało można powiedzieć, że tak właśnie jest. Sukienki do ślubu cywilnego to także kategoria strojów bardzo rozbudowana. I z pewnością wśród nich znaleźć można sukienki w kolorze białym. Są to zarówno sukienki krótkie, długie, jak i sukienki do łydek, czy z krótszym przodem i długim tyłem. Ogólnie rzecz biorąc sukienki do ślubu cywilnego to projekty będące kwintesencją elegancji i i finezji. Jeśli chodzi o kolory- to tutaj paleta jest jeszcze szersza. Bo o ile do ślubu kościelnego wybiera się raczej barwy stonowane, czy łączenia bieli z kolorowymi wzorami – to do ślubu cywilnego można spokojnie wybrać sukienkę w każdym właściwie kolorze, począwszy od ognistej czerwieni, przez ciemny i wyrazisty fiolet, aż po głęboką zieleń. I oczywiście nie są to tylko sukienki w jednolitych odcieniach. Owszem można kupić suknie w jednym kolorze, które na przykład łączą rożne faktury materiału i są bogate w zdobienia. Ale są też suknie łączące kolory, jak na przykład czerwień z zielonym, czy fiolet z różem. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakich kolorach Panna Młoda dobrze wygląda.

Jeśli chodzi o suknie ślubne, zarówno te do ślubu kościelnego, jak i sukienki do ślubu cywilnego – to są one prawdziwą ucztą dla zmysłów. Projektanci starają się wspiąć na wyżyny. Wiedzą, że suknia musi wpisywać się w atmosferę uroczystości i podkreślać urodę Panny Młodej. Dlatego też tworzą projekty dostosowane nie tylko pod względem kolorystyki, ale też różnych figur. Inne są projekty dla Pań o krągłych kształtach, a inne dla kobiet wysokich szczupłych. Wszystko po to, aby każda kobieta mogła poczuć się naprawdę piękną. I by przeżyła ten dzień cudownie.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz