Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień

27 sierpnia 2018, dodał: Redakcja

Niewielkie aparaty fotograficzne to doskonały gadżet dla miłośniczek fotografii. No właśnie, mowa tutaj o kobietach, dla których sprzęt to nie tylko parametry ale również wygląd. Nowoczesne kompakty i tzw. instaxy, czyli aparaty natychmiastowe to świetny sposób aby realizować swoją pasję i jednocześnie podkreślić swój look. Na co zwrócić uwagę wybierając aparat fotograficzny aby połączyć jakość z eleganckim designem?

Niewielkie aparaty do torebki dla kobiety

Przeglądając aparaty fotograficzne wbrew pozorom nie warto skupiać się na ilości megapikseli. Przekonanie o ilości pikseli jako wyznaczniku jakości wynika z długoletniego prześciganiu się producentów w zwiększaniu ich liczby, co zbudowało mit o tym, że jest to najważniejszy parametr. Okazuje się, że do codziennego użytku wystarczy nie więcej niż 10 Mpix, a do profesjonalnego nie więcej niż 24 Mpix. Kupujemy aparat cyfrowy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wykonanie takiego aparatu, dobry zoom oraz stabilizację obrazu.

Mówiąc tutaj o wykonaniu aparatu niekoniecznie mamy na myśli jego design. Raczej ergonomię, szczelność i wytrzymałość. Ergonomia jest niezwykle ważna, bo może się okazać, że aparat jest po prostu niewygodny i wybierzemy do fotografowania smartfona. Pamiętajmy też, że planujemy zakup aparatu kieszonkowego – idealnego do torebki, który ma nam towarzyszyć w podróży, na imprezach i na plaży. Bez wątpienia taki sprzęt będzie narażony na upadki, zarysowania oraz kurz i inne zanieczyszczenia dlatego ważne jest jego wykonanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego aparatu dla kobiety

Dobry zoom to gwarancja wykonania dobrych, czystych ujęć nawet z daleka. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w podróży, gdy zainteresują nas szczegóły zabytków czy oddalone obiekty. Godny zainteresowania będzie 30-krotny zoom optyczny. Ostatni element, na który warto zwrócić uwagę to optyczna stabilizacja obrazu. Umożliwia to wykonanie nieporuszonych zdjęć z ręki i fotografowanie ruchomych obrazów – czyli idealnie na imprezę.

Aktualnie najbardziej trendy są aparaty fotograficzne stylizowane na aparaty analogowe, czyli króluje styl vintage. Linię o klasycznym wyglądzie posiada w swojej ofercie przede wszystkim Nikon, Fujifilm oraz Leica. Odwzorowanie jest tak dokładne, że aż ciężko uwierzyć, że w środku jest ukryta nowoczesna technologia. Oczywiście dla miłośniczek nowoczesności są dostępne aparaty cyfrowe z kolorowymi obudowami niejednokrotnie zdobionymi dodatkowo różnymi wzorami. To połączenie stylu i kobiecości w jednym.

Oldschool-owy polaroid jako stylowy aparat dla kobiety

Inną kategorią są tzw. Instaxy, czyli cała gama nowoczesnych polaroidów, które kuszą różnorodnością kolorów i stylów. Ich przewaga nad aparatami cyfrowymi polega na tym, że od razu otrzymujemy wywołane zdjęcie. Jest to doskonały pomysł jeśli chcemy uwiecznić magię danej chwili czy podzielić się zdjęciami z przyjaciółmi. Jednak jedynie polaroidy z wyższej półki mają możliwość jakiejkolwiek manipulacji ustawieniami. Standardowe aparaty tego typu mają tylko jeden przycisk – spust migawki.

Stojąc przed wyborem zakupu aparatu fotograficznego idealnego do użytku na co dzień warto zastanowić się co będziemy najczęściej fotografować i przeglądać rynkowe propozycje. Warto szukać czegoś co zachwyci nas swoją estetyką – jednak nie zapominając o parametrach.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Krystalicznie czysta woda
Cena:
799,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Powiększanie oraz wypełnianie ust
A jak szybko widać efekt końcowy? Od razu? Czy jest jakaś opuchlizna czy coś?
Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla ch…
Myślę, że w tym roku nie będzie tego wakacyjnego festiwalu, ale za rok...
prezent na imieniny
Ja myślę, że fajnym pomysłem na prezent jest ... taki ze słodyczami!
Powiększanie oraz wypełnianie ust
Dzięki, sprawdzę :) A powiedz jak długo Ci się efekt utrzymał po zabiegu?...