Styl prowansalski w mieszkaniu – porady i aranżacje | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Styl prowansalski w mieszkaniu – porady i aranżacje

12 maja 2022, dodał: patelsol
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Planujecie od dawna remont lecz nie macie wystarczającego budżetu na nowe meble? Bardzo łatwo i tanim kosztem możemy zmienić swoje mieszkanie i utrzymać w nim właśnie styl prowansalski. Cechuje się on naturalnymi i śródziemnomorskimi barwami, elementami drewnianymi, wizualnie starymi elementami wnętrza, nawet meble antyczne można zaadoptować na styl prowansalski.

pro1

Zacznijmy od podłogi, która powinna być utrzymana w naturalnych tonacjach (płytki, panele, parkiet, deska podłogowa, kamienie bądź też ich imitacja).

pro4

Musimy pamiętać też o wyposażeniu, czyli meblach i dodatkach, które bardzo szybko przemienią Twoje mieszkanie na modny styl prowansalski. Nie musisz od razu zmieniać całego mieszkania od podłóg aż po sufit: wystarczy kilka trików aby cieszyć się przytulnym gniazdkiem.

Ściany jak możemy również zauważyć na powyższych zdjęciach utrzymane są w naturalnych tonacjach lub wykonane z naturalnych materiałów. Można na nich umieścić dowolny rodzaj materiałów (farba, nowoczesna boazeria, szkło, panele materiałowe, imitacja cegły, gresy naścienne, fototapety, etc.) Mogą być one wykorzystywane zarówno na całych ścianach jak i na ich fragmentach.

cs1

cs3

cs4

cs5

Częstym elementem dekoracyjnym na ścianach jest wkomponowanie półek np. na książki, elementy dekoracyjne, oryginalne lustra etc. Wnęki owych półek również mogą zostać wypełnione innym wykończeniem niż reszta ściany.

 

 

pro3

 

Kolejnym charakterystycznym elementem stylu prowansalskiego są meble, w wielu salonach meblowych możemy już znaleźć meble charakterystyczne dla tego stylu, również możemy wykonać je sami wykorzystując nasze stare meble lub adoptując inne używane meble i przerobić ja zgodnie z własną wizją.

styl1

 

Adaptacja mebli i przerabianie ich zgodnie z własną estetyką może okazać się nie tylko najlepszym rozwiązaniem ale również świetną zabawą w którą można zaangażować również dzieci.

pro2

pro5

lonik2

 

zobacz również:

Zabudowa kuchni – stylizacje i aranżacje kuchenne

Naturalne i ekologiczne czyszczenie mebli i odświeżanie

Biokominki – ekologiczna rewolucja

Rośliny do sypialni, które nawilżają powietrze

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz