Stand Up Paddle – sport dający nieograniczone możliwości | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Stand Up Paddle – sport dający nieograniczone możliwości

15 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jeżeli szukasz sportu, który da Ci nieograniczone możliwości, niezależnie od Twojego wcześniejszego doświadczenia i umiejętności, SUP to coś, co pokochasz. SUP to skrót od Stand Up Paddle – jest to sport, który polega na pływaniu na desce z wiosłem. Niezależnie od tego czy zależy Tobie na utrzymaniu kondycji fizycznej, budowy masy mięśniowej, czy chcesz po prostu znaleźć sposób na przybliżenie się do natury i wypoczynek poza zgiełkiem miasta, musisz koniecznie spróbować swoich sił korzystając z deski do pływania na stojąco. Poniżej przedstawimy kilka możliwości wykorzystania paddle boardingu.

  1. Pływanie rekreacyjne

Promienie słońca, szum wody, Ty i bezkresna cisza, która Cię otacza. Chcesz uciec od codzienności i dać odpocząć Twojej głowie? Wskocz na deskę SUP, wypłyń na środek jeziora, a następnie usiądź lub połóż się na niej. Jeżeli wokół Ciebie nie będzie innych pływających, gwarantujemy, że będzie to zupełnie nowy wymiar odpoczynku. Nie musisz się wtedy nigdzie spieszyć, płyniesz swoim tempem i upajasz się chwilą. Deska do pływania na stojąco to sport, który pokochały już miliony na całym świecie, a Ty możesz być następny.

  1. Deska SUP do pływania z rodziną

Organizujesz rodziny wypad za miasto i chciałbyś połączyć przyjemne z pożytecznym? Dzięki desce do pływania z wiosłem, to właśnie stało się możliwe. Wybrane deski SUP są stworzone w taki sposób, żeby można było na nich podróżować w dwie, a nawet 3 osoby. Wystarczy wybrać odpowiedni sprzęt i możesz zacząć pływać z drugą osobą i dzieckiem albo psem. Dzięki temu będziecie mogli wspólnie spędzić czas, a w razie wzięcia na pokład najmniejszego członka rodziny, od najmłodszych lat będziesz uczyć go czym jest aktywność fizyczna i jak ważną rolę pełni ona w naszym życiu. Rodzinna deska SUP to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy chcą wyrwać się z domu i skorzystać z możliwości wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

  1. Czas na przygodę!

Jeżeli jesteś jednym z tych, którzy nie są stworzeni do rekreacyjnego pływania, możesz spróbować swoich sił na bardziej wymagającym akwenie jakim jest rzeka. Im większy będzie nurt, im więcej będzie na niej powalonych drzew i wystających konarów, tym ciekawsza będzie Twoja przygoda. Całe Twoje ciało zacznie pracować, a Ty dowiesz się o istnieniu mięśni, których nigdy nie miałeś okazji użyć. Dodatkowo, przy intensywnym treningu spalisz nawet 400 – 500 kalorii na godzinę. Tego typu pływanie na desce SUP polecamy jednak osobom, które miały już wcześniej do czynienia z tym sportem i wiedzą co robić w wybranych sytuacjach. Trzeba mieć na uwadze fakt, że dmuchana deska do pływania może ulec szybkiemu uszkodzeniu, a Ty możesz zrobić sobie krzywdę wpadając do wody. Nie przeceniaj swoich możliwości. Zacznij od jeziora lub stawu, a dopiero wtedy gdy będziesz czuł się już pewnie, spróbuj swoich sił na innych akwenach.

  1. Deska SUP – zorganizuj wyścig

Deska do pływania z wiosłem stała się już naturalnym krajobrazem każdego kąpieliska w słoneczny dzień. Co raz więcej ludzi zaczęło uprawiać ten sport amatorsko i zawodowo, a co za tym idzie, powstaje co raz więcej zawodów, w których ludzie chcą mierzyć się z innymi. Jeżeli nie jest to jeszcze ten etap, możesz spróbować swoich sił ścigając się ze znajomymi. Zbierz kilku przyjaciół, którzy także pływają na SUPach i zorganizujecie wyścig. Może on odbyć się na rzece albo jeziorze. Ważne żeby wyznaczyć punkt startu i metę i gotowe. Pamiętajcie jednak o odpowiedniej rozgrzewce. Kontuzja to ostatnia rzecz, która chciałbyś, żeby przydarzyła Ci się gdzieś na środku jeziora. Tego typu wyścig to świetna forma naprawdę ciężkiego treningu podczas którego możesz spalić nawet 1000 kalorii w godzinę.

  1. SurfSUP i WindSUP – deska do pływania w nowej odsłonie

Pływasz na desce surfingowej albo windsurfingowej i chciałbyś spróbować swoich sił w czymś, co daje więcej możliwości niezależnie od warunków atmosferycznych? Dzięki temu, że na desce SUP pływasz z wiosłem, nie musisz martwić się o wiatr czy fale. Wybrani producenci oferują deski, które w szybki i prosty sposób możesz dostosować i korzystać z nich jako pełnoprawne deski windsurfingowe.

  1. SUP Yoga – odkryj nowe możliwości

Chodzisz na zajęcia yogi, ale zamknięta sala to nie jest miejsce, które odpowiada Twoim oczekiwaniom? Producenci desek do pływania wzięli to pod uwagę i stworzyli modele dedykowane do uprawiania yogi. Rosnąca popularność tej formy wypoczynku sprawiła, że nawet w naszym kraju otwiera się co raz więcej szkółek w których do uprawiania tego sportu wykorzystywana jest właśnie deska do pływania na stojąco.

  1. Deska SUP stworzona dla wędkarzy

Czy deska do pływania na stojąco może służyć jako łódka do łowienia? Oczywiście. Wybrane modele posiadają nawet siedziska i uchwyty mocujące na wędki. Dzięki takiemu zastosowaniu, nie musisz już inwestować w łódkę i miejsce do jej przechowywania. Dmuchana deska do pływania, po wypompowaniu z niej powietrza zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Jeżeli jesteś fanem wędkarstwa, poszukaj deski do pływania, która posiada w/w udogodnienia. Dzięki temu, przyjemność z łowienia będzie jeszcze większa.

  1. Paddle board – deska czy kajak?

Część desek do pływania z wiosłem posiada zintegrowane elementy mocujące do których można zaczepić siedzisko kajakowe. W połączeniu z odpowiednim wiosłem, które posiada dwie płetwy, można w szybki i prosty sposób zamienić deskę SUP na pełnoprawny kajak. To niezwykle ciekawe rozwiązanie pozwoli Tobie na odkrycie zupełnie nowych możliwości, ale również sprawi, że sport ten stanie się dużo bardziej elastyczny.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z SUP i nie wiesz czego tak naprawdę oczekujesz, powyższy wpis pokazał Tobie, że deska do pływania na stojąco to nieograniczone możliwości. Tak samo, jak szeroka gama różnego rodzaju desek, które masz do wyboru, w zależności od Twoich potrzeb i prefrencji. Tylko od Ciebie zależy to od czego zaczniesz i w jaką stronę pójdziesz.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz