Srebro koloidalne – co powinieneś o nim wiedzieć?

13 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Właściwości prozdrowotne srebra są znane od tysięcy lat. Po dziś dzień wykorzystuje się je w medycynie i branży kosmetyczne. Wyjaśniamy, czym jest srebro koloidalne i jak wpływa na ludzki organizm.

 

Czym jest srebro koloidalne?

Są to niewielkie cząsteczki srebra zawieszone w cieczy. Jego drobinki są widoczne wyłącznie przy użyciu mikroskopu, uch wielkość nie przekracza 5 nanometrów. Cząsteczki srebra koloidalnego są znacznie mniejsze bakterii i wirusów, dzięki czemu mogą dostawać się do ich wnętrza i je neutralizować. W przeciwieństwie do inny środków srebro nie jest pochłaniane przez drobnoustroje, dzięki czemu może je skutecznie likwidować przez dłuższy czas. Na rynku farmaceutycznym można znaleźć wiele produktów farmaceutycznych zawierających omawiany surowiec. Są to między innymi preparaty do zastosowania zewnętrznego.

Srebro koloidalne – właściwości

Srebro koloidalne to surowiec wykazujący szereg właściwości prozdrowotnych. Z tego względu znajduje szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Najważniejsze korzyści wynikające ze stosowania srebra koloidalnego to:

działanie przeciwwirusowe, srebro likwiduje znane bakterie oraz ich mutacje,
wspomaganie procesu regeneracji uszkodzonych tkanek, na przykład w wyniku oparzeń,
redukcja stanów zapalnych, na przykład zapalenia spojówek,
łagodzenie objawów alergii,
przeciwdziałanie i likwidowanie zmian skórnych, takich jak: opryszczka, ukąszenie po owadach i inne podrażnienia,
przyśpieszanie procesu gojenia się ran,
przeciwdziałanie egzemie i łojotokowemu zapaleniu skóry,
neutralizowanie łupieżu i przeciwdziałanie przetłuszczaniu się skóry głowy.

Zastosowanie srebra koloidalnego

Lista prozdrowotnych właściwościowi omawianego surowca jest bardzo długa. Jest on stosowany w wielu gałęziach przemysłu, w tym w farmaceutyce. Produkty zawierające srebro koloidalne to między innymi antybiotyki, pasty do zębów, spraye do gardła oraz krople do nosa. Nanosrebro stosuje się też w stomatologii i inżynierii tkankowej. Używa się go również do wytwarzania produktów kosmetycznych, takich jak: preparaty do co cery trądzikowej i tłustej, mydła, kremy po goleniu, szampony i żele pod prysznic. Dzięki zastosowaniu srebra koloidalnego skóra staje się gładka i matowa. Dzięki właściwościom antybakteryjnym nanosrebro jest wykorzystywane w wielu innych branżach, jak na przykład w produkcji chemii gospodarczej, tekstyliów (tkanin medycznych), uprawie roślin i hodowli zwierząt.

Przeciwwskazania do stosowania srebra koloidalnego

Pomimo korzyści płynących ze spożycia srebra koloidalnego jego stosowanie nie jest polecane wszystkim. Jest to to metal ciężki, a co za tym idzie może wykazywać działanie toksyczne. Z tego względu nie powinno być stosowane przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie jest to surowiec przeznaczony do picia, tego typu praktyki mogą się zakończyć wystąpieniem objaw srebrzycy. Należy pamiętać, że nanosrebro trzeba stosować z umiarem i stosować się do zaleceń znajdujących się na ulotkach produktów je zawierających.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...