URODA I ZDROWIE

Sprawdź Dlaczego Warto Stosować Naturalne Kosmetyki

30 lipca 2018, dodał: AnnaK00994

Dawno, dawno temu…

…ludzie żyli w zgodzie z naturą. Wybierali proste rozwiązanie i mieli dostęp do pełnej wiedzy danej przez Matkę Naturę. A ta była dla nich bardzo hojna. Z biegiem lat ludzie zaczęli błądzić i oddalili się od natury. Nastały kolejno wieki pary i bezdusznej maszyny. Świat podbiły stalowe matryce i literki bez duszy. Świat zorganizowano w miliony pudełeczek i pudełek z kremami. Testowanych na zwierzętach i wywołujących alergię. Ludzie otulili się zimną zbroją technologii i… zgubili samych siebie. Zapomnieli, że prawda o tym, jak być pięknym i zdrowym leży w nich samych, że to prosta prawda,

 

ŻE TO PRAWDA ORGANICZNA…

Wystarczy zrzucić maskę…

Na szczęście nadeszły czasy, kiedy znowu przepraszamy się z naturą a jej prawdy stają się powoli dostępne dla wszystkich. Jakie to są prawdy?

kosmetyki naturalne

PRAWDA PIERWSZA – KONIEC ZE SZTUCZNOŚCIĄ

Są kosmetyki naturalne – otrzymujemy je ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Ich podstawą są ekstrakty z ziół i oleje. Mogą to być również produkty zwierzęce, ale pod warunkiem, że…

…nie są testowane na zwierzętach. Ich cechą jest to, że nie zawierają składników pochodzenia syntetycznego, choć w praktyce są one obecne, lecz ich ilość nie przekracza kilku procent.

 

Są też kosmetyki organiczne – oprócz kosmetyków naturalnych istnieją też na rynku kosmetyki organiczne spełniające bardziej rygorystyczne normy, ponieważ muszą być aż w 90% produkowane ze składników naturalnych pochodzenia organicznego, czyli na przykład z kontrolowanych upraw organicznych. Nie zawierają one składników uznawanych za szkodliwe i obecnych na listach nieaprobowanych substancji. Nieaprobowanych według norm organizacji certyfikujących kosmetyki naturalne i przyznających certyfikaty. Czyli na przykład są wytwarzane bez użycia pestycydów i nawozów sztucznych oraz nie podlegają genetycznej modyfikacji.

 

Jeśli chcemy sami zrobić mydełka, kule kąpielowe, albo krem w składniki warto zaopatrzyć się w specjalnym sklepie z produktami do robienia kosmetyków https://www.ecoflores.eu/ lub w sklepie zielarskim czy ekologicznym.

naturalne oleje

 

PRAWDA DRUGA – ZERO ALERGII

 

Ich zaletą jest to, że…

…zawierają mniejszą ilość lub w ogóle nie zawierają substancji syntetycznych, które wywołują alergię. Nie jest więc prawdą, że kosmetyki te nigdy nie mają nic wspólnego z alergią, bo nawet w naturze występują substancje wywołujące uczulenie.

 

PRAWDA TRZECIA – MOC HARMONII

 

Kolejne zalety kosmetyków z naturalnych surowców wiążą się z tym, że współdziałają one z funkcjami życiowymi organizmu. Skóra jest tak skonstruowana, że chłonie to, co jest naturalne. To, co pochodzi od natury. Skuteczność eko mazideł podnosi to, że brak w nich na przykład syntetycznej parafiny i gliceryny.

Dlaczego to dobrze, że składników tych brak?

Otóż właśnie gliceryna i parafina są barierą dla składników odżywczych.

 

PRAWDA CZWARTA – NATURA JEST UNIWERSALNA

 

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Oto jeszcze jedna odpowiedź na to pytanie. Otóż nie ma tu sztucznego podziału na kosmetyki męskie i żeńskie. Nie ma tu barier. Są one uniwersalne i może je stosować dosłownie cała rodzina. Zdają się one więc daleko trzymać od marketingu, reklamy i etykietek. W dodatku ten sam kosmetyk można stosować do ciała, do włosów i do twarzy,

bo właściwie dlaczego nie? Prawda?

Wiele kosmetyków syntetycznych ma podobny skład, ale dedykowany jest na przykład do dodanej części ciała ze względów marketingowych i po to, bo ludzie lubią stosować specjalne sztuczne rytuały, które dają im poczucie bezpieczeństwa w niepewnym świecie.

 

PRAWDA PIĄTA – DBAMY O PLANETĘ

 

Te produkty do pielęgnacji ciała produkowane są w sposób, który nie szkodzi środowisku. Miło jest robić zakupy mając w tym taki bonus, że robimy coś dla dobra naszej planety, prawda?

 

PRAWDA SZÓSTA – PROSTOTA

 

Kolejne zalety wiążą się z tym, że szybko możemy zobaczyć, co kryje się za poszczególną nazwą. Bo nazwy te są proste i konkretne. Nie ma tu skomplikowanych terminów chemicznych.

 

(Uff!..)

To także wpływa na komfort korzystania. Czujemy, że nasze życie jest proste i niewiele potrzeba, abyśmy byli piękni i zdrowi. Tak proste nazwy pozwalają także łatwo ocenić, na przykład już podczas kupowania, czy dany kosmetyk będzie dobry dla konkretnej skóry.

 

PRAWDA SIÓDMA – DŁUGOTRWAŁY EFEKT

Oto kolejna odpowiedź na pytanie „dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze”. Otóż kosmetyki naturalne bez konserwantów nie są liczone tylko na krótkotrwały efekt, jak to jest w przypadku specyfików syntetycznych. Tam liczy się to, aby uzależnić klienta od danego mazidła i aby kupował on je regularnie. Chodzi z kolei o to, aby krem pomógł nie tylko doraźnie na powierzchnie naskórka nie wnikając w skórę, ale aby pomógł na lata i skutecznie.

(i to właściwie powinno być w kremie najważniejsze! Czyż takie nie powinny być wszystkie kremy?)

Dlatego ważna jest tutaj regularność. Nie oczekujcie spektakularnych efektów, ale nastawcie się na kurację metodą małych kroków.

 

PRAWDA ÓSMA – BEZPIECZEŃSTWO

Kosmetyki bez konserwantów nie tylko nie wywołują alergii, ale także nie zawierają substancji szkodliwych dla ludzkiej skóry. Kosmetyki syntetyczne natomiast są bogate w skład zatykający pory, czy też naruszający naturalną barierę lipidową. Naturalne substancje nie wywołują także przesuszenia. Nie zaburzają też prawidłowych funkcji skóry. Nie zaburzają gospodarki hormonalnej.

No i – bardzo ważne! – nie powodują raka.

 

Słowem nie zawierają tak niebezpiecznych substancji jak gikole, SLS-y, oleje mineralne czy PEG-i.

PRAWDA DZIEWIĄTA – ZRÓB TO SAM!

 

Jakie jeszcze są zalety kosmetyków naturalnych?

 

Takie, że można je zrobić samemu w domu!

(Juhuuu!..)

 

Warto robić je samemu chociażby z tego powodu, że rzadko tak naprawdę zdarza się stuprocentowy naturalny skład. Innym powodem skłaniającym do samodzielnego przygotowania kremu jest to, że jest on po prostu tańszy, a często może mieć taki sam skład, co specyfik naturalny ze sklepu. Oto genialny powód, dlaczego są one lepsze – bo można je robić samemu i mieć z tego ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia! Bycia jeszcze bliżej natury.

 

Ok. Więc… dlaczego sami nie robimy tych kremów?

 

Dobre pytanie…

 

Często przed zrobieniem kosmetyku powstrzymuje nas bariera psychologiczna. Ale zrobić krem wcale nie jest tak trudno. Nie potrzeba tajnej wiedzy chemicznej. Ale uważajcie…

 

…robienie kosmetyków podobno uzależnia. Minusem może być jedynie trochę stosunkowo krótki termin przydatności. Plusem natomiast jest to, że wiemy dokładnie z czego jest sporządzony krem, co pozwala uniknąć niespodzianek. Zaletą jest także to, że możemy mieć taki krem bez wychodzenia z domu i z takich składników, które chcemy. Poza tym to świetna zabawa. Potrzebna będzie miseczka do mieszania, miarka kuchenna, łyżka, szpatułka, blender, tarka, młynek do kawy, waga kuchenna, durszlak, foremki do formowania, słoiczki, buteleczki do przechowywania, termometr i gogle. Ze składników potrzebne są jako podstawa oleje roślinne, olejki eteryczne, baza mydlana.

I co, bierzecie się za robienie kremu?

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Sprawdź Dlaczego Warto Stosować Naturalne Kosmetyki

  1. avatar Paula pisze:

    Ja stosuję kosmetyki naturalne, bo widzę że moja cera lepiej je chłonie. Nie występują podrażnienia ani suchość skóry. Używam krem nawilżający i maseczki głęboko nawilżające. Po miesiącu stosowania efekty są widocznie gołym okiem. Warte przetestowania.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Automaty do kawy
Można kupić zwykły automat i też się sprawdzi w niewielkiej firmie... Nie każdy pracownik...
Nazwisko dwuczłonowe
> coolinarna napisał/a: > Przypomina mi się takie nazwisko ze skeczu jakiegoś kabaretu: Smaruj-Rogala. Apetyczne...
Organizacja wesela na świeżym powie…
Świetna sprawa, nie tylko w czasie pandemii. Większy luz i lepsza atmosfera...
Buty dla pana młodego
Będzie tego dnia w centrum uwagi.. Czy naprawdę chce, żeby goście patrzyli...