Sposoby na cellulit – jakie produkty wybrać?

28 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jak pozbyć się cellulitu?

Jednym z problemów, z jakimi zmaga się większa ilość kobiet jest cellulit występujący np. na udach, pośladkach czy również na brzuchu. Wiele z nas szuka “magicznych sposobów” na szybkie ujędrnienie i wygładzenie skóry, co niestety nie jest takie proste. Do zniwelowania uciążliwej pomarańczowej skórki potrzeba nieco więcej wysiłku, w tym zbilansowanej diety bogatej w wartości odżywcze, sporo nawodnienia i oczywiście aktywności fizycznej. Są jednak zabiegi pielęgnacyjne, które w połączeniu ze zmianą trybu życia mogą szybciej zapewnić zadowalające efekty.

cellulit na nogach

Bańki chińskie na cellulit i nie tylko

Jednym ze sposobów, który w ostatnich miesiącach, a nawet latach robi prawdziwą furorę wśród kobiet, ale nie tylko są bańki chińskie! Masaż za pomocą bańki polega na zasysaniu skóry do “wnętrza”, a następnie na delikatnym przesuwaniu bańki po skórze. W ten sposób dochodzi do tzw. rozbicia tkanki tłuszczowej oraz wody zgromadzonej pod skórą. Dzięki temu przy zachowaniu systematyczności rzeczywiście można pozbyć się cellulitu.

Obecnie na rynku występuje szeroki wybór baniek chińskich, w tym silikonowe, gumowe, a od niedawna sporym zainteresowaniem cieszy się elektryczna bańka chińska. Jest prosta i przyjemna w użyciu, a dzięki funkcji podgrzewania oraz terapii światłem sprawdzi się nie tylko w kosmetyce, ale i w celach leczniczo-relaksacyjnych.

Podczas masażu antycellulitowego bańką chińską niezbędny będzie olejek do masażu, który zapewni odpowiedni poślizg na skórze i będzie zapobiegał powstawaniu siniaków.

Inne urządzenia do masażu

W walce z cellulitem najważniejszą rolę odgrywa zdrowa dieta, nawodnienie organizmu i aktywność fizyczna. Natomiast sporą pomocą będą również przyrządy i urządzenia do masażu, takie jak np. wałek Lyapko, który świetnie sprawdza się do masażu ciała, jak i twarzy. Dzięki takim właściwościom jak rozluźnienie napięć mięśniowych, łagodzenie bólu, redukcja stresu wałek świetnie sprawdzi się zarówno u sportowców, jak i osób indywidualnych, które często zmagają się z tego typu dolegliwościami.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...