URODA I ZDROWIE

Soczewki toryczne – komfortowa korekcja wzroku dla astygmatyków

27 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Dla kogo przeznaczone są soczewki toryczne?

Soczewki kontaktowe dla krótkowidzów i dalekowidzów są już od lat powszechnie znane i chętnie używane. Nie wszyscy jednak wiedzą, że osobowy zmagające się z astygmatyzmem również mogą używać soczewek kontaktowych. Astygmatyzm to wada polegająca na zniekształceniu soczewki lub rogówki ocznej, co powoduje zaburzenia w widzeniu – nieostry, rozmazany obraz. Najczęściej łączy się z innymi wadami wzroku. Do korekcji astygmatyzmy przeznaczone są specjalne soczewki toryczne. W odróżnieniu od soczewek korygujących dalekowzroczność lub krótkowzroczność soczewki toryczne muszą znajdować się w konkretnym punkcie oka i dlatego posiadają linię środkową, która określa ich optymalne położenie. Dlatego właśnie soczewki toryczne powinny być wyjątkowo starannie dobrane po zbadaniu przez lekarza okulistę.

Jak właściwie dobrać soczewki toryczne?

Wszystkie soczewki kontaktowe powinny być dobrane przez specjalistę, jednak w przypadku soczewek torycznych jest to szczególnie ważne. Absolutnie nie powinno się ich dobierać na własną rękę, nawet jeśli mamy aktualne badania i receptę na klasyczne okulary, ponieważ parametry soczewek mogą się nieco różnić. Najwygodniej jest zarejestrować się na stronie mojepierwszesoczewki.pl. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego umawiamy się na wizytę do specjalisty w najbliższej lokalizacji. Po badaniu lekarz dobiera soczewki i na miejscu możemy dokonać zakupu, a także przejść krótkie przeszkolenie w jaki sposób zakładać i zdejmować soczewki toryczne, a także jak dbać o ich higienę. Mojepierwszesoczewki.pl posiadają w ofercie soczewki toryczne najwyżej cenionych producentów. Pacjenci zrzeszenie w specjalnym klubie mojepierwszesoczewki.pl mogą liczyć na wyjątkowo korzystne ceny soczewek, korzystać z porad i promocji.

Jak używać soczewki toryczne?

Codzienne użytkowanie soczewek torycznych nie różni się w zasadzie od używania 'zwykłych” soczewek kontaktowych. Wymaga tylko większej staranności przy zakładaniu, aby oś optymalnego widzenia znalazła się we właściwym miejscu oka. Soczewki toryczne występują jako jednodniowe lub miesięczne. Używanie jednodniowych jest nieco mniej kłopotliwe – nie wymagają pielęgnacji, płukania i przechowywania w specjalnym płynie natomiast są nieco droższe od miesięcznych. Soczewki toryczne są o wiele bardzie komfortowe w noszeniu niż klasyczne okulary – pozwalają na nieskrępowaną aktywność ruchową, zapewniają większe pole widzenia, pozwalają również na noszenie okularów przeciwsłonecznych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...