URODA I ZDROWIE

Pomysły na piercing nosa – 5 popularnych możliwości

27 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Historia przekłuwania nosa sięga czasów Aborygenów z Australii, piercing znany dziś różni się jednak od pierwotnego przede wszystkim sposobem nakłuwania i oczywiście samą biżuterią. Ponad 40 tysięcy lat temu rodowici mieszkańcy wspomnianego kontynentu do zdobienia wykorzystywali kości zwierząt. Dziś jest to przede wszystkim bioplast, tytan G23 oraz PTFE, materiały hipoalergiczne, które nie zawierają uczulającego niklu.

Historia piercingu – warto ją poznać

Istnieją dowody, które wskazują na noszenie kolczyków w nosie przez Aborygenów, rodowici mieszkańcy Australii robili to już ponad 44 tysiące lat p.n.e. Praktyka przekłuwania tej części twarzy, która wpłynęła na dzisiejszy piercing nosa, pochodzi jednak z Bliskiego Wschodu, datuje się ją na 2000 rok p.n.e. Sposób zdobień w roku 1500 n.e. trafił następnie do Indii, stał się tam częścią tradycji i kultury, od mieszkańców tego kraju pomysł przechwycili hipisi w latach 60. ubiegłego wieku, który następnie stał się znakiem rozpoznawalnym w subkulturze punku i gotyku. Moda na kolczyki do nosa stała się popularna na całym świecie, dziś rzadko kiedy piercing w tej części twarzy ma jakiekolwiek znaczenie przynależności do konkretnej subkultury, a już na pewno nie jest kojarzone z tradycją. W krajach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej to po prostu sposób na modny, wyróżniający i na pewno oryginalny dodatek.

Piercing nosa – jakie są jego rodzaje?

Wybór piercingu uzależniony jest od indywidualnych preferencji danej osoby. Może to być sposób na odmianę wyglądu, dodanie czegoś wyjątkowego, ale także forma wyrażenia siebie, pokazania światu swojego prawdziwego oblicza. Kolczyki mogą się znaleźć w różnych częściach nosa, nie jest to tylko płatek po lewej lub prawej stronie, ale naprawdę szereg innych możliwości. Poniżej pięć popularnych rozwiązań wraz z ich profesjonalnymi nazwami:

  1. Nostril – to bez dwóch zdań najpopularniejszy wybór wśród kobiet. Przekłucie dotyczy płatka nosa po lewej lub prawej stronie, rzadko po dwóch stronach jednocześnie.
  2. High Nostril – jak sama nazwa wskazuje, wykonuje się go nieco wyżej od Nostrila. Miejscem przekłucia jest najczęściej chrząstka zaraz pod kością nosową.
  3. Septum – bardzo chętnie wybierany sposób piercingu nosa, który jest także najstarszym znanym. W Septum, czyli w przegrodzie nosowej, w miejscu, gdzie nie ma chrząstki, Aborygeni umieszczali kości zwierząt. Dziś nie jest to tak brutalne, po przekłuciu kobiety i mężczyźni noszą niewielkie kółka lub podkowy, ale o rodzajach kolczyków napiszemy nieco później.
  4. Bridge – to mniej popularny wybór, ale na pewno bardzo widowiskowy. W tym przypadku przekłuwa się górną część nosa, ale tylko skórę. 
  5. Nasallang – bardzo rzadko spotykany, najczęściej wybierają go osoby, które piercing wykonują z zamiłowania do tego sposobu wyrażania siebie i zmiany wyglądu. Przekłucie przechodzi bowiem przez nozdrza i przegrodę nosową. 

Kolczyki do nosa – na co można postawić?

Wybór kolczyków do nosa na Crazyneedles.pl jest ogromny, dzięki temu osoby chcące odmienić swój wygląd mogą to zrobić na wiele sposobów. Poniżej kilka popularnych wersji sprawdzających się w konkretnych przekłuciach.

  • Banany – kolczyki do nosa o kształcie banana wykorzystywane były już kilka tysięcy lat temu. Oczywiście tworzywo, z jakiego powstają teraz, jest zgoła inne. Lekkie wygięcie w kształcie tropikalnego owocu jednak pozostało.
  • Labrety – stosowane głównie na czas gojenia się nostrila. Po jednej ich stronie znajduje się stopka, a po drugiej nakrętka w kształcie na przykład niewielkiej kulki (oczywiście nakrętka może przybrać inny kształt i wielkość).
  • Podkowy i kółka – kolczyki stosowane po przekłuciu septum. W innych przekłuciach wykorzystywanie podków i kółek nie jest zalecane, bo mogą spowalniać gojenie. Kolczyki w nosie o tym kształcie to najczęściej niedomknięte (podkowy) lub zamknięte (kółka) okręgi zakończone nakrętkami o różnym kształcie z obu stron.
  • Sztangi – czwarta grupa kolczyków do nosa to sztangi. Proste pręty, a na ich końcach nakrętki (najczęściej kulki), stosuje się je w przekłuciach typu bridge i nasallang.

Pięć najpopularniejszych sposobów piercingu nosa, a także kilka propozycji kolczyków różniących się przede wszystkim kształtami, ale i materiałem wykonania. Piercing to bez dwóch zdań dziedzina, która w ostatnich latach mocno się rozwinęła i proponuje szereg ciekawych możliwości dla fanów tego rodzaju przyozdabiania twarzy. Mamy nadzieję, że zainteresował Cię jeden z pomysłów na przekłucie nosa przedstawionych w tym artykule.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...