URODA I ZDROWIE

Ślubne symbole i przesądy – czy jest w tym ziarnko prawdy?

13 lipca 2011, dodał: katarzyna.kucharska.belle

Każda z nas pragnie aby dzień naszego wymarzonego ślubu był na prawdę wyjątkowy. Nic nie może zakłócić porządku tego najpiękniejszego dnia w naszym życiu. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych zwyczajów ślubnych.

Kiedy zaplanować ślub?

Bardzo popularnym zwyczajem jest ten dotyczący wyboru miesiąca ślubu. Najczęściej wybieranymi są: marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień. Dzieje się tak ze względu na fakt, że w nazwach tych miesięcy pojawia się literka R.

Wybór sukni

Odpowiedni dobór stroju Panny Młodej, także ma wpływać na powodzenie małżeństwa. Symbolem niewinności Panny Młodej jest kolor biały. Aby zapewnić sobie dostatek młoda mężatka powinna włożyć coś nowego, aby otrzymać wsparcie od rodziny i przyjaciół powinna założyć coś starego. Aby dochować wierności w małżeństwie Panna Młoda wkłada coś niebieskiego. Kiedy Panna Młoda na ślub włoży coś pożyczonego ma jej to zagwarantować przychylność nowej rodziny.

Podczas ceremonii

W czasie samej ceremonii zaślubin należy uważać aby obrączki nie upadły na ziemię. Jeśli już się tak zdarzy złą wróżbę może odwrócić tylko ksiądz, który jako jedyny może je podnieść.

Zabawnym, ale jakże popularnym zwyczajem jest przeciągnięcie partnera na swoją stronę. Ma to symbolizować strone dominującą w związku.

Po zakończeniu ceremonii należy także zwrócić uwagę na to, kto składa życzenia jako pierwszy. Za dobrą wróżbę uważa się, kiedy jest to mężczyzna, a najlepiej świadek.

Wesele

Aby Panna Młoda się nie potknęła, co symbolizuje nieszczęście, Pan Młody przenosi małżonkę przez próg.

Po wzniesionym za Państwa Młodych toastu Młodzi rzucają za siebie kieliszki. Szkło powinno się stłuc, co wróży szczęście w małżeństwie

Ważny jest także pierwszy taniec Młodej Pary. Jeśli młodzi pomylą kroki wróży to brak zgodności w małżeństwie.

Zwyczajów i przesądów dotyczących jest całe mnóstwo. Najważniejszym jednak o czym powinniśmy pamiętać – to miłość do ukochanej osoby i pewność, ze chcemy z nią spędzić resztę życia.

Zobacz również:

  1. Co podać na weselu?
  2. Film z nocy poślubnej?
  3. Najpiękniejszy pierwszy taniec
  4. Wódka na weselu czy nie?Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz