Skuteczne sposoby na pozbycie się trądziku

15 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób skóry, na którą cierpią nastolatkowie i dorośli. Może pojawić się nagle i pozostawić po sobie blizny czy przebarwienia, które są nieestetyczne i często trudne do ukrycia. Przyczyn powstawania trądziku jest wiele, dlatego trudno mu zapobiec. Można jednak spróbować zmniejszyć jego intensywność i wyeliminować go. Poznaj zabiegi na trądzik.

Od lat zmagasz się z cerą trądzikową i marzysz o gładkiej skórze? Masz dość bolesnych zmian zapalnych, które nie tylko wywołują dyskomfort, ale także przykre docinki kolegów? Zamiast walczyć z trądzikiem w domu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Jakie zabiegi na trądzik wybrać?

Wiele osób uważa, że skóra trądzikowa jest także tłusta, dlatego jej pielęgnacja powinna skupiać się na usuwaniu sebum i martwego naskórka. Nic bardziej mylnego. Cera z trądzikiem może być też także bardzo wrażliwa i sucha oraz mieć tendencję do podrażnień. Dlatego oprócz usuwania wykwitów, należy traktować ją delikatnie, aby nie doprowadzić do zaostrzenia zmian oraz dbać o właściwy poziom jej nawilżenia i odżywienia. Tylko dzięki kompleksowemu działaniu możliwe jest przywrócenie równowagi, odbudowanie płaszcza hydrolipidowego i w rezultacie uzyskanie efektu zdrowej oraz gładkiej skóry – tłumaczy kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Velvet Clinic.

Pomóc w tym może zarówno odpowiednia pielęgnacja w domu, jak i zabiegi kosmetyczne. Nowoczesne technologie pomagają zmniejszyć stany zapalne, a często także usunąć problemy towarzyszące skórze trądzikowej. Oto zabiegi na trądzik, które warto znać.

Peeling laserowy IPIXEL ALMA HARMONY – pomoc w walce z rozszerzonymi porami

Jednym z elementów pielęgnacji skóry są regularne peelingi. Chemiczne, enzymatyczne, mechaniczne – to tylko niektóre zabiegi, które można wykonać w domu. Jednak to nie jedyne opcje. Ciekawym rozwiązaniem jest peeling laserowy, który polega na wprowadzeniu w głąb skóry wiązki światła wywołującej mikrouszkodzenia komórek.

W rezultacie laser pomaga pobudzić tkanki do odbudowy, a przez to poprawić ogólną kondycję naskórka i zmniejszyć bruzdy na ciele. Dodatkowo peeling wspiera również redukcję blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów, rozstępów i nieestetycznych niedoskonałości.

Laserowe leczenie trądziku Clear Skin – wsparcie w walce ze zmianami i bliznami

Stosujesz w domu peeling kawitacyjny, ale zabieg nie zapewnia Ci zadowalających efektów? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z laserowego leczenia trądziku Clear Skin, do którego wykorzystuje się laser nieablacyjny. Zabieg polega na wprowadzeniu wiązki światła głęboko w skórę i wytworzenia ciepła, które powoduje uszkodzenia termiczne.

Pod wpływem wyższej temperatury laser pomaga zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych oraz usunąć bakterie, które odpowiadają m.in. za trądzik młodzieńczy. W rezultacie wspomaga także redukcję ilości aktywnych zmian i ryzyka powstania blizn.

Oczyszczanie wodorowe AQUASURE H2 – wspomaga eliminację zanieczyszczeń

Podczas zabiegów oczyszczania wodorowego wykorzystuje się strumień wody nasycony wodorem, który wspiera usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń zalegających w głębokich partiach skóry. Dostarczając podczas zabiegu do naskórka bardzo dużą ilość wodoru działamy antyoksydacyjnie i wspomagamy usuwanie wolnych rodników.

W rezultacie eliminujemy zaskórniki oraz zanieczyszczenia, które odpowiadają za trądzik oraz inne problemy skórne.

Infuzja tlenowa DERMAOXY – pomoc w odzyskaniu równowagi

Zabieg infuzji tlenowej polega na wprowadzeniu za pomocą tlenu serum z silnie skoncentrowanymi składnikami aktywnymi w głębokie warstwy skóry. Jest to bezinwazyjna metoda, która wspiera głębokie nawilżanie i odżywianie komórek.

W rezultacie pomaga zmniejszyć stany zapalne, przywrócić skórze równowagę i zmniejszyć trądzik.

Resurfacing skóry pHformula – wsparcie w redukcji reaktywności skóry

Przywrócenie skórze prawidłowego funkcjonowania to jeden z etapów leczenia skóry trądzikowej. W tym może pomóc zabieg resurfacingu kosmetykami pHformula. Ich receptury stanowią połączenie składników, które wspierają procesy przeciwzapalne, a przez to redukujące zmiany trądzikowe, martwy naskórek, zmarszczki i przebarwienia.

W rezultacie pomagają osiągnąć takie efekty jak: napięta, rozjaśniona, gładka skóra o zmniejszonej skłonności do powstawania stanów zapalnych i trądziku nawet w okresie dojrzewania.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik – efekty

Zastanawiasz się, jakie efekty niesie leczenie trądziku u kosmetologa Warto pamiętać, że rezultat zależy zarówno od rodzaju zabiegu, jak i intensywności problemu, z jakim się zmagasz. Dlatego niezwykle ważny jest wstępny wywiad z pacjentem i ustalenie oczekiwań, a dopiero później podejmowanie działań.

Niemniej zabiegi na trądzik pomagają zmniejszyć skalę problemu oraz uzyskać efekt zdrowej skóry o promiennym wyglądzie. Dzięki temu dbanie o skórę trądzikową staje się łatwiejsze i prostsze niż dotychczas.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...