Skuteczna depilacja maszynką bez podrażnień! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Skuteczna depilacja maszynką bez podrażnień!

2 listopada 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Idąc na imprezę lub po prostu wychodząc z domu w sukience lub krótkich spodenkach chcemy, aby nasze nogi prezentowały się nieskazitelnie. Nie zawsze jednak depilując je maszynką robimy to poprawnie, co może skutkować podrażnieniami, zaczerwienioną skórą czy krostkami. Mamy dla was kilka rad jak uniknąć tych nieprzyjemnych skutków ubocznych i sprawić, aby skóra pięknie się prezentowała.

depilacja

Zacznijmy od tego co może wywołać podrażnienia podczas golenia. Królem wśród najczęstszych błędów jest golenie na sucho. Przejeżdżając maszynką po suchej skórze, narażamy ją w ogromnym stopniu na zacięcia oraz mikrouszkodzenia, a stąd już prosta droga do powstania czerwonych krostek i nieestetycznego wyglądu. Kolejnym przykładem może być chociażby golenie w nieodpowiednim kierunku, choć tak naprawdę podrażnić mogą nas też preparaty do golenia lub zła technika. Te przykłady to dopiero szczyt góry lodowej, a problemów i błędów w trakcie golenia możemy znaleźć jeszcze sporo. Skupmy się jednak na tym jak wykonywać je poprawnie.

depilacja2

Istnieje kilka ważnych zasad, których podczas depilacji należy przestrzegać. Pierwszą z nich jest przygotowanie naszego ciała do depilacji. Zwykle odbywa się ono po przez kilkuminutowy, ciepły prysznic, który ma a zadanie zmiękczyć włoski i skórę. Warto także wykonać peeling, aby pozbyć się martwego naskórka i uwolnić ewentualne wrośnięte włoski. Drugim ważnym aspektem podczas depilacji jest maszynka. Powinna być przede wszystkim ostra i czysta. Pod żadnym pozorem nie używajmy takiej, na której pojawia się już rdza; tępa może wyrządzić nam wiele szkód. Warto także wybierać maszynki z większą ilością ostrz. Pozwolą one nam wtedy na sprawniejsze i dokładniejsze golenie. Miłym dodatkiem może się także okazać pasek z łagodzącym żelem, często na bazie aloesu. Kolejna ważna zasada tyczy się wspomnianego wcześniej największego błędu, czyli golenia na sucho. Nie róbmy tego pod żadnym pozorem. Podrażnienia po takim goleniu są więcej niż pewne, a wykonywane w ten sposób nie jest też zbyt przyjemne. Ostatnim etapem golenia oraz ostatnią z wymienionych tutaj zasad jest prewencja przed wrastaniem włosków. Jeśli chcemy, aby wydepilowana partia ciała jak najdłużej wyglądała pięknie, a przy kolejnej depilacji nie było z nią problemów, powinniśmy zadbać o jej nawilżenie. Takie zamknięcie zabiegu pozwoli nam cieszyć się gładką i piękną skórą.

depilacja3

Podane tutaj zasady to głównie wskazówki, które mogą pomóc, jeśli chcemy, aby depilacja była nieco przyjemniejsza. W zaciszu własnego domu, możemy ten rutynowy zabieg przekształcić w prawdziwe spa i odpoczynek dla naszego ciała. Przyjemne z pożytecznym!

 

zobacz również:

Kilka sposobów na gładkie nogi – depilacja i pielęgnacja

Czy depilacja laserowa jest dla Ciebie?

Depilacja woskiem – czy warto w niej skorzystać?

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz