URODA I ZDROWIE

SkinConsult AI – algorytm sztucznej inteligencji diagnozujący oznaki starzenia się skóry od Vichy

20 lutego 2020, dodał: Redakcja

Łącząc 15 lat doświadczenia w zakresie badań nad starzeniem się skóry z zastosowaniem technologii sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości rozszerzonej Laboratoria Vichy opracowały SKINCONSULTAI, aby pomóc kobietom zrozumieć proces starzenia się skóry. Wykorzystując algorytm porównawczy oceniający rysy twarzy w oparciu o bank danych obejmujący 10.000 ocenionych zdjęć, na podstawie jednego selfie, SKINCONSULTAI analizuje siedem głównych oznak starzenia, aby przedstawić spersonalizowaną ocenę stanu skóry. Zawiera ona mocną stronę skóry i jej priorytety oraz propozycję rutyny pielęgnacyjnej, umożliwiając użytkowniczkom skuteczniejsze przeciwdziałanie procesowi starzenia się skóry.

vichy1

Od początku XXI wieku Dział Badań i Innowacji Vichy prowadzi obserwację i klasyfikację oznak starzenia się skóry u kobiet z całego świata. Na podstawie ponad 20 000 zdjęć ocenionych przez dermatologów i ekspertów stworzono Atlasy starzenia się skóry2, które obrazują ewolucję oznak starzenia się skóry począwszy od bruzd nosowo-wargowych, przez drobne linie, po natężenie przebarwień, utratę jędrności czy opadające powieki dla każdego rodzaju skóry. Na podstawie Atlasów można oszacować lub przewidzieć ogólny proces starzenia się twarzy, co jest wykorzystywane do oceny klinicznej zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych.

Zaawansowany algorytm SkinConsult AI

6 000 zdjęć zgromadzonych w Atlasach starzenia się skóry stało się podstawą do „nauki” oceny i diagnozy stanu skóry przez algorytm sztucznej inteligencji SkinConsult AI. By udoskonalić mechanizm analizy zdjęć przyszłych użytkowniczek, skorzystano również z bazy 4 000 zdjęć selfie wykonanych przez kobiety z całego świata w różnych warunkach oświetleniowych. Pozwoliło to na „naukę” mimiki twarzy, różnego natężenia oświetlenia czy pozycji telefonu, w której powstało zdjęcie. Następnie, na potrzeby opracowania modelu, dokonano ich podziału na 3 grupy: azjatycką, kaukaską oraz afroamerykańską, co zapewniło trafność diagnozy dla każdego rodzaju skóry. Skuteczność algorytmu oceniana jest na 95%3.

vichy2

Funkcjonalność SkinConsult AI

Narzędzie SkinConsult AI umożliwia uzyskanie dopasowanej do indywidualnych potrzeb rekomendacji dotyczącej pielęgnacji skóry twarzy. Analiza dokonywana jest na podstawie jednego selfie. Algorytm w 10 sekund ocenia skórę pod kątem 7 oznak starzenia. Są to: głębokie zmarszczki, drobne linie, zmarszczki pod oczami, utrata blasku, utrata jędrności, widoczne pory, przebarwienia. Narzędzie diagnozuje potrzeby każdej skóry identyfikując jej mocną stronę oraz dwa obszary wymagające priorytetowej pielęgnacji, a także pozwala porównać uzyskane wyniki do wyników kobiet z różnych grup wiekowych.

SkinConsult AI to łatwe w obsłudze narzędzie dostępne w trzech prostych krokach. Pierwszy krok to wykonanie i wgranie odpowiedniego selfie. (Warto pamiętać by wykonać je bez makijażu i okularów oraz w dobrym – najlepiej naturalnym – oświetleniu). Drugi to odpowiedź na pytanie dotyczące wieku i typu skóry. Trzeci to otrzymanie wyniku spersonalizowanej analizy opatrzonej komentarzem eksperta oraz rekomendacji dotyczącej pielęgnacji i doboru odpowiednich produktów.

Narzędzie SkinConsult AI miało swoją światową premierę w styczniu 2019 r. w Kanadzie. Teraz dostępne jest też w Polsce, w wersji mobilnej strony www.vichy.pl w zakładce SKINCONSULTAI.

Skoncentrowana siła anti-ageing od VICHY – nowe ampułki Liftactiv Specialist!


Do gamy Liftactiv Specialist VICHY dołączyły dwie wysokoskoncentrowane kuracje pielęgnacyjne w formie ampułek – Peptide-C oraz Glyco-C, które odpowiadają na wiele potrzeb skóry i przeciwdziałają widocznym objawom jej starzenia. Wyróżnia je innowacyjna formuła, minimalistyczny skład oraz skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi.

Złoty standard w pielęgnacji przeciwstarzeniowej

Starzenie się skóry to między innymi osłabienie włókien kolagenowych oraz zmniejszona zdolności do wiązania i zatrzymywania wody w naskórku, przez co skóra jest odwodniona
i traci elastyczność. Spowolnienie tych procesów wpływa na szybsze powstawanie i pogłębianie się zmarszczek.
W skutecznych działaniach przeciw starzeniu, niezbędne jest używanie produktów bogatych w składniki aktywne o potwierdzonym badaniami, skutecznym działaniu na skórę. To tzw. złoty standard w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Takie właśnie, wysoko skoncentrowane i zaawansowane działanie anti-ageing, mają najnowsze ampułki od Vichy.

vichy3

30-dniowa kuracja pielęgnacyjna Liftactiv Specialist Peptide-C redukuje nie tylko drobne linie, ale także głębokie zmarszczki spowodowane utratą kolagenu w skórze. Innowacyjna formuła ampułek bogata jest w składniki aktywne stosowane także w dermatologii i medycynie estetycznej.
W składzie znajdziemy tylko 10 składników, w tym aż 10% czystej witaminy C o właściwościach rozświetlających skórę oraz przyspieszających odnowę naskórka, przeciwzmarszczkowy bio-peptyd, nawilżający i ujędrniający wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz wulkaniczną wodę z Vichy, która wspiera mechanizmy obronne skóry.
Formuła zamknięta w szklanej ampułce ma pH 2,8 co ułatwia penetrację przez skórę składników aktywnych.
Po ukończeniu całej kuracji pielęgnacyjnej aż 87% kobiet odczuło widoczne wygładzenie skóry, 83% – wyraźne rozświetlenie1, zaś powierzchnia ich zmarszczek zmniejszyła się o 15,7%2!
Opakowanie 30 ampułek po 1,8 ml, sugerowana cena: 199,90 zł

Drugi rodzaj ampułek od Vichy, Liftactiv Specialist Glyco-C, ma na celu redukcję oznak fotostarzenia się skóry, spowodowanego między innymi nadmierną ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB.

vichy4
60-dniowa kuracja peelingująca na noc skutecznie redukuje przebarwienia i niejednolity koloryt skóry. Dzięki formule zawierającej 10% kompleksu kwasów z kwasem glikolowym oraz witaminę CG naturalnego pochodzenia, ampułki skutecznie i łagodnie złuszczają martwy naskórek, wyrównują koloryt oraz przywracają skórze naturalny blask. Formuła wzbogacona została kwasem hialuronowym oraz wulkaniczną wodą z Vichy.
Skuteczność działania potwierdzają badania kliniczne i konsumenckie – poprawa tekstury skóry według 80% kobiet, mniej widoczne pory według 78% kobiet3 i o 22% mniej widocznych przebarwień!
Opakowanie 30 ampułek po 2 ml, sugerowana cena: 199,90 zł.

Formuła zamknięta w ampułce

Każda ampułka Liftactiv Specialist została wykonana ze szkła oranżowego, dzięki czemu zapewnia produktowi hermetyczne zamknięcie i chroni formułę przed utlenianiem, promieniowaniem UV, światłem dziennym i zanieczyszczeniami.
Do opakowania dołączony jest również unikalny aplikator, który zapobiega rozlewaniu, pomaga dozować zawartość ampułki i zapewnia bezpieczne stosowanie. Dzięki zatyczce, produkt pozostaje wysokiej jakości przez 48 godzin po otwarciu. Co ważne, aplikator podlega recyklingowi!
Ampułki nie zawierają substancji zapachowych oraz konserwantów. Są hipoalergiczne.
Skuteczność potwierdzona klinicznie. Dostępne w aptekach.

Narzędzie SkinConsult AI miało swoją światową premierę w styczniu 2019 r. w Kanadzie. Teraz dostępne jest też w Polsce, w wersji mobilnej strony https://www.vichy.pl/artykul/skinconsult-ai/a76998.aspx

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...