„Siedem wieków śmierci” – bestsellerowy pisarz i ceniony patolog odkrywa nowe tajemnice

22 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Niesamowita opowieść z detektywistycznym zacięciem – opowieść o śmierci, ale i o życiu; szczera, pouczająca i prawdziwie wciągająca. „Siedem wieków śmierci” Richarda Shepherda to genialna książka nie tylko dla fanów true crime.

Richard Shepherd to wybitny brytyjski lekarz medycyny sądowej, który całe życie spędził blisko zmarłych. Jak sam mówi: „Często mam dziwne wrażenie, że znam zmarłego. Oczywiście nie za jego życia, ale dzięki autobiografii zapisanej w jego ciele”. Każda przeprowadzona przez niego autopsja to unikalne śledztwo, które nie tylko pozwala odkryć tajemnicę śmierci badanej osoby, ale również poznać, z czym się zmagała i czego doświadczała na różnych etapach życia.

Czy mała dziewczynka zginęła, bo zaplątała się gałęzie i nie mogła się z nich wydostać, czy może zabiła ją własna matka? Kto lub co stoi za śmiercią nastolatki w namiocie? Co mogło być przyczyną niezwykle nietypowej śmierci młodego matematyka pracującego dla MI6?

Tysiące autopsji przeprowadzonych przez Richarda Shepherda w ciągu całej jego kariery pozwoliło temu niezwykłemu lekarzowi (i zarazem bestsellerowemu pisarzowi) nie ufać najbardziej oczywistym wnioskom wysnuwanym przez policję – a zamiast tego rzetelnie dochodzić nawet najbardziej zaskakującej prawdy lub szczerze przyznać: „Nie wiem”. W nowej książce „Siedem wieków śmierci” Shepherd przedstawia 24 najbardziej intrygujące, pouczające i nigdy wcześniej nieopowiedziane przypadki, które nauczyły go tyle samo o nieuchronności śmierci, co o cudzie życia.
„Czasem mimo wielkich wysiłków nie udaje nam się poznać prawdy. Kiedy indziej poznajemy ich kilka. Gdy okazuje się, że w śmierci maczały palce osoby trzecie, liczymy na efekt w postaci skazania winnych, a przynajmniej uczciwego procesu. Bywa, że to, co zaczęło się od sekcji zwłok, kończy się dla mnie spędzeniem wielu godzin (a czasem dni czy wręcz tygodni) na miejscu dla świadka na sali sądowej, gdzie moja opinia jest interpretowana, reinterpretowana i podważana przez obrońców oraz oskarżycieli”.

Nowa książka autora bestsellerowych „Niewyjaśnionych okoliczności” to przepełniona współczuciem, poruszająca, a przede wszystkim kojąca opowieść o życiu i śmierci – opowieść, na którą składają się misternie skonstruowane rozdziały, które wciągają czytelnika niczym najbardziej zajmujące historie kryminalne.

Książka doktora Richarda Shepherda „Siedem wieków śmierci” ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.

Zamów książkę w najlepszej cenie już dzisiaj!
https://bit.ly/siedem-wiekow-smierci

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...