SecondHair System- dla piękna włosów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

SecondHair System- dla piękna włosów

20 marca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Piękne, zdrowe włosy to marzenie wielu z nas. Niestety, na skutek łysienia, wypadania włosów czy ich zniszczenia mechanicznego, tracimy pewność siebie. Czy wypadanie włosów to wyrok? Na szczęście, w dobie intensywnego rozwoju technologicznego istnieje szereg rozwiązań, które pomagają zwalczyć ten problem skutecznie. Jakie są różnice miedzy wypadaniem włosów i łysieniem? Jak poradzić sobie z przerzedzonymi włosami? Rozwiązaniem może okazać się system uzupełniania włosów.

zdrowe włosy

Wypadanie włosów a łysienie- różnice

Wypadanie włosów oraz łysienie to dwa różne stany związane ze zdrowiem włosów. Posiadają zarówno podobieństwa, jak i różnice. Wypadanie włosów jest normalnym, naturalnym procesem. Włosy wypadają z głowy każdego dnia, co wynika z cyklu wzrostu włosa. Obejmuje on fazę wzrostu, fazę przejściową oraz fazę spoczynku. Zwykle wypadanie włosów wynika z naturalnych przyczyn i może być spowodowane np. starzeniem się, zmianami hormonalnymi czy stresem i nieodpowiednią dietą. Często włosy wypadają na skute działania czynników zewnętrznych, np. gorących narzędzi do ich stylizacji. Cechą charakterystyczną dla wypadania włosów jest fakt, że zazwyczaj wypadają one równomiernie na całej głowie i nie prowadzi to do utraty włosów w określonych obszarach. Łysienie natomiast nie ma związku z fazami wzrostu włosa. Utracone włosy nie zawsze są zastępowane nowymi. Łysienie może mieć różne przyczyny. Może być związane z posiadaniem predyspozycji genetycznych np. w formie androgenowego łysienia. Czasem pojawia się także łysienie plackowate. Wiele osób zastanawia się, czy po radioterapii wypadają włosy. Niestety, to bardzo częsty skutek uboczny. Wypadanie włosów w wyniku radioterapii może wystąpić w obszarze ciała, który jest poddawany promieniowaniu. Na przykład, jeśli radioterapia jest stosowana w obszarze głowy lub szyi, to może prowadzić do utraty włosów na tych obszarach. Jest to spowodowane uszkodzeniem komórek włosowych przez promieniowanie, co prowadzi do ich wypadania. Wypadanie włosów po radioterapii może być tymczasowe lub trwałe, w zależności od dawki promieniowania, obszaru poddanego radioterapii oraz indywidualnych czynników pacjenta. Po zakończeniu leczenia włosy zazwyczaj odrastają, choć czasami mogą być grubsze, bardziej kręcone lub nieco zmienione w strukturze.

Hipertrychoza i łysienie trakcyjne- na cym polegają te dolegliwości?

Hipertrychoza to stan, w którym włosy rosną w nadmiarze lub w miejscach, gdzie zazwyczaj nie występują. Może objawiać się nadmiernym owłosieniem na ciele, twarzy, rękach, plecach, itp. może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak genetyka, hormonalne zaburzenia, niektóre leki, choroby endokrynologiczne itp. Leczenie hipertrychozy może obejmować metody depilacji, takie jak woskowanie, depilacja laserowa, elektroliza, a także leczenie farmakologiczne, jeśli przyczyną jest np. nadmiar hormonów. Łysienie trakcyjne natomiast to rodzaj łysienia spowodowanego ciągłym naciąganiem lub trakcją włosów. Najczęściej występuje u osób, które noszą włosy w twardych, napiętych fryzurach przez dłuższy czas, takich jak warkocze, koki, upięcia, afro itp. Ciągłe naciąganie włosów może prowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych, co z kolei prowadzi do stopniowej utraty włosów w obszarach, które były narażone na napięcie. Łysienie trakcyjne może być także spowodowane przez używanie zbyt ciasnych opasek, taśm do włosów, czy częste użycie gorących narzędzi do stylizacji włosów.

Skuteczne zabiegi na włosy

Jedną ze skuteczniejszych metod radzenia sobie z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów jest metoda Secondhair System. Polega ona na wykorzystaniu bardzo cienkiej warstwy monofilamentu lub materiału pochodnego i poliuretanu, do którego mocuje się kosmyki włosów. Taka baza uzupełnienia daje doskonałe efekty, pozwala skórze oddychać, a jednocześnie oddaje ciepło. Gwarantuje stabilność produktu na głowie dzięki idealnemu przyleganiu do powierzchni głowy. System włosów może zostać stworzony na podstawie własnego projektu. Wszystkie wykorzystywane elementy są najwyższej jakości, a ostateczny wygląd fryzury zależy tylko i wyłącznie od własnego projektu osoby zainteresowanej.

Klinika SecondHair- zaawansowane kuracje włosów

System uzupełniania włosów to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych na w przypadku problemów z włosami. Korzystają z niego osoby łyse bądź łysiejące, a także osoby, które chcą poprawić wygląd swoich przerzedzonych włosów. Hair System to rozwiązanie idealne dla osób aktywnych. Uzupełnienie trzyma się głowy nawet podczas uprawiania sportu. Klient ma wpływ na ostateczny wygląd włosów. To on wybiera ich grubość, gęstość, a także sposób upięcia czy kolor. Włosy są do złudzenia podobne do naturalnych, błyszczące i niemal niemożliwe do odróżnienia od własnych. Zasadniczo do tworzenia bazy wykorzystuje się włosy azjatyckie i słowiańskie. Włosy azjatyckie są tańsze, ale mniej wytrzymałe. Włosy słowiańskie natomiast są bardzo wytrzymałe i wyglądają znacznie lepiej. Dzięki SecondHair Clinic każdy może poczuć się w pełni komfortowo.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do SecondHair System- dla piękna włosów

  1. avatar KMK pisze:

    Super wpis!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...