Rozwijające zabawki na piąte urodziny dziecka – idealne na prezent. Wybór rodziców

24 listopada 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Dzieci w wieku 5 lat mają niezwykle wysoki poziom energii. Można go zaobserwować zarówno podczas aktywności fizycznej, jak i umysłowej. Przedszkolak w tym wieku jest niezwykle ciekawy świata i zadaje wiele pytań, na które często trudno jest odpowiedzieć. Rodzicom trudno jest zadowolić tak ciekawskie dziecko. Trudno też sprostać oczekiwaniom dziecka w tym czasie.

zabawki dla przedszkolaka

Jakie zabawki dla 5 latka?

Od 5 roku życia zainteresowania dzieci zaczynają się zmieniać. Zaczynają przygotowywać się do roli ucznia, interesują się światem liter, liczb i są bardziej ciekawe świata. Zabawki dla tego wieku powinny być dostosowane do ich etapu rozwoju. Dziecięca wyobraźnia naprawdę jest nieograniczona!

W tym czasie przydają się więc wszelkiego rodzaju produkty – takie jak zabawka interaktywna dla 5-latka. Takie przedmioty nie tylko pomogą znaleźć odpowiedzi na różne pytania, ale także nauczą wielu nowych umiejętności i rozwiną te już nabyte jakiś czas temu. Zabawka interaktywna dla 5-latka powinna łączyć przyjemne z pożytecznym. Przede wszystkim powinna być zarówno zabawna, jak i przyjemna. To właśnie ta forma produktu, zdaniem rodziców, charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością.

Wybierając zabawki dla 5-latka warto pamiętać, że posiada on już szereg umiejętności, które należy dalej rozwijać. Maluchy mają dużo energii i są bardzo ruchliwe. W związku z tym ciekawymi zabawkami mogą być produkty związane ze sportem, takie jak piłki, rowerki czy hulajnogi.

Kreatywne zabawki dla 5 latka

Dla 5-latków można kupić wiele ciekawych i kreatywnych gier. Możemy wybrać gry planszowe, karciane czy nawet strategiczne dla naszego 5-latka, który jest bardziej cierpliwy niż jego młodsi rówieśnicy.

Klocki konstrukcyjne mogą być idealnym prezentem dla 5-latka, który w wieku przedszkolnym interesuje się liczbami lub literami. Układanki to również świetny sposób na ćwiczenie cierpliwości i zręczności, a także koncentracji.

MELI BASIC CONSTRUCTOR KLOCKI DLA DZIECI 400 SZT

Zdjęcie: MELI BASIC CONSTRUCTOR KLOCKI DLA DZIECI 400 SZT

Dobrym pomysłem na prezent są puzzle przedstawiające ulubiony bajkowy świat lub kraj, albo obrazki związane z kosmosem. Dzieci w wieku 5-6 lat potrafią usiedzieć w miejscu i lepiej skupić się na jednej czynności, dlatego warto zdecydować się na kolorowe puzzle, które zawierają dużo elementów.

cZUCZU PUZZLE UKŁADAM POCIĄGI

Zdjęcie: CZUCZU PUZZLE UKŁADAM POCIĄGI

MUDPUPPY UKŁADANKA MAGNETYCZNA BALETNICE

Zdjęcie: MUDPUPPY UKŁADANKA MAGNETYCZNA BALETNICE

Zabawki dla 5 latka chłopca

Każdy mały chłopiec w wieku 5 lat będzie zachwycony prezentem w postaci zabawkowego samochodu. Posiadamy w sprzedaży różnorodne samochody, ciężarówki i koparki, które z pewnością ucieszą każdego młodego chłopca. Poza tradycyjnymi samochodami wyścigowymi, znajdziesz u nas wozy strażackie i czołgi! Zdalnie sterowany pojazd to szczególnie wspaniały prezent dla 5-letniego chłopca.

Jeśli szukasz prezentu dla malucha, rozważ zakup lokomotywy zdalnie sterowanej. Obowiązkowo wraz z lokomotywą powinny być tory i zabudowania na przykład od marki Brio.

Zdjęcie:  BIGJIGS TOYS DREWNIANA KOLEJKA DLA DZIECI MIASTO I WIEŚ

 

Jak wiadomo, mali chłopcy w tym wieku mają nieograniczoną energię, dlatego warto zainwestować w dopasowany do wieku rower koniecznie z kaskiem i zabawki ogrodowe.

SCOOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA HIGHWAYKICK

Zdjęcie: SCOOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA HIGHWAYKICK

Zabawki dla 5 latka dziewczynki

Zabawki dla dziewczynek nie muszą być koniecznie lalkami! Mała księżniczka pokocha klocki, maskotki, gry planszowe, samochody i inne pojazdy. Oczywiście ponadczasowym prezentem jest rower oraz inne pojazdy dla dzieci, takie jak deskorolki czy hulajnogi.

Dla dzieci w różnym wieku czas zabawy stwarza różne możliwości. Młodsze dziewczynki mogą być zainteresowane zabawkami kreatywnymi, takimi jak ciastolina, modelina i piasek kinetyczny, a także sprzętem AGD lub solidnymi metalowymi mini garnkami.

LITTLE DUTCH DREWNIANA KUCHNIA DLA DZIECI

Zdjęcie: LITTLE DUTCH DREWNIANA KUCHNIA DLA DZIECI

Starsze dzieci mogą preferować przybory artystyczne, takie jak markery, kredki i farby.

MAPED COLORPEPS ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI GLITTERING 31 ELEMENTÓW

Zdjęcie: MAPED COLORPEPS ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI GLITTERING 31 ELEMENTÓW

Wybierając prezenty dla 5 latka  zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa. Najlepsze zabawki dodatkowo angażują i rozwijają dziecko. Zabawki angażujące to takie, które są zgodne z zainteresowaniami dziecka i to kolejna kwestia, którą warto brać pod uwagę. Najważniejszy jest i tak uśmiech obdarowanego😊

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz