Retro pamiątka na Dzień Mamy? Throwback picture! Odtwórz jej fryzurę sprzed lat!

25 maja 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Mokra włoszka, trwała czy tapir? Jaką fryzurę przed laty nosiła Twoja mama? Rodzinny album to świetna inspiracja w kontekście prezentu na Dzień Matki! Wybierz zdjęcie, odtwórz uczesanie mamy i zestaw je z oryginalną fotografią. Piękna pamiątka na lata. Jak uzyskać efekt retro? Radzą Marta i Filip z LifeCatchers.

Utrwalone na zdjęciach „stylówki” mam to cenna pamiątka. Szalone stroje i fryzury minionych dekad wywołują uśmiech i sentyment, a czasami doskonale znoszą próbę czasu i wracają na wybiegi, okładki gazet i ulice. Obecnie wszystkie stylizacje włosów można wykonać dużo łatwiej i szybciej dzięki takim markom jak Remington, która od 1937 roku pomaga osiągnąć wymarzone efekty i wprowadza innowacyjne rozwiązania.

Jakie fryzury nosiły nasze mamy?

• Lata 50. zostały zapamiętane ze starannych uczesań, loków à la Marilyn, bananowego koka i prawdziwego przełomu – krótkich cięć, kojarzonymi dotąd z fryzurami zarezerwowanymi wyłącznie dla mężczyzn.

• Lata 60. to kwintesencja kobiecości. Na topie były bufiaste koki inspirowane gwiazdami kina, spiętrzone uczesania ze skośną grzywką oraz fryzury z uniesionym tyłem.

• Lata 70. to czas kultury hippisowskiej. Dopełnieniem zwiewnych koszul i szerokich spodni były długie proste fryzury, czasami urozmaicane delikatnymi warkoczami.

• W latach 80. nikt nie myślał o minimalizmie. Za sprawą tapirowania i unoszenia u nasady fryzur sięgnęła ogromnych rozmiarów.

• W latach 90. – z jednej strony kobiety polubiły proste uczesania z przedziałkiem. Z drugiej wybierały długą grzywkę, różnorodną długość pasm i jasne refleksy.

Retro prezent na Dzień Matki

Archiwalne zdjęcie to doskonały punkt wyjścia dla osobistego prezentu na Dzień Matki. Wystarczy sięgnąć po grzebień, lokówkę lub suszarkę i odwzorować retro fryzurę. Następnie robimy zdjęcie, zestawiamy je z archiwalną fotografią mamy. Całość możemy wywołać lub opublikować w mediach społecznościowych. Gotowe – poruszenie mamy gwarantowane!

Efekt retro krok po kroku

Taki prezent dla swojej mamy przygotowała już Marta – pasjonatka fotografii portretowej i modowej, współautorka bloga LifeCatchers. Jak zauważa, zrobienie retro zdjęcia to świetna zabawa. Jakie ma porady dla początkujących fotografów, którzy chcą zaskoczyć mamę takim oryginalnym i osobistym prezentem?

3 porady od LifeCatchers:

1. Przed zrobieniem zdjęcia zadbaj o dodatki. Spróbuj nie tylko odtworzyć fryzurę, ale też całą stylizację. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci odtworzyć klimat z fotografii, na której jest Twoja mama.
2. Chcesz uzyskać efekt retro w sekundę? Zrób zdjęcie telefonem, ale z… lampą błyskową! W latach młodzieńczych naszych mam, lampa błyskowa to był standard niemalże na każdym zdjęciu. Spróbuj – nie pożałujesz.
3. Masz już zdjęcie? Świetnie! Czas na edycję. Wybierz aplikację, w której filtry w klimacie retro. Użyj jednego z nich i… gotowe!

Zabawie towarzyszy konkurs #MamyStyl, organizowany przez Remington Polska. Autorka najciekawszego zgłoszenia wygra zestaw Hydraluxe PRO dla siebie i mamy. Produkty pomogą im zadbać o codzienną pielęgnację i dobrą kondycję włosów, bez uszkodzeń termicznych*. Wartość nagrody to 2400 zł!

• Aktywacją #MamyStyl chcemy zachęcić do własnoręcznego wykonania prezentów. Fryzury zmieniają się z każdą dekadą i pozwalają wyrażać siebie po swojemu. Takie pamiątki są najcenniejsze i najdłużej zostają w pamięci. Idąc tym tropem nagrodzimy najciekawsze zgłoszenia zestawem Remington Hydraluxe PRO, który pozwala na stylizację w niższej temperaturze, bez obaw o uszkodzenia termiczne* i nieograniczone eksperymenty z fryzurami – mówi Małgorzata Turek, brand manager Remington Polska.

Zasady są proste – zrobione zdjęcia (swoje i mamy) wystarczy opublikować na Instagramie i oznaczyć je tagiem @remingtonstyle oraz dodać hashtag #MamyStyl. Drugie i trzecie miejsca również zostaną nagrodzone – w tym przypadku do zdobycia są lokówko-suszarki Hydraluxe dla mamy i córki.

Więcej informacji o konkursie: https://www.instagram.com/p/CO7QMMJJ2x9/

* brak dodatkowych uszkodzeń termicznych podczas stylizacji z włączonym ustawieniem Hydracare vs. włosy niestylizowane

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co to jest szczęście?
To coś, do czego dąży się przez całe życie - no bo zawsze...
Stomatologia dziecięca
Szkoda że czekaliście z tym tak długo, taniej i łatwiej jest prostować zęby...
Tanie rozwiązania w domu
Racja, warto pomyśleć jak dać rzeczom drugie życie, zamiast je tak od razu wyrzucać...
Chcę się wyprowadzić od mojego face…
Jak kobieta ma swoje pieniądze to nie ma powodu żeby oszczędzać mieszkając...