Recepty online – ratunek nie tylko w nagłych przypadkach

23 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Od pewnego czasu popularna jest nie tylko konsultacja lekarska online, ale także uzyskanie recepty drogą internetową. Jak się okazuje w praktyce to wygodny sposób, który pozwala w pewnych przypadkach na zadbanie o zdrowie w wygodny sposób.

Recepty online

Czym jest e-recepta większość z nas dobrze wie. Zastąpiła ona z dużym powodzeniem ręcznie wypisywaną przez lekarza w gabinecie lekarskim receptę. To rozwiązanie, które ma wiele udogodnień. Po pierwsze niweluje ryzyko popełnienia przez lekarza błędu podczas wypisywania recepty, po drugie farmaceuta w aptece na pewno bezbłędnie ja odczyta, a po trzecie – może się ona stać receptą, którą otrzymamy bez wychodzenia z domu i bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim.

Recepta online – jak to działa

Recepta online to recepta, która zostanie nam przekazana drogą internetową. Wpłynie ona albo na nasze internetowe konto pacjenta, albo zostanie nam przesłana na e-mail lub na telefon. Taką receptę będziemy mogli wykupić w dowolnej aptece. Jednak otrzymać receptę online na potrzebne leki możemy dopiero konsultacji lekarskiej online. Wywiad lekarski będzie podstawą opinii co do zasadności wystawienia recepty, czy to na przyjmowane leki stałe, czy na te przepisywane doraźnie. O tym, jak wygląda procedura zamawiania recepty online w dalszej części artykułu.

Jak zamówić receptę online i na jakie leki?

Recepty wystawiane online to bardzo krótki czas oczekiwania, który wynosi zaledwie 5 minut. Poza tym możliwość ich wystawienia to 7 dni przez 24 godziny na dobę. Jest to niezwykle ważne, gdy liczy się czas przyjęcia leku. Dlatego też po wykupieniu teleporady i po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego przez specjalistę, będziemy mogli od razu pobrać receptę na urządzenie elektroniczne i udać się z nią do apteki. Jak już wcześniej wspomniano, taką receptę można zrealizować w każdej aptece, a dostęp do takiego rozwiązania jest możliwy dla mieszkańców całej Polski. Możemy też swobodnie wybierać między formą konsultacji, na jakiej nam zależy. Mamy do wyboru: czat, konsultację telefoniczną lub wideoczat. Taka forma wizyty lekarskiej to duży komfort i dyskrecja. Ułatwia to więc zamówienie recepty na antykoncepcję awaryjną (tak zwane tabletki dzień po) czy też na zwykłe tabletki antykoncepcyjne. E-recepta online to także bardzo wygodne rozwiązanie, gdy skończyły nam się tabletki czy inne leki, które musimy przyjmować regularnie.

Recepty wystawiane podczas stacjonarnej konsultacji medycznej to konieczność umówienia wizyty i oczekiwanie na jej termin, który w dzisiejszych czasach może być zbyt odległy. Dlatego jeśli zależy nam na czasie, bezpieczeństwie i komforcie, warto skorzystać z zamówienia recepty online.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak ukryć zbyt pełne policzki?
Fajny efekt daje strobing, czyli różne odcienie podkładu i pudru umiejętnie rozłożone na twarzy,...
Jakie ćwiczenia są dobre dla senior…
Moja babcia ćwiczy podstawowe pozycje jogi, ma na płycie DVD takie ćwiczenia -...
Syndrom sztokholmski w związku
Dla mnie to facet jest głupi, mając możliwość wyboru póki jest młody...
Przemoc ekonomiczna w rodzinie
Nie jest tak, że każda odmowa kupienia czegoś to przemoc, czasem tego wymaga...